Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grebastica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KRisoo
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.05.2011
Grebastica

Nieprzeczytany postnapisał(a) KRisoo » 01.08.2012 14:45

Witam. Korzystając z dobrodziejstw współczesnej cywilizacji postanowiłem zareklamować nieco miasteczko Grebastica. Nie znalazłem zbyt wiele informacji na temat tej miejscówki na forum więc po krótce napisze kilka słów a być może będą one inspiracja dla szukających i jeszcze nie zdecydowanych. Piszę poniższy tekst siedząc przy plaży w kafejce zainspirowany grupą rodaków którzy własnie przyjechali z miejscowości obok i są zachwyceni okolica. Od razu nadmieniam że nie jest to miasteczko dla szukających atrakcji,intensywnego nocnego życia czy lansu na lokalnym deptaku. Tekst ten kieruję raczej a może przede wszystkim do rodzin z małymi dziećmi.Kwatera w której jesteśmy to dom Pana Jerco Banovac ,Może to i nie Hilton ale jest wszystko co do urlopowej egzystencji jest niezbędne.Apartament z dwoma osobnymi pokojami,kuchnia,łazienka.Co najbardziej istotne do plaży mamy odcinek...hmmm...ok 15 metrów,plaża z drobnych kamyczków, zejście łagodne a woda jak to w Chorwacji klarowna i ciepła. W pobliżu dwa sklepy,stragan z owocami,pizzeria,knajpka,plac zabaw,lodziarnia.Wszystko co potrzeba jest pod ręką a jednocześnie nie ma zbyt wielu możliwości na rozwinięcie inspiracji dla latorośli na obciążenie budżetu wakacyjnego dla rodziców. Jest to wioska w środkowej Dalmacji więc stanowi też fajną bazę wypadową do wycieczek.Jestem tu już drugi raz i polecam tę wioseczkę bo czytając opinie na temat Grebasticy nie znalazłem szerszego opisu a być może komuś on posłuży do podjęcia decyzji. Pozdrawiam
P.S. Dodałbym kilka fotek ale moja wiedza jakoś ogranicza mnie w tej czynności.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.08.2012 14:48

Witaj.

KRisoo napisał(a):P.S. Dodałbym kilka fotek ale moja wiedza jakoś ogranicza mnie w tej czynności.


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17681
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=11670

Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.08.2012 14:57

Jest tam kilka ciekawostek, tu mam kilka fotek.

W tym roku dotarłem do tego kościółka i cmentarzyka na wzgórzu, ale ... bez historii :?

Mur jest fajniejszy :D

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2012 15:04

Grebastica jest ok ... spędziłem tam wspaniały urlop wśród bardzo gościnnych, starszych ludzi, którzy na każdym kroku starali się aby pobyt u nich był niezapomniany i przyjemny...apartman znaleziony po przyjeździe w ciemno w drugiej połowie sierpnia 8)
tambylec?
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tambylec? » 03.08.2012 16:38

Do KRisoo. Wybieramy się w ciemno. Proszę poproś swego gospodarza o namiary na kwaterę z dwoma czteroosobowymi apartamentami i klimą. Plaża jak najbliżej. Jutro rano wyjazd, a wolałabym nie w ciemno. Czekam dzisiaj do północy adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Dziekuję i miłego odpoczynku
marzka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzka » 08.11.2012 20:28

KRisoo napisał(a):Witam. Korzystając z dobrodziejstw współczesnej cywilizacji postanowiłem zareklamować nieco miasteczko Grebastica. Nie znalazłem zbyt wiele informacji na temat tej miejscówki na forum więc po krótce napisze kilka słów a być może będą one inspiracja dla szukających i jeszcze nie zdecydowanych. Piszę poniższy tekst siedząc przy plaży w kafejce zainspirowany grupą rodaków którzy własnie przyjechali z miejscowości obok i są zachwyceni okolica. Od razu nadmieniam że nie jest to miasteczko dla szukających atrakcji,intensywnego nocnego życia czy lansu na lokalnym deptaku. Tekst ten kieruję raczej a może przede wszystkim do rodzin z małymi dziećmi.Kwatera w której jesteśmy to dom Pana Jerco Banovac ,Może to i nie Hilton ale jest wszystko co do urlopowej egzystencji jest niezbędne.Apartament z dwoma osobnymi pokojami,kuchnia,łazienka.Co najbardziej istotne do plaży mamy odcinek...hmmm...ok 15 metrów,plaża z drobnych kamyczków, zejście łagodne a woda jak to w Chorwacji klarowna i ciepła. W pobliżu dwa sklepy,stragan z owocami,pizzeria,knajpka,plac zabaw,lodziarnia.Wszystko co potrzeba jest pod ręką a jednocześnie nie ma zbyt wielu możliwości na rozwinięcie inspiracji dla latorośli na obciążenie budżetu wakacyjnego dla rodziców. Jest to wioska w środkowej Dalmacji więc stanowi też fajną bazę wypadową do wycieczek.Jestem tu już drugi raz i polecam tę wioseczkę bo czytając opinie na temat Grebasticy nie znalazłem szerszego opisu a być może komuś on posłuży do podjęcia decyzji. Pozdrawiam
P.S. Dodałbym kilka fotek ale moja wiedza jakoś ogranicza mnie w tej czynności.




A mógłbyś namiary na ten apartament podać , bo google nic nie znajdują?
Maksik
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maksik » 29.01.2013 22:46

Mogę prosić o namiary na maila.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Solmyr
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Solmyr » 21.08.2013 15:23

Byłem tam w zeszłym roku i za tydzień też się wybieram.

Mam do was tylko pytanie - chciałbym abyście mi polecili dobrą i tanią knajpkę na miejscu lub w bliskiej okolicy.
Nie musi być nad samym morzem.
W zeszłym roku gotowaliśmy sami i teraz chciałbym coś gotowego spróbować, ale raczej wybierzemy się na jakiś obiad okazjonalnie, więc chciałbym od razu dobrze trafić.

I jeszcze jedno - czy ktoś z Was wybrał się tam z rowerem? Czy to dobry pomysł?
renask
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renask » 21.08.2013 15:29

osobiście nie byłam w Grebastice ale kolega był w tamtym roku i bardzo polecał tę miejscowość dla osób które chcą odciąć się od zgiełku. Warto zakupić domowe przetwory mieszkańców.
Ewel1977
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewel1977 » 23.08.2013 14:24

Solmyr napisał(a):Byłem tam w zeszłym roku i za tydzień też się wybieram.

Mam do was tylko pytanie - chciałbym abyście mi polecili dobrą i tanią knajpkę na miejscu lub w bliskiej okolicy.
Nie musi być nad samym morzem.
W zeszłym roku gotowaliśmy sami i teraz chciałbym coś gotowego spróbować, ale raczej wybierzemy się na jakiś obiad okazjonalnie, więc chciałbym od razu dobrze trafić.

I jeszcze jedno - czy ktoś z Was wybrał się tam z rowerem? Czy to dobry pomysł?


Witam,
W Grebasticy polecam knajpkę "Stary Sibenik" przy głównej drodze. Kelner jest dosyć zabawny jak dla mnie aż za bardzo ale jedzenie jest bardzo smaczne i ceny przystępne.
A jeżeli chodzi o rower to jest bardzo dobry pomysł. W tej zatoce jest co robić rowerem. W tym roku wynajęliśmy też skutery z Brodaricy ale było zabawy przede wszystkim dla dzieciaków, oczywiście tych starszych.
Jeszcze coś mi się przypomniało w Brodaricy jest super piekarnia po prawej stronie jadąc do Sibenika z przepysznym burkiem z mięskiem. Polecam no i lodziarnia w Grebasticy u Algierczyka. Z własnego doświadczenia wiem, że jak on obsługuje to porcje masz zawsze podwójną a jak jego córki to tak nawet skąpiej niż w innych miejscach.
Pozdrawiam
Ewelina M.
asikczek
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikczek » 24.08.2013 20:27

Grebastice polecam byłam w tamtym roku. My osobiście upodobaliśmy sobie pizzerie przy plaży (tej w małej zatoczce, nie tej w centrum). Pizza smaczna i bardzo miła obsługa.
Miejscowośc mała, kameralna ale blisko do Sibenika, wodospadów Krka, a jak komuś nie szkoda paliwa to jest 80km do Zadaru. Jest co zwiedzać. Polecam
Solmyr
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Solmyr » 29.08.2013 10:29

Lody u algierczyka potwierdzam. Rewelacja.
Gałka 6 kun i jest tak wielka, że w zupełności wystarczy jedna.
Chodzimy z dzieciakami codziennie :)

Byliśmy też w tej pizzeri w zatoczce, pizza zjadliwa, ale nic szczególnego, drugi raz nie pójdę.
Frutti di mare duża kosztowała 50 kun. Owoców morza mało,ale smaczne, ciasto takie sobie.
Piwo dobre.

Przy magistrali jest trochę tańszy sklep samoobsługowy niż przy plaży. A tak w ogóle to polecam zakupy w pobliskim sibeniku, przy wjeździe jest duże centrum handlowe i lidl obok. robimy tam większe zakupy i tylko pieczywo i jakieś pilne rzeczy na miejscu. Wychodzi zdecydowanie ekonomiczniej.

Rowery - przetestowałem - średni pomysł.
Rano wyskakuję po bułki lub pozbierać trochę fig z okolicznych drzew.

Zrobiliśmy 2 małe wycieczki rowerowe, ale brak jest porządnych tras rowerowych.
Ta wzdłuż wybrzeża jest fajna tylko do końca zatoczki (może z 1km) potem zaczyna się szuter, a dalej jest jeszcze gorzej bo beton ze schodkami co 10 metrów.

Pojeździlibyśmy więcej ale jest z nami 5 latek i dla niego górki albo właśnie szutrowe ścieżki to nie jest za dobry pomysł (ma jeszcze rower zwany przez nas chodnikowcem).
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 21.12.2014 16:45

Witam.był może ktoś w Villa Tea w Grebastica.Proszę o opinie i komentarze.Dziekuję
zastanawiam sie czy tam rezerwować.
olkas
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 01.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olkas » 22.12.2014 21:50

W Villa Tea nie byłam,ale byłam w Grebasticy dwa lata temu. Porównując do Omiś to spokojna,bardzo spokojna miejscowość. Nie ma gdzie wyjść wieczorem na spacer.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 22.12.2014 22:16

Witam .jak masz jakies namiary na app.to prosze na pw.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone