Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiek_30
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek_30 » 04.12.2008 15:16

Wszystkie zdjęcia jakie zamieszczam na tym forum są na mojej stronie. Podaje wam moją strone bo czasami wywala moje zdjęcia . :D :D :D

www.chorwacjahvar.jpg.pl[quote][/quote]
stan
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) stan » 14.12.2008 22:29

Mój kontakt z Hvarem to jednodniowy pobyt w Starym Gradzie i najbliższej okolicy. Byłem tam z żoną. Miasteczko bardzo nam się podobało. Po zwiedzeniu miasta,postanowiliśmy poszukać pól lawendowych.Wybraliśmy się na nogach starą drogą w stronę Hvaru. Doszliśmy do Selcy i zawróciliśmy, ponieważ skwar był niesamowity i trochę zaczęło brakować sił.
Lawendę widzieliśmy tylko w małych kępkach, dlatego planujemy wybrać się na Hvar na trochę dłużej i poszukać całych łanów. Może uda się to już w czerwcu 2009, takie są plany. :D
Diego10
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 07.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego10 » 05.01.2009 13:38

No nieee miałem w tym roku plan wyjazdu na Pag,też dzięki relacji jednego z cro maniaków,ale teraz po przeczytaniu tej przepięknej relacji to być może wybierzemy się na Hvar.Dziękuję i pozdrawiam.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 05.01.2009 22:09

stan napisał(a):Mój kontakt z Hvarem to jednodniowy pobyt w Starym Gradzie i najbliższej okolicy. Byłem tam z żoną. Miasteczko bardzo nam się podobało. Po zwiedzeniu miasta,postanowiliśmy poszukać pól lawendowych.Wybraliśmy się na nogach starą drogą w stronę Hvaru. Doszliśmy do Selcy i zawróciliśmy, ponieważ skwar był niesamowity i trochę zaczęło brakować sił.
Lawendę widzieliśmy tylko w małych kępkach, dlatego planujemy wybrać się na Hvar na trochę dłużej i poszukać całych łanów. Może uda się to już w czerwcu 2009, takie są plany. :D


Wszystko zależy od tego kiedy byliście na Hvarze. Połacie lawendy , czyli lawendowe pola raczej można spotkać na przełomie maja i czerwca. Później, czyli w lipcu bardzo często jest skomasowana w ogromnych worach. Pachnie jednak cudownie... :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.01.2009 11:35

W maju zdecydowanie za wcześnie na lawendę (nawet w roku, kiedy wegetacja jest przyśpieszona); zdecydowanie czerwiec (a nawet jego druga połowa) to okres pełnego kwitnienia lawendy.
Pozdrawiam
Jogi
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jogi » 08.01.2009 12:43

My też zostaliśmy zauroczeni wyspą. Byliśmy w połowie września i na lawendę było już za późno. Tak nam się spodobało, że tego roku też pojedziemy. Mamy już rezerwację na wrzesień. Pani Kasiu, bardzo dziękuję za wszystkie Pani wskazówki dotyczące wyspy.
Znaleźliśmy zatokę Żukowa bez większych problemów. Dom z "pięknymi" krasnalami i Matką Boską w roli królewny Śnieżki to bardzo dobry drogowskaz :D
maxh
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxh » 04.02.2009 12:59

e-lka napisał(a): A TERAZ ODCINKI ZATYTUłOWANE:

"MAłY CZłOWIEK I WAKACJE"

(w których to główną rolę będzie odgrywał nasz Brzdąc :) )


Mały Człowiek - nasz synek - wówczas 2,5 letni szkrab dzielnie uczestniczył w naszej wyprawie :)

Nie obyło się oczywiście bez "drobnych" przedwyjazdowych komplikacji.
5 dni przed planowanym wyjazdem przyplątało się koledze zapalenie krtani.
Jednakże szybka interwencja u dobrego medyka + wziewy i inne leki dały radę :)


1 dzień przed wyjazdem Mały już dzielnie uczestniczył w przygotowywaniu samochodu do trasy


Obrazek

Napisz coś więcej jak twój synek zniósł podróż i "bawił" się na wczasach oraz jakie miejsce według ciebie na Hvarze jest najlepsze na wczasy właśnie z 2 letnim dzieciem.
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 13.02.2009 15:59

maxh napisał(a):Napisz coś więcej jak twój synek zniósł podróż i "bawił" się na wczasach oraz jakie miejsce według ciebie na Hvarze jest najlepsze na wczasy właśnie z 2 letnim dzieciem.


Witam ponownie po dłuższym niepisaniu.... z czasem krucho :(
Czas chyba najwyższy zabrać się za c.d....

Myślę, że już niebawem uda mi się coś "skrobnąć" :D
elli
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli » 14.02.2009 11:52

skrobaj...... skrobaj.... :lol: czekamy !!!!!!!!!!
Grzegorz45_zr
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 13.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz45_zr » 25.02.2009 04:42

e-lka

Po prześledzeniu całego forum z twoimi rewelacyjnymi zdjęciami zaczynam myśleć by może tym razem nie jechać znów na Korczulę , ale zobaczyć Hvar.Napisz proszę czy spotkałaś na wyspie oferty rejsów statkami po okolicy i czy rzeczywiście jest tam tak spokojnie jak na zdjęciach.
Czy w tym roku też Hvar ? Gdybym wiedział jak wkleić zdjęcia do postu . . . . . . . . . . . . to mnie przerasta.
Pozdrawiam
Grzegorz
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 25.02.2009 11:28

Może spróbuj tu http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17681. Powodzenia :lol:
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 25.02.2009 16:21

Dzięki Mdziumka za linka, właśnie naumiałam się wstawiać fotki z Picasika !!! Obrazek ale fajnieeee i proste to nawet.

Dzięki również Krzysztofowi FF oraz Lidii K za instrukcje (wersja Lidii prostsza)


Grzegorz45_zr napisał(a):Gdybym wiedział jak wkleić zdjęcia do postu . . . . . . . . . . . . to mnie przerasta.

Grzegorzu do dzieła - to naprawdę proste. Czekam na Twoją relację z mnóstwem fotek z Korczuli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 25.02.2009 16:48

Grzegorz45_zr napisał(a):e-lka
Napisz proszę czy spotkałaś na wyspie oferty rejsów statkami po okolicy i czy rzeczywiście jest tam tak spokojnie jak na zdjęciach.
Czy w tym roku też Hvar ?
Pozdrawiam
Grzegorz


Na wyspie jest mnóstwo ofert rejsów statkami. Wystarczy przejść się do portu w którymś z miasteczek i na pewno takowe się znajdą. Z Vrboskiej np co rano pływał statek na Bol ale były też i inne wycieczki (fish pikniki). Można też wynająć taksówkę wodną.
Zapewne w większych miasteczkach typu Sari Grad czy Hvar oferta rejsowa jest większa. Ale jakoś nie specjalnie się tym interesowałam, ponieważ Hvar jest tak piękny i klimatyczny, że brakło nam czasu aby choć średnio zgłębić jego skarby a byliśmy na wyspie 10 dni...

Jeśli chodzi o spokój to odpowiem tak: To zależy gdzie :) ... Vrboska np to spokojne miasteczko obok Jelsa też w miarę. Stari Grad trochę tłoczniejszy a już najbardziej miasto Hvar jest zawalone turystami. My byliśmy w Cro ostatni tydzień czerwca i pierwszy tydzień lipca więc nie był to jeszcze szczyt-szczytów sezonu :wink: toteż nie było tak straszlkiwie tłoczno.

Na Hvar chętnie bym jeszcze wróciła, ale w tym roku (jeśli uda się wyjechać) chciałabym zobaczyć coś nowego. Kusi mnie Primosten, Brela a także Twoja Korczula 8)

Pozdrawiam :papa:
marzycielka74
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzycielka74 » 25.02.2009 19:43

Hej KOCHANI....strasznie mi się ten "Wasz " Hvar podoba i kurcze ogromnie bym chciał tam pojechać z moją rodzinka ...tylko się boję że finanse nas nie puszczą :( ...za daleko (mąz upiera się przy północnym wybrzeżu Chorwacji)...a ja no nie mogę oderwać oczu od pięknych zdjęć z tej wyspy .Powiedzcie mi ile mniej więcej może wynosoć koszt biletu na prom?
Ps.Tym bardziej że do Chorwacji wybieramy się po 20-stym czerwca więc bardzo mnie (romantyczke)kuszą te pola lawendy :D
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 25.02.2009 19:53

marzycielka74 napisał(a):Powiedzcie mi ile mniej więcej może wynosoć koszt biletu na prom?
Ps.Tym bardziej że do Chorwacji wybieramy się po 20-stym czerwca więc bardzo mnie (romantyczke)kuszą te pola lawendy :D


forum/viewtopic.php?p=292419#292419

Użyłem forumowej wyszukiwarki :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Hvar 2008 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone