Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.09.2018 09:58

Po raz kolejny przypominam , że konkrety są w innym wątku. :idea:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 24.09.2018 10:08

Janusz Bajcer napisał(a):Po raz kolejny przypominam , że konkrety są w innym wątku. :idea:


To wiem, wiec może zmieńmy ten temat i pozostawmy tylko ten właściwy o tym tytule,bo np.jedrula w tym temacie zbiera informację ile kosztuje urlop w Chorwacji...

proponuję temat " Urlop w Chorwacji dla bogatych " :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.09.2018 10:13

Ten właściwy bez tego wątku stałby się taki jak ten bardzo szybko.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.09.2018 10:16

Bartek81 napisał(a): ...W wątku tym,jak już taki jest,moim zdaniem powinny znaleźć się informacje o cenach w danych rejonach w Chorwacji aby mniej więcej dać obraz tego ile co,gdzie kosztuje w wybranej miejscowości i tak np:

ceny w sklepach/konobach
ceny parkingów
ceny biletów wstępu do parków itp.
ceny wycieczek statkiem/fishpicknik
ceny wypozyczenia rozmaitych "pływadeł"

I to chyba bardziej pomoże ...


Rozumiem do czego zmierzasz i jakie masz intencje

Znam jednak ludzi, którzy jadąc do cro
- nie bywają w w Konobach a w sklepach kupują bardzo podstawowe produkty na które niewiele wydają
- nie płacą za parkingi
- nie płacą na bilety wstępu
- nie płacą na wycieczki statkiem
- nie płacą za wypożyczenia rozmaitych pływadeł
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 24.09.2018 10:17

Janusz Bajcer napisał(a):Ten właściwy bez tego wątku stałby się taki jak ten bardzo szybko.


Skoro w innych da się zapanować na bałaganem to i w tym właściwym by sie dało :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.09.2018 10:18

Bartek81 napisał(a): ... proponuję temat " Urlop w Chorwacji dla bogatych " :wink:


Cro to kraj dla każdego :)
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 24.09.2018 10:26

piotrulex napisał(a):
Bartek81 napisał(a): ...W wątku tym,jak już taki jest,moim zdaniem powinny znaleźć się informacje o cenach w danych rejonach w Chorwacji aby mniej więcej dać obraz tego ile co,gdzie kosztuje w wybranej miejscowości i tak np:

ceny w sklepach/konobach
ceny parkingów
ceny biletów wstępu do parków itp.
ceny wycieczek statkiem/fishpicknik
ceny wypozyczenia rozmaitych "pływadeł"

I to chyba bardziej pomoże ...


Rozumiem do czego zmierzasz i jakie masz intencje

Znam jednak ludzi, którzy jadąc do cro
- nie bywają w w Konobach a w sklepach kupują bardzo podstawowe produkty na które niewiele wydają
- nie płacą za parkingi
- nie płacą na bilety wstępu
- nie płacą na wycieczki statkiem
- nie płacą za wypożyczenia rozmaitych pływadeł


Tak sie zastanawiałem czy to skomentowac czy nie :P

Jeśli jest juz taki wątek i ktoś tu wchodzi to chyba po to aby zasięgnąć konkretnych informacji o tym ile co i gdzie kosztuje aby sobie to przekalkulować i wtedy podejmie decyzje czy się stołuje czy stoi przy garach,czy jedzie na wycieczkę zwiedzać czy nie.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.09.2018 10:30

bluesman napisał(a):potwierdzam ! master mind :) jak zawsze akuratny :) cały dobytek (...)
Czasem napiszesz coś z sensem, a czasem walniesz tak, że się zastanawiam czy tamto z sensem nie wyszło Ci przez przypadek.

Podejrzewam, że Piotrulex nie należy do wieszczów pokroju Mickiewicza.
Dlatego tak sobie myślę, że dociekanie "co też poeta miał na myśli" czyli szukanie drugiego dna, czytanie między linijkami czy próby deszyfracji postów są delikatnie mówiąc "bes sęsu", jak pisywał Jasiu Śmietana na Onecie.

Ale jak można zaobserwować, im mniej owego "sęsu" tym sport bardziej popularny.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.09.2018 10:32

Bartek81 napisał(a):Tak sie zastanawiałem czy to skomentowac czy nie :P

Jeśli jest juz taki wątek i ktoś tu wchodzi to chyba po to aby zasięgnąć konkretnych informacji o tym ile co i gdzie kosztuje aby sobie to przekalkulować i wtedy podejmie decyzje czy się stołuje czy stoi przy garach,czy jedzie na wycieczkę zwiedzać czy nie.


Więc w tym wątku ludzie piszą ile i na co wydali. Jest milion pytań, dyskusje itd

W tym drugim, jest krótko, szybko i na temat

Nasze trasy do/z cro mogą się różnić spokojnie 2:1 podobnie jak i koszt paliwa dla aut jakimi podróżujemy. Jak ktoś o tym wspomina to chyba dobrze. Warto jak jest to wyszczególnione. Ja właśnie tak robię. Naszych znajomych to interesuje. Mając dobrze rozpisanego excela i umiejętności obsługi bardzo łatwo jest robić symulacje pod konkretne potrzeby
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 24.09.2018 10:46

piotrulex napisał(a):Więc w tym wątku ludzie piszą ile i na co wydali


w tym wątku ludzie piszą ile i na co wydali i jeśli wydali kwotę nie spełniajaca wymagań niektórych użytkowników jest podważany sens ich wyjazdu do cro.

Moga równiez przeczytać o sytuacji finansowej i osiągnietym sukcesie niektórych tu osób :P wiec nie wiem w czym to miałoby pomóc tym ludziom odnośnie informacji o faktycznych cenach/kosztach pobytu w Cro.

Dlatego proponowałem zmianę tytułu tego tematu,skoro jest juz ten własciwy który pomoże konkretnie ocenic koszty wyjazdu.

A ten w czym ma pomóc ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2018 10:53

Ten wątek służy pisaninie około tematycznej. Rośnie ilość wejść, a forum się rozwija. Nikt ci nie zmusza żebyś zaglądał do tego wątku, bo jest wiele ciekawszych. Tym bardziej nikt cię nie zmusza abyś się w nim wypowiadał. A status materialny użytkowników też może coś powiedzieć w temacie wątku.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.09.2018 11:00

Bartek81 napisał(a):
piotrulex napisał(a):Więc w tym wątku ludzie piszą ile i na co wydali


w tym wątku ludzie piszą ile i na co wydali i jeśli wydali kwotę nie spełniajaca wymagań niektórych użytkowników jest podważany sens ich wyjazdu do cro.

Moga równiez przeczytać o sytuacji finansowej i osiągnietym sukcesie niektórych tu osób :P wiec nie wiem w czym to miałoby pomóc tym ludziom odnośnie informacji o faktycznych cenach/kosztach pobytu w Cro.

Dlatego proponowałem zmianę tytułu tego tematu,skoro jest juz ten własciwy który pomoże konkretnie ocenic koszty wyjazdu.

A ten w czym ma pomóc ?


Tak, to prawda

Smutno mi się robi jak czytam teksty w stylu: "jak masz stać przy garach to lepiej zostań w domu"

Sukcesy, sam nie wiem, to raczej nie temat do tego ;)

Sytuacja finansowa czasem się przyda, jak ktoś napisze, ze wydał 4 koła to ja naprawdę wierze, że spędził ten czas w cro. Po co zatem pisać czy czytać jak z góry zakładamy, że podane informacje nie są prawdziwe?

Nam czasem nie chcą wierzyć, że 6-6,5 koła wydajemy na ponad 2 tygodnie. Mówię nawet o ludziach, którzy nas znają od lat ale nie jakoś super dobrze. My spędzamy wakacje tak jak lubimy i to nie moja "wina" ze to niewiele kosztuje

Nie mam w planie wydawać tysiaka kn na codzienne kolacje tylko dlatego, że ktoś uważa, że jest to wyznacznikiem udanych wakacji :)

Jak ktoś taka kasę wydaje to warto o tym wspomnieć, właśnie dlatego powstał żartobliwy współczynnik "ukonobienia" wakacji :)

Ktoś komu nie jest ta forma rozrywki potrzebna lub go nie stać wie, że może to sobie odliczyć

Pojawiają się to wpisy np:

"Poreć, 12 dni - 6,5 koła"

Skoro napiszę, że średnio za dobę na campie wydaliśmy z 260 zeta a ktoś znajdzie camp za połowę tej ceny to będzie mu łatwiej swój koszt do siebie dopasować

To ja już wolę rozpisać mając nadzieję, że komuś to info się przyda :)
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 24.09.2018 11:05

bigredone napisał(a):Ten wątek służy pisaninie około tematycznej. Rośnie ilość wejść, a forum się rozwija. Nikt ci nie zmusza żebyś zaglądał do tego wątku, bo jest wiele ciekawszych. Tym bardziej nikt cię nie zmusza abyś się w nim wypowiadał. A status materialny użytkowników też może coś powiedzieć w temacie wątku.


Chyba masz racje...

Sam się zastanawiam po co odwiedzam ten wątek i jeszcze sie tu udzielam :P
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.09.2018 11:08

Bartek81 napisał(a):
bigredone napisał(a):Ten wątek służy pisaninie około tematycznej. Rośnie ilość wejść, a forum się rozwija. Nikt ci nie zmusza żebyś zaglądał do tego wątku, bo jest wiele ciekawszych. Tym bardziej nikt cię nie zmusza abyś się w nim wypowiadał. A status materialny użytkowników też może coś powiedzieć w temacie wątku.


Chyba masz racje...

Sam się zastanawiam po co odwiedzam ten wątek i jeszcze sie tu udzielam :P


Z pewnością ma rację. Od dawna ten wątek to wielostronnicowe dyskusje. Do konkretów jest inny :)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.09.2018 11:36

piotrulex napisał(a):
Rozumiem do czego zmierzasz i jakie masz intencje

Znam jednak ludzi, którzy jadąc do cro
- nie bywają w w Konobach a w sklepach kupują bardzo podstawowe produkty na które niewiele wydają
- nie płacą za parkingi
- nie płacą na bilety wstępu
- nie płacą na wycieczki statkiem
- nie płacą za wypożyczenia rozmaitych pływadeł


To takim ludziom wystarczy wiedza ile kosztuja "podstawowe produty" ;)

Fatycznie widzę ciągle pytania "ile wydam" lub "czy X wystarczy na" ...
Bałbym się odpowiadać twierdząco komuś ...

- Winiety i opłaty autostradowe wynoszą MAX xx (można przecież ominąć i zaoszczędzić)
- Kazdy wie (lub pozna w trasie) ile jego auto pali

Może watek "kwatery na każdą kieszeń" ?? Bo tu się da chyba najwiecej oszczędnosci zrobić ...
Jedni szukają luksusu na kwaterze, inni czystości + klimy. Jedni muszą mieć mozliwosc skoku z tarasu do morza, inni mogą dojść.

No i rejon oraz okres pobytu chyba ...

Załuję, że mam dzieci w wieu szkolnym bo widzę po zdjęciach @Marsika, że ma we wrześniu piękną pogodę w CRO, pustki na plażach, zatoczkach, wodzie, ciepłe morze ... Zapewne inne ceny apartamentów jak w sezonie.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Co do kampingów w CRO to chyba wiem, czemu jest sporo drogich.
Własna plaża, obiekty nad samą wodą, często własny slip, ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 637
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone