Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 15.04.2021 06:12

niuniek napisał(a):Jadac z Bydgoszczy tankowałem na Auchan za Częstochowa, teraz z racji jej obwodnicy tankuję tu i to faktycznie jest zjazd na Radomsko:https://goo.gl/maps/RHhoMw8nwr4tfrRk7. Cena była ta sama. A zjazd z autostrady prościutki.


To już z A1 dojechali pod Radomsko? 8O
Pisząc o Częstochowie, miałem na myśli np. Lukoil vis-a-vis KFC, na wjeździe od północy. Ale faktycznie pamiętam, że na Auchan, na wyjeździe, ceny świeciły się jeszcze niższe.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.04.2021 10:34

niuniek napisał(a):Jadac z Bydgoszczy tankowałem na Auchan za Częstochowa, teraz z racji jej obwodnicy tankuję tu i to faktycznie jest zjazd na Radomsko:https://goo.gl/maps/RHhoMw8nwr4tfrRk7. Cena była ta sama. A zjazd z autostrady prościutki.


Też zawsze tankowałem na Auchan w Poczesnej :D

A najtańsze paliwa na całej trasie przejazdu (i w ogóle w Polsce) kojarzę na Auchan w Żorach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2021 10:43

marekkowalak napisał(a):
niuniek napisał(a):Jadac z Bydgoszczy tankowałem na Auchan za Częstochowa, teraz z racji jej obwodnicy tankuję tu i to faktycznie jest zjazd na Radomsko:https://goo.gl/maps/RHhoMw8nwr4tfrRk7. Cena była ta sama. A zjazd z autostrady prościutki.


Też zawsze tankowałem na Auchan w Poczesnej :D

A najtańsze paliwa na całej trasie przejazdu (i w ogóle w Polsce) kojarzę na Auchan w Żorach.


Auchan w Székesfehérvár też miało dobre ceny ;P Kiedy jeszcze się tamtędy opłacało jeździć ścinając w dół z Gyor w stronę M7.
W każdym razie dobrze wiedzieć o tej stacji pod Radomskiem, bo też się zastanawiałem, co zamiast Poczesnej.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 15.04.2021 11:34

robertms napisał(a):To już z A1 dojechali pod Radomsko? 8O
Pisząc o Częstochowie, miałem na myśli np. Lukoil vis-a-vis KFC, na wjeździe od północy. Ale faktycznie pamiętam, że na Auchan, na wyjeździe, ceny świeciły się jeszcze niższe.

A ja pisząc o obwodnicy miałem na myśli, że nie jadę już drogą 91... Co do samej stacji podlinkowanej przeze mnie wcześniej, bardzo pozytywne wrażenie, oprócz oczywiście ceny, można bowiem kawkę wypić, coś zjeść, z toalety skorzystać. Dużo "tirowców" tam się zatrzymuje, notabene od jednego to info uzyskałem.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 15.04.2021 12:11

#niuniek, no tak, Port Radomsko, jak pamiętam, bardzo popularna zajezdnia dla ciężarówek.
Czyli tam już A1?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.04.2021 12:16

robertms napisał(a):#niuniek, no tak, Port Radomsko, jak pamiętam, bardzo popularna zajezdnia dla ciężarówek.
Czyli tam już A1?

Jak na razie koło Radomska jedna nitka, ale po dwa pasy w obie strony + odcinkowy pomiar prędkości na odcinku ponad 40km , czyli prawie do Częstochowy :wink: . Pomiędzy Piotrkowem a Radomskiem jeszcze sporo rozkopane.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 19.04.2021 18:26

Dzięki Mariusz.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 27.04.2021 04:31

Pozdrawiam gaziarzy ze śląska i zapytuje o cenę testów na granicy?
Ile trzeba wydać na testy antygenowej robione na granicy?
Z tego co kojarzę test w kraju przed wyjazdem 380 plus 120 tłumaczenie ???
Wątek o majowce nie porusza tego tematu a jest zablokowany.
Druga sprawa to liczba testów...
Potrzeba 2 szt na osobę na pobyt?
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 27.04.2021 07:19

A200universeblue napisał(a):Pozdrawiam gaziarzy ze śląska i zapytuje o cenę testów na granicy?
Ile trzeba wydać na testy antygenowej robione na granicy?
Z tego co kojarzę test w kraju przed wyjazdem 380 plus 120 tłumaczenie ???
Wątek o majowce nie porusza tego tematu a jest zablokowany.
Druga sprawa to liczba testów...
Potrzeba 2 szt na osobę na pobyt?


W Chorwacji test antygenowy kosztuje średnio 200 kun ( z tłumaczeniem). W większości krajów już akceptują testy antygenowe, tylko w Chorwacji niestety wygląda to tak, że trzeba powtórzyć test po 10 dniach od daty pierwszego testu, więc jeśli jedziecie na dłużej to wychodzi test na wjazd do Chorwacji ( ok. 150 zł), test po 10 dniach w Chorwacji ( ok.200 HRK) i test po powrocie do PL - jeśli nie uznają testu zrobionego w HR ( bo to nie Shengen :roll: ) - kolejne 150 zł.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 27.04.2021 09:40

U nas za 150 zł nie ma testów a te honorowane miedzynarodowo kosztują po 500.
W innym wątku podano cenę ze porządny test kosztuje z tłumaczeniem 450 kun
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.04.2021 09:47

Po 500 zł (są miejsca, gdzie kosztuje po 350, nie w Małopolsce) to jest to test PCR, wymagany w wielu miejscach obecnie.
Ale są kraje co wymagają tylko testu antygenowego (wynik w ciągu 15 min) i on kosztuje 150/170zl + zaświadczenie eng ok 50 zł.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 27.04.2021 09:52

A200universeblue napisał(a):U nas za 150 zł nie ma testów a te honorowane miedzynarodowo kosztują po 500.
W innym wątku podano cenę ze porządny test kosztuje z tłumaczeniem 450 kun


Chodzi o cenę testów antygenowych, nie PCR. W Chorwacji znalazłam takie za max 200 HRK. W Krakowie znalazłam testy antygenowe z tłumaczeniem za 150 zł. Biznes "testowy" kwitnie... co chwilę wyświetlają mi się reklamy punktów oferujących testy komercyjne :roll:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.04.2021 12:26

piekara114 napisał(a):Po 500 zł (są miejsca, gdzie kosztuje po 350, nie w Małopolsce) to jest to test PCR, wymagany w wielu miejscach obecnie.
Ale są kraje co wymagają tylko testu antygenowego (wynik w ciągu 15 min) i on kosztuje 150/170zl + zaświadczenie eng ok 50 zł.

Nawet u Ciebie nie jest już tak drogo. Ceny spadają :)

https://www.zozsuchabeskidzka.pl/badani ... m-zespole/
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 27.04.2021 15:01

Magda O. napisał(a):W Chorwacji test antygenowy kosztuje średnio 200 kun ( z tłumaczeniem). W większości krajów już akceptują testy antygenowe, tylko w Chorwacji niestety wygląda to tak, że trzeba powtórzyć test po 10 dniach od daty pierwszego testu, więc jeśli jedziecie na dłużej to wychodzi test na wjazd do Chorwacji ( ok. 150 zł), test po 10 dniach w Chorwacji ( ok.200 HRK) i test po powrocie do PL - jeśli nie uznają testu zrobionego w HR ( bo to nie Shengen :roll: ) - kolejne 150 zł.

...po 10 dniach, skąd ta informacja?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.04.2021 16:20

fly napisał(a):...po 10 dniach, skąd ta informacja?


aktualne-informacje-jak-dojechac-do-chorwacji-sezon-2021-t56190.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 813
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone