Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar I Dzieci

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
frankie
Hvar I Dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) frankie » 15.01.2004 17:08

Wybieram się w tym roku w czerwcu na Hvar (wielkie dzięki grupowiczom za wszelkie opinie, dzięki tej grupie, że istnieje) :D Mam maluszka który szalenie lubi wodę i nie ma w tym względzie żadnych hamulców. Pogodziłęm się z faktem, że nie ma na wyspie plaż piaszczystych, ale czy te co są, są w miarę dla dzieci. Tzn. czy niezbyt szybko robi się głęboko. Proszę o informację gdzie są takie plaże na Hvarze. (a może namiary na fajny apartament. Dzięki Wam bardzo.
gladiatrix_24
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 04.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) gladiatrix_24 » 15.01.2004 23:53

Witam
radzilbym uwazac na maluszka.... to przeciez woda !!! jak jest akurat na tej wysepce to nie powiem zreszta trudno okreslic gdzie na jakiej plazy nie ma gwaltownych zapasci - kazda plaza ma miejsca gdzie taka zapasc moze sie znajdowac aczkolwiek 5 metrow obok moze juz tego uskoku nie byc, skoro jednak mowisz ze to jest maluszek to z cala pewnoscie bedzie mozna obejrzec dno przed wypuszczeniem malucha do wody - tamtejsze wody to nie wody nasze, jak sam zauwazyles nie bedzie to plaza piaszczysta takze odrobina uwagi na maluszka nie zaszkodzi - mozna sie latwo potknac w wodzie i przewrocic, woda slona (bardziej niz baltyk) - wtedy latwo maluszek moze spoanikowac, przy odrobinie uwagi nie powinno sie nieprzewidzianego zdarzyc, nad wszystkim mozna zapanowac byle odrobina rozumu w glowie byla....
a tak ogolnie jeszcze o naglych zapasciach - raczej trudno o nie na wiekszych plazach, oczywiscie mowimy o brzegu, a maluszkow w Chorwacji cala masa - bedzie dobrze i udanego wypoczynku z maluszkiem....

pozdrawiam
gladiatrix_24
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 04.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) gladiatrix_24 » 15.01.2004 23:57

jeszcze jedna rzecz - trzeba pamietac o jezowcach - takze buciki na nozki i wtedy do wody, nieprzyjemna przygoda z jezowcem moze niepotrzebnie skrocic idanu urlop lub go zaklocic
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2004 09:31

Zawsze podróżuje z dzieciakami (pierwszy wypad jak miały 2 lata). Chyba większość dzieci nie ma zahamowań nad morzem. W ubiegłym roku kupiłem swoim kamizelki ratunkowe - bez nich nie miały wjazdu do wody. W niektórych rejonach wyspy na której byliśmy w 2003 r. (KRK) 1,5 metra od brzegu głębokość wynosiła już ok. 3 m. trzeba było więc troche uważać z dzieciakami.
Reasumując pomysł był trafiony, kamizelki bardzo dobrze "wypierają" w górę uniemożliwiając nawet solidne opicie się wody morskiej. Tak więc kup swojemu maluchowi taki sprzęt. Oczywiście kamizelka nie zwalnia z obowiązku zachowywania zdrowego rozsądku. PZDR-Piotrek
gladiatrix_24
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 04.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) gladiatrix_24 » 16.01.2004 10:43

Piotrek_B w jakim rejonnie wyspy KRK byles w zeszlym roku akurat sie tak sklada ze tez sie wylegiwalem na KRK w sierpniu ubieglego roku w miejscowosci Basca a raczej tuz obok na FKKBunculuka.
Lastovo
Croentuzjasta
Posty: 489
Dołączył(a): 07.10.2003
Z dzieckiem na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lastovo » 16.01.2004 10:58

W miarę bezpieczna dla dzieci plaża jest w Hvarze przed hotelem Amfora. Ze wstydem przyznaję, że nie byłem na Palmiżanie, więc nie daję 100 % gwarancji, ale tam podobno jest plaża żwirowa, więc powinna być bardziej bezpieczna dla dziecka od skalistych plaż np. na Stipanskiej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2004 11:18

gladiatrix_24 napisał(a):Piotrek_B w jakim rejonnie wyspy KRK byles w zeszlym roku akurat sie tak sklada ze tez sie wylegiwalem na KRK w sierpniu ubieglego roku w miejscowosci Basca a raczej tuz obok na FKKBunculuka.

Bazę noclegowa miałem w Lakmartin (mała wiocha 2 km. od miasta Krk w głąb wyspy) natomiast wylegiwałem się na wszystkich mozliwych plażach na wyspie (preferowałem: Baskę i Starą Baske, natomiast moje dzieci: Ciżici-Soline)
PZDR- Piotrek :papa:
Lastovo
Croentuzjasta
Posty: 489
Dołączył(a): 07.10.2003
Apartament na Hvarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lastovo » 16.01.2004 11:57

A jeśli chodzi o apartamenty w Hvarze, to polecam bardzo fajny apartament, w którym mieszkałem we wrześniu 2002. Apartament był wtedy zupełnie nowy, bardzo ładnie i funkcjonalnie wyposażony, w świetnym miejscu - 100 metrów od dworca autobusowego, targu, no i starówki Hvaru. Prowadzi go sympatyczna p. Grozdana. Podaję namiary: http://www.hvar.hr/grozdana/

Inne namiary na apartamenty na Hvarze można znaleźć na http://www.hvar.hr/eng/accomodat1.htm

Pozdrawiam
Krzysztof
i zapraszam na www.lastovo.prv.pl - mój serwis o zapomnianej wyspie Dalmacji
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003
Re: Z dzieckiem na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 16.01.2004 14:45

Lastovo napisał(a):W miarę bezpieczna dla dzieci plaża jest w Hvarze przed hotelem Amfora. Ze wstydem przyznaję, że nie byłem na Palmiżanie, więc nie daję 100 % gwarancji, ale tam podobno jest plaża żwirowa, więc powinna być bardziej bezpieczna dla dziecka od skalistych plaż np. na Stipanskiej.


Zastanawiałem się, dlaszego piszesz "ze wstydem", ale po przeczytaniu twojej relacji z pobytu na Hvarze, a właściwie z Piekielnych Wysepek http://przewodnik.interia.pl/glob/pod/a ... =19483&s=2
to już wiem dlaczego :wink:
Pzdr
Lastovo
Croentuzjasta
Posty: 489
Dołączył(a): 07.10.2003
Palmiżana

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lastovo » 16.01.2004 15:28

Zależy co dla kogo jest wstydliwe....:-)

Piszę, że "ze wstydem", bo na Hvarze byłem dwa razy (a do Chorwacji jeżdżę od 1999 r). i jakoś mnie ominął rejs na Palmiżanę, która podobno jest bardzo ciekawą wyspą.

Pozdrawiam
Krzysztof
www.lastovo.prv.pl
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 17.01.2004 10:50

To zależy ile lat ma maluch. Ja byłam w Ivan Dolac z trzylatkami. Plażyczka OK, ale nie było szans na bardzo łagodne zejście do morza. Jeżowce były, ale daleko od brzegu. Ja polecam plaże chorwackie mimo panującej opinii, że dzieci nudzą sie na plaży żwirowej. Nieprawda. Moi chłopcy bawili się kamyczkami bez końca. Tylko trzeba zabrać sprzęt typu ciężarówki itp. ;)
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003
Re: Palmiżana

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 17.01.2004 17:37

Lastovo napisał(a):Zależy co dla kogo jest wstydliwe....:-)

Piszę, że "ze wstydem", bo na Hvarze byłem dwa razy (a do Chorwacji jeżdżę od 1999 r). i jakoś mnie ominął rejs na Palmiżanę, która podobno jest bardzo ciekawą wyspą.

Pozdrawiam
Krzysztof
www.lastovo.prv.pl


No tak, pomyślałem zupełnie o czymś innym...
W takim układzie to ja muszę się jeszcze bardziej wstydzić :oops:
Byłem w minione wakacje tydzień w Hvarze i jakoś czasu nie starczyło na wyspy, bo w planie były jeszcze inne miejsca w Chorwacji i nie tylko. Na pewno nie był to pierwszy i ostatni raz na tej wyspie i w tym mieście. Następnym razem na pewno trzeba będzie pojechać zobaczyć również Piekielne Wysepki.
Pzdr
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 18.01.2004 01:44

Iwona_PB napisał(a):To zależy ile lat ma maluch. Ja byłam w Ivan Dolac z trzylatkami. Plażyczka OK, ale nie było szans na bardzo łagodne zejście do morza. Jeżowce były, ale daleko od brzegu. Ja polecam plaże chorwackie mimo panującej opinii, że dzieci nudzą sie na plaży żwirowej. Nieprawda. Moi chłopcy bawili się kamyczkami bez końca. Tylko trzeba zabrać sprzęt typu ciężarówki itp. ;)


Czy mówisz o plaży w okolicy kampu "Adriatic" mdz. Sibenikiem a Trogirem?
Pozdrawiam
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 18.01.2004 10:56

Ivan Dolac to miejscowość (malusieńka) na wyspie Hvar. Niedaleko Zawali oraz Sv. Niedzieli.

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone