Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

hvar

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
benek1960
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.07.2009
hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) benek1960 » 03.06.2010 06:47

no właśnie o milnej nikt niepisze , byłem trochęwyżej na campie vira tam jest super
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.06.2010 07:05

To mi się podoba.
Krótko, zwięźle i na temat.

Przekonałeś mnie. :D
wilku
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilku » 03.06.2010 08:27

no właśnie, w zasadzie dlaczego nikt nie pisze o milnej - jakie są ku temu powody, kto blokuje informacje :?: :?: :?:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 03.06.2010 14:02

benek1960 napisał(a):no właśnie o milnej nikt niepisze , byłem trochęwyżej na campie vira tam jest super


Jak nie pisze, jak pisze :lol: :lol:
:papa:
t.kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kurzy » 11.06.2010 20:49

nie będę zakładał nowego tematu tylko podciągnę do tego co już jest . Czy na wyspie oprócz tych dużych są też małe przydomowe - do np 10 namiotów . W których rejonach wyspy najlepiej szukać .
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.06.2010 22:12

W Zavali i w Jagodnej ("Lili") na południowym brzegu.
Pozdrawiam
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005
Milna

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 12.06.2010 02:49

http://www.hvar.hr/mala-milna/eng/index.htm
Milna.
Nieduży i chyba nie drogi, blisko miasta Hvar. W lasku, ale były też polanki odsłonięte, na niezbyt stromym zboczu, poumacnianym murkami. Nie ma przygotowanych utwardzonych scieżek do łazienek. Łazienki w budynku położonym na wyższych "piętrach", dosyć przyzwoite, trzy wydzielone prysznice z zasłonkami fruwającymi na przeciągu. Nie ma wydzielonych parcel - wybraliśmy sobie sami wolny kawałek blsko morza. Kawałek asfaltu dojazdowego wzdłuż kempingu blisko brzegu, dalej do góry dojazd nieutwardzony. Kemping położony bezpośrednio nad brzegiem ze skałami, tam przy brzegu biegł jeden rząd zakwaterowanych z bezpośrednim dostępem do wody. Mały betonowy pomost i obok nieduża zatoczka z płaskim wejściem z kamykami. Poza kempingiem plaża "miejska" nieduża ale ładna, płaska, nie pamiętam czy z piaskiem czy drobnymi kamykami, przy drodze w zatoce, w której leży Milna. Chyba nie ma żadnego sklepu, kilka kawiarni i barów nad brzegiem, domy i droga wzdłuż brzegu do wieczornych spacerów. Kościółek i jakieś inne ciekawe budynki. Spokojna ładna miejscowość.
t.kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kurzy » 12.06.2010 11:39

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):W Zavali i w Jagodnej ("Lili") na południowym brzegu.
Pozdrawiam


O Lili to gdzie tylko nie zaglądam to piszą - tak więc boję się , że będą tam tłumy ludzi .
A prywatne pola istnieją ....
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.06.2010 14:04

tu relacja z opisem kampu w Zavali.. Specjalistką od kampów nie jestem, ale powiem szczerze, że o innych na wyspie niż Lili i ten w Zavali nie słyszałam (opis dojazdu na stronie 6 wątku).
P.S. Na Lili dzikich tłumów obawiać sięnie musisz, bo tam na takowe po prostu nie ma miejsca.
Pozdrawiam
arti6
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.04.2014
Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti6 » 21.04.2014 15:57

witam wszystkich wybieramy sie w tym roku na Hvar.Chciałem się zapytać czy jest droga na poludnie wyspy którą można przejechać z przyczepą campingową,bo słyszałem że przez tunel nie ma szans.Interesuje nas zwłaszcza camping Lila Jagodne.Słyszałem o szutrowej drodze z Dubrovicy.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 21.04.2014 21:09

Przez tunel z przyczepą nie przejedziesz.

moim zdaniem nie ma tam drogi alternatywnej.

Przed wyruszeniem na Hvar - jeżeli chciałbyś płynąć z Drvenika - sprawdź w internecie czy nie ma jakichś remontów dróg na odcinku do Jelsy - ja się tam nadziałem na taki remont i zestawem 12m nie było łatwo.

Polecam camping Vira - cichy i spokojny, a jednocześnie z restauracją, barem, atrakcjami dla dzieci i fajną zatoczką.

http://www.nacamping.pl/2013/chorwacja- ... y-na-hvar/
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.04.2014 22:36

arti6 napisał(a):witam wszystkich wybieramy sie w tym roku na Hvar.Chciałem się zapytać czy jest droga na poludnie wyspy którą można przejechać z przyczepą campingową,bo słyszałem że przez tunel nie ma szans.Interesuje nas zwłaszcza camping Lila Jagodne.Słyszałem o szutrowej drodze z Dubrovicy.

Jest i owszem szutrówka Dubovica - Sv. Nedjelja, jest i szutrowa droga p-poż nad tunelem Pitve.... Pytanie tylko, jaka fura ciągnie jaką przyczepę, bo obie drogi nie są płaskie.. jest sporo ostrych podjazdów i zjazdów....
Tunel jest oznakowany zakazem wjazdu dla pojazdów o szerokości większej niż 2,3 m i wysokości 2,4 m.
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 23.04.2014 08:06

Szczerze powiedziawszy nie widziałem żadnej przyczepy po drugiej stronie tunelu. Poza tym nawet gdyby udało się pokonać tunel to jeszcze trzeba zjechać na Lili no a potem z tamtąd wyjechać. Jest naprawdę stromo. Widziałem jak niektóre auta piłowały na jedynce żeby wyjechać a nie ciągnęły przyczep:-).
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 23.04.2014 09:15

mimik napisał(a):Szczerze powiedziawszy nie widziałem żadnej przyczepy po drugiej stronie tunelu. Poza tym nawet gdyby udało się pokonać tunel to jeszcze trzeba zjechać na Lili no a potem z tamtąd wyjechać. Jest naprawdę stromo. Widziałem jak niektóre auta piłowały na jedynce żeby wyjechać a nie ciągnęły przyczep:-).


ja widziałem kilka przyczep za tunelem. Ale to były przyczepy prawdopodobnie przyciągnięte nad tunelem - szutrówką za pomocą traktora. Takie typowe przyczepy dla ochroniarza / budowlańców. Faktycznie podjazd z powrotem do tunelu z przyczepą byłby ciekawym wyzwaniem dla sprzęgła, silnika i dla kierowcy bo są tam ze 3 zakręty gdzie na pewno zestaw się nie zmieści na raz - a jest mocno stromo.

tak więc za tunel - polecam jechać z namiotem :lol:

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone