Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hotel Bon Repos Korcula

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
psitul_mnie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2006
Hotel Bon Repos Korcula

Nieprzeczytany postnapisał(a) psitul_mnie » 17.11.2009 20:07

Witam po baaardzo długiej przerwie :)
Właśnie narodził się pomysł spędzenia przyszłorocznych wakacji ponownie w Chorwacji jednakże tym razem w innym miejscu. :)
Znaleźliśmy atrakcyjną ofertę na Korcule z zakwaterowaniem w hotelu Bon Repos.
Czy ktoś z Was ma jakieś informację na temat tego hotelu??
Szukałam na forum oraz w internecie ale nie za wiele znalazłam.

P.s. Jeśli temat się powtórzył z góry przepraszam :)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 17.11.2009 20:29

Nie musisz pisać dużą czcionką ;)
---------------------------
Byłam tam.
Obsługa wogole nie zwracała uwagi na polskich turystów, rezydent i animator mieli straszne problemy, żeby cokolwiek załatwić.
Animator dzwonił do domu, żeby przysłali jego własny sprzęt muzyczny(!!!), bo nie mógł prowadzić zabaw dla dzieci (miał jakieś płyty z dzieciecą muzyką), nie mógł prowadzić ćwiczeń (aerobic, joga itp..), bo nie można było zająć sali 3 razy w tygodniu, na godzinę, gdyż była ona "wiecznie zarezerwowana" i przeznaczona TYLKO dla turystów niemieckich i chyba czeskich itp.
A naprawdę chciał nam prowadzić animacje.
Przy hotelu był "ichny" naganiacz na wycieczki (pan M.), które były po niższej cenie i bez ubezpieczenia.
Przed naszym turnusem para Polaków pojechała z Chorwatem - panem M. na wycieczkę do Dubrownika i kobiecie przytrzaśnięto palec w drzwiach busa. Pan M. powiedział, że to nie jego sprawa i nie będzie z nią kursował po Dubrowniku w poszukiwaniu lekarza (!!!).
Plaża przy samym hotelu nie jest atrakcyjna - kurz.
Na basenie hotelowym miałam nieprzyjemną sytuację - są "rezerwacje" leżaków i materaców i nie ma przeproś, Chorwat wyrzucił nas z leżaka.
Poza tym na hotelowy basen chodzą dzieciaki chyba z całej Korčuli, skaczą, chlapią, krzyczą...
Raz poszłyśmy pospacerować między bungalowami (które należą do hotelu) i trafiłyśmy na uroczą małą zatoczkę ze .... stertą śmieci :roll:
Przed naszym budynkiem (hotel składa się chyba z 2 albo 3) zawsze wieczorem siedzieli brzuszaci (;) )Chorwaci, palili papierosy, coś tam popijali i komentowali wszystkich, którzy wchodzili czy wychodzili z budynku. :roll:
Tyle z minusów.
Chyba sporo.
Plusy takie, że mają dobre jedzenie, dobre miejsce (jakieś 25min do centrum Korčuli spacerkiem), obok hotelu baza nurkowa, przed hotelem jest mini przystań z której można popłynąć do samego centrum Korčuli, czy na przecudną pobliską wyspę - Badija.
Teren hotelu jest ładny, zacieniony,
Kilkanaście metrów w lewo jest już o wiele lepiej z plażą, - drobne kamyczki.
Pokoje są zadbane.
Okolica fajna, polecam wyjście po iluśtam ;) schodach do kościółka św. Antoniego(?) - przepiękny widok. Można też pójść do kilku winiarni, które są nieopodal.
Obok też była wypożyczalnia skuterów i chyba rowerów.
Można tez było zamówić taxi i jechać np. na piaszczystą plażę do Lumbardy.
Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to napiszę.
To są moje wrażenia i ja tego miejsca nie polecam.
Mogę wkleić trochę zdjęć, lub wysłać je na maila (podaj), jeśli chcesz.
Są to informacje z 2007, wtedy tam byłam.
Jak jest teraz, nie mam pojęcia, mam nadzieję, że się zmieniło na lepsze.
Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 17.11.2009 20:37 przez mutiaq, łącznie edytowano 1 raz
psitul_mnie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) psitul_mnie » 17.11.2009 20:36

Jasne, że chcę zobaczyc fotki: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl (_- podkreśleniem ;) )
Byłaś prywatnie czy z biura podróży?
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 17.11.2009 20:39

Z biura, które mimo wszystko będę polecać.
Jak poszukam płyty ze zdjęciami to coś wyślę.
Acha, między plażą i basenem, trochę z boku, był bar, w którym można było coś tam kupić, wieczorem można było skorzystać ze stolików i się zintegrować ;)
Przy hotelu była knajpa, grali chorwacką muzykę na żywo, albo puszczali z płyt.
lesti
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesti » 20.01.2010 23:43

Dąłączam do pytania odnośnie ośrodka Bon Repos.
Jadę tam w tym roku.
Jak wyglądają apartamenty?Z tego co czytam to jest niezaciekawie.. 8O
Przy hotelu jest basen.Jaki ma kształt bo na zdjeciach pokazywany jest prostokątny jak i bardziej"jajowy" :)
Czy jest bardzo głęboki?
Dzięki za odpowiedzi.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 21.01.2010 18:45

Basen ma mniej więcej jajowaty kształt, i około 130cm głębokości, nie pamietam dokładnie, bo było w nim tyle dzieciarni, że może raz do niego weszłam.
Pokoje są średnie, mój pokój miał nie więcej niż "+ dwie gwiazdki".
Jak coś, to pytaj..
lesti
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesti » 21.01.2010 19:02

A nie wiesz może czy poprzednio był tam może basen prostokątny?Taki jest na większosci zdjęciach w ofertach z biur.Tak pytam o ten basen bo chcą się w nim kąpać dzieci.
Generalnie dla mnie to aż tak ważny nie jest chodź dla odmiany trochę można się w nim popluskać.
Byłaś w hotelu,prawda?Akurat mnie interesują bardziej apartamenty :)
vito
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 19.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) vito » 21.01.2010 22:55

Byłem w tym hotelu we wrześniu 2009. W skali 1 - 5 daję mu 2 :x :x
Dokładne wiadomości na temat hotelu Bon Repos na zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
lesti
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesti » 21.01.2010 23:56

Już trochę poczytałam opinii z różnych stron-na tą akurat nie natrafiłam.
Najgorzej z tą plażą-że brudna...
No cóż.Mam nadzieje,że nie będzie tak fatalnie... :?
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.01.2010 14:50

Basen był wcześniej prostokątny, jak ja byłam, już było "jajo".
A masz tam rezerwacje już?
Bo jeżeli nie, to wybierz coś innego.
Plaża może nie jest brudna, ale w folderach opisują jako piaszczysta, a to jest taki nieprzyjemny brązowo-szary pył..
Ale już kilkanaście metrów w lewo, za bazą nurkową (nie wiem czy jest tam jeszcze ;) ) jest już fajne zejście po kamyczkach i tam również jest trochę miejsc między oliwkami, żeby się rozłożyć.
Pozdrawiam :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.01.2010 15:15

Lesti, ja byłam na campingu Kalac w tym roku, a to tuż obok Bon Repos (nawet bez płota :wink: i goście campu korzystają z tego samego basenu). Na całe wakacje nie polecam. Dobre na parę nocy, a na dłużej lepiej znaleźć ładniejsze krajobrazowo miejsce...

Plaża faktycznie nieciekawa. Woda zabełtana, długo płytko, nurkowanie przy hotelu nie ma sensu, bo "życie podwodne" praktycznie nie istnieje. Musielibyście chodzić w prawo na skałki albo, tak jak pisze Mutiaq, w lewo koło bazy nurkowej.
Jeśli nie masz rezerwacji, a zależy Ci na plażowaniu, to wybierz inną zatoczkę. Jak dla mnie jedynym plusem tego miejsca jest bliskość starówki Korculi (pływające taxi wodne).

Lesti, na Korculi jest tyle pięknych zatoczek, że lepiej poszukać kwater prywatnych w jednej z nich. Prześledź sobie temat Pytanie do bywalców Korculi

Pozdrawiam serdecznie :)
lesti
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesti » 22.01.2010 15:33

Tak,rezerwacja już dokonana w jednym z renomowanych biur podróży i za niewielkie pieniążki :D
Te miejsce wybraliśmy ze względu na pobliską starówkę.Oczywiście plażowanie też wchodzi w grę.
Dzięki za wskazanie miejsc do opalania.Oby tylko można było tam nurkować bo szwagier będzie niezadowolony... :twisted:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.01.2010 17:35

lesti napisał(a):Tak,rezerwacja już dokonana w jednym z renomowanych biur podróży i za niewielkie pieniążki :D
Te miejsce wybraliśmy ze względu na pobliską starówkę.Oczywiście plażowanie też wchodzi w grę.
Dzięki za wskazanie miejsc do opalania.Oby tylko można było tam nurkować bo szwagier będzie niezadowolony... :twisted:

Lesti, nie ma tego złego...
Szwagier nie będzie zawiedziony ;)
Koło hotelu jak już pisałam wyżej, była baza nurkowa, ja u nich nurkowałam ze sprzętem (cen nie pamietam) z plaży, można było też płynąć gdzieś z nimi, mieli też nurkowania nocne.
Do starówki spacerkiem jakieś 15 minut.
Natomiast spod hotelu możecie sobie popłynąć na wyspę Badija - raj dla oczu, jest piękna i ten kolor wody...
Jest tam jedynie klasztor i 1 knajpka w której można wychylić piwo czy zjeść jakąś przekąskę (frytki itp.)
Atrakcją też są oswojone daniele, warto im wziąć jakieś smakołyki, bo podchodzą do ludzi :)
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Nie pamietam ile kosztuje taka mini wyprawa, ale jakieś grosze.
Umawiacie sięz panem na daną godzinę i po was przypływa.
Plaże tam są kamyczkowe albo skały wulkaniczne (na nich ciężko się leży, ale tam jest najpiękniejszy kolor wody - w sam raz na sesyjkę).
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Mimo nie najlepszych opinii o Bon Reposie nie przejmujcie się.
Przecież nie będziecie siedzieć na miejscu w pokoju, okolice są naprawdę niesamowite i nawet dla samych tych widoków i cudnych miejsc mogłabym jeszcze raz nocować w B.R. ;)
Pozdrawiam :)
lesti
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesti » 22.01.2010 19:00

Dzięki za rady i zdjęcia.Widoki rzeczywiście niczego sobie.
Pozdrawiam :D
lesti
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesti » 22.01.2010 20:28

Ach...zapomniałam zapytać.
Jak wygląda parking na terenie ośrodka?Jest ogodzony czy też każdy może wjechać?
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Hotel Bon Repos Korcula
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone