Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

iCoyote, Yanosik, albo jakiś inny program ostrzegający?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009
iCoyote, Yanosik, albo jakiś inny program ostrzegający?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 08.05.2014 17:35

Cześć

Czy na terenie Chorwacji działa iCoyote albo Yanosik?
Czy polecilibyście jakiś inny program który ostrzega przed drogówką, korkami itd na terenie Chorwacji? Coś w stylu Yanosika. Może być po Chorwacku, byleby działał.

Pozdrav
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 09.05.2014 09:53

Yanosik to tylko w PL.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 09.05.2014 09:56

Możesz wypróbować navigację WAZE tylko to pobiera dane .
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 09.05.2014 10:53

kodens79 napisał(a):Możesz wypróbować navigację WAZE tylko to pobiera dane .

Znam Waze, wiem że pobiera dane, to nie będzie problemem w Chorwacji, kupię sobie kartę SIM do internetu.
Problem z każdym programem informującym o korkach i policji na drodze jest taki że zależy do ilości osób z niego korzystających. Jak jest ich dużo, to dane są w miarę aktualne.
Jeśli Waze jest popularne w Chorwacji to będzie super, a jak nie, to jakiś chorwacki program w typie Yanosika.
Czy ktoś zna taki Chorwacki program na smartfona?

Pozdrawiam
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 20.05.2014 15:15

mnie to też interesuje, ostatnio rozmawiałem z panią z Yanosika i jako tako ich program nie działa poza PL... a sprzedają teraz takie cuś i mimo abonamentu 100zł rocznie karta działa tylko w orange polska.
czytałem kiedyś o coyote i było że ich urządzenie może działać w europie, ale cena za taką możliwość bardzo duża wręcz nieopłacalna.
Ale wydali icoyote na telefon za darmo tylko transfer danych. Wydaje mi się że te aplikacje dużo nie pobierają więc da radę w roamingu.
ewentualnie w mojej sieci pakiet 25mb mam za 5 zł (UE) na 3 dni więc za dychę to nie pieniądze jak w 2 strony. Ale właśnie co używać. O ile w Polsce jak korzystam z yanosika to fajnie pokazuje ile ludzi ma włączony i ok ale gdzie co i jak nie widać.
Icoyot wydaje mi się bardziej rozwinięty, ale .... nie zdarzyło mi się by pokazywał w promieniu 15km więcej jak 10 ludków, więc trochę słabo.
niemniej tak czy tak na trasę go sobie włączę, może na głównej drodze będzie lepiej... tylko jak wygląda własnie sprawa tego programu w czechach, austrii słowenii i chorwacji. czy tego typu programy nie są tam przez przypadek zabronione?albo tak jak już padło pytanie co warto używać oprócz cb, by w miarę sprawnie i szybko dojechać:D
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 20.05.2014 15:27

tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 01.06.2014 00:27

Znalazłem coś takiego, niestety na iPhone:
http://www.trafficnav.eu/trafficnav-tmc-croatia
Jednak może to oznaczać że włączyli TMC i nawigacja samochodowa która ma funkcję TMC ( np: Goclever 505 TMC) będzie działała i będzie pokazywała informację o korkach, robotach drogowych itp.
Dodatkowo w rozwiązaniu z nawigacją z TMC nie trzeba płacić za internet.

Pozdrav
Jarecki123
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.07.2015
Aplikacja typu yanosik itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarecki123 » 25.07.2015 16:05

Witam, szukam aplikacji typu yanosik która ma rację bytu na drodze do Chorwacji przez Czechy Austrię Słowenie i Chorwację chodzi mi głównie o informacje odnośnie policji fotoradarów itp, aplikacja może być jak najbardziej płatna byleby działała. Pozdrawiam
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Aplikacja typu yanosik itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.07.2015 16:44

Rozszczepki takiej aplikacji są rozsiane po drodze w postaci metalowych blach o kształcie koła. Na tych to blachach wspaniałomyślnie - dość dużą czcionką - wymalowano ostrzeżenia w formie liczb. Liczby te mówią, że jak na "liczniku" będziesz miał więcej niż ich wartość w km/h to istnieje spore prawdopodobieństwo otrzymania pamiątkowej fotografii albo zostania zatrzymanym na pogawędkę i uiszczenie ekstraordynaryjnego datku do państwowej szkatuły.

Te blachy są lepsze od Yanosika.
8)
Jarecki123
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.07.2015
Re: Aplikacja typu yanosik itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarecki123 » 25.07.2015 17:41

Wniosles coś do tematu? Nie, idiotyczne odpowiedzi zostaw dla siebie. Jakbym zamierzał jechać 90 czy 130 to bym się o to nie pytał :).
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: Aplikacja typu yanosik itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 25.07.2015 18:41

Jarecki123 napisał(a):Wniosles coś do tematu? Nie, idiotyczne odpowiedzi zostaw dla siebie. Jakbym zamierzał jechać 90 czy 130 to bym się o to nie pytał :).


I dlatego obyś nie znalazł podobnej aplikacji. Kolega boboo napisał bardzo dobrze. Tylko jakoś Polaczkow przepisy drogowe nie chcą obowiązywać i sie zawsze znajdzie coś aby je obejść i cwaniakowac na drodze. Jedziesz przepisowo to żadna aplikacja nie jest Ci potrzebna. To nie Polska aby łamać każdy przepis na każdym kilometrze..
Jarecki123
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarecki123 » 25.07.2015 19:15

Wnosisz cokolwiek do tematu? Nie to nie nabijaj postów bo nic one nie dają, czekam na odpowiedź na moje pytanie.
Użytkownik usunięty
Re: Aplikacja typu yanosik itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2015 19:26

Jarecki123 napisał(a):Wniosles coś do tematu? Nie, idiotyczne odpowiedzi zostaw dla siebie. Jakbym zamierzał jechać 90 czy 130 to bym się o to nie pytał :).

Ooooo, rajdowca będziemy mieli na drodze 8O
Tylko żeby nie było o tobie w wiadomościach :!: i życzę ci pogawędki ze smutnymi panami :papa:
Później będzie się chwalił jak szybko można dojechać do Cro :lol: albo bierze udział w biciu rekordu przejazdu :idea:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Aplikacja typu yanosik itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.07.2015 20:30

Jarecki123 napisał(a):(...) idiotyczne odpowiedzi zostaw dla siebie (...)

Zasadniczo staram się dopasować poziom odpowiedzi do interlokutora.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2015 21:06

Jarecki123 napisał(a): czekam na odpowiedź na moje pytanie.

A jak się nie doczekasz to obrazisz się na wszystkich, czy nakrzyczysz, a później ruszysz z piskiem opon do Cro :roll:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
iCoyote, Yanosik, albo jakiś inny program ostrzegający?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone