Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

H

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
H

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2012 18:47

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. smoki3
Ostatnio edytowano 19.05.2019 20:44 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 31.01.2012 18:51

Następny odważny :!:
Ja na razie "krążę" wokół tematu.
Na moje niewprawione oko to chyba zbyt dużo ciemnych (czarnych) plam jak na HDeRa. (np krzaki po prawej stronie i po drugiej stronie Wisły).
Ciekawe co Jan napisze.
pzdr :wink:
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 31.01.2012 19:37

W/g mnie ciut przedobrzone, ale ja się niespecjalnie znam... ;)
Też się kiedyś troszkę w hadeery bawiłam i doszłam do wniosku, że bardzo łatwo w tej technice otrzeć się o kicz...
Chociaż oczywiście zdarzają się perełki :D

Obrazek

wiem, że niebo do d... ;)
Ostatnio edytowano 31.01.2012 19:51 przez Anai, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2012 19:38

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. smoki3
Ostatnio edytowano 19.05.2019 20:45 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 4 razy
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 31.01.2012 20:13

smoki3 napisał(a):
Anai napisał(a):..
wiem, że niebo do d... ;)


Ale dachy pięknie wyszły, próby czynią mistrza (podobno). :wink:


Chociaż tyle... :)

Swego czasu miałam taką fazę, że jak zdjęcie nie do końca odpowiadało mi technicznie, to przerabiałam go na takiego udawanego hadeera.
Udawanego, bo nie składałam go z trzech osobnych ujęć a zapisywałam zdjęcie w 3 wersjach:
* oryginał
* podciągnięte w programie światła
* podciągnięte cienie
i to składałam do kupy... ;)
Miało to tę zaletę, że można w ten sposób uniknąć poruszenia, jakie mogłoby się zdarzyć przy 3 kolejnych klatkach :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2012 20:35

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. smoki3
Ostatnio edytowano 19.05.2019 20:45 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 31.01.2012 20:43

Numerujcie zdjęcia ... łatwiej będzie gadać.

W tym ostatnim wywaliłbym prawą stronę i górę i dał ciasno wiadukt.
Ta biała plama w PD jakoś za mocno odciąga wzrok.

A na hdr się kompletnie nie znam ... :/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2012 20:50

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. smoki3
Ostatnio edytowano 19.05.2019 20:46 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 31.01.2012 21:12

Nie Chrystusa, tylko rzekę na prawo od mostu miałem na myśli.

Przesunąłbym obiektyw w lewo, ale tam pewnie nieciekawe krzaki były, dlatego tak to ciasne kadrowanie mi przyszło do głowy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2012 21:18

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. smoki3
Ostatnio edytowano 19.05.2019 20:46 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 31.01.2012 21:30

Mi się podoba :)

A Chrystus jest niezły.

Zbieram graffiti, vlepky, nalepki ...
Może nawet wrócę do tego wątku, który tu przepadł gdzieś w czeluściach?

**********************************************

EDIT: Marku, a ja zapraszam cię do FFKlubu.

Nie ma problemu z pogadaniem na temat zdjęć robionych innymi aparatami niż Fufu, za to można tak, jak, w moim przypadku, to zrezygnować z kombinowania ;), jak się popatrzy na takie HDR'y :D, natomiast w przypadku innych, czyli tych, którzy chcą to robić, wysłuchać ciekawych (i nieciekawych ;)) opinii.


Myślę, że Tadek nie obrazi się, że go tu podlinkowałem, ale wydaje mi się, że on to fajnie robi :)
No i mam nadzieję, że mnie modzi za reklamę nie sczyszczą ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2012 14:30

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. smoki3
Ostatnio edytowano 19.05.2019 20:46 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 01.02.2012 14:51

HDR-y? To może być fajna rzecz.
Ale nie zawsze. :wink:

Są dwie szkoły - jedni chcą robić tak, żeby nie można było poznać, że to HDR, a inni wydziwiają na całego, chociaż czasem bywa to wcale ładne.
Wydaje mi się, że najlepiej, jak dobry efekt da szara połówka, ale nie zawsze jest to możliwe. W pozostałych przypadkach możemy wybierać: DRI, lub HDR.

smoki i Anai, napiszcie przy okazji jakim to było robione programem.

Na koniec taki HDR, który już pokazywałem jakiś czas temu na forum, ale na wszelki wypadek nie zaznaczyłem, że to HDR. :lol:

Obrazek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 01.02.2012 14:56

Piotrek, generalnie nie jestem zwolennikiem ciasnego kadrowania. To jako zasada, od której naturalnie mogą być wyjątki.
Smoki, to niebo masz jakieś dziwne.

weldon napisał(a): Marku, a ja zapraszam cię do FFKlubu.



Dobrze, że nie do FKK. :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.02.2012 15:08

jan_s1 napisał(a):... generalnie nie jestem zwolennikiem ciasnego kadrowania ...

Generalnie też, ale na to się sporo rzeczy składa.

Tutaj, akurat, te, o których wspomniałem.
Ale to mz.


FKK w hadeerze mogłoby być ciekawe.
Tylko żeby kto nie zrozumiał opacznie (trudne słówko ... :roll: ): trzy złożone na siebie ;)

:D
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone