Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grebastica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mac67
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2008
Grebastica

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac67 » 28.08.2008 10:01

Czy był ktoś z Was w Grebasticy (okol. Szibenik). Odwiedzałem to miejsce już trzykrotnie i gorąco polecam.
Pozdrawiam wszystkich wielbicieli Hrvatskiej
twardy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twardy » 01.09.2008 07:00

Ja byłem tam dwa razy , w tym roku nawet udało mi zobaczyć wieczór folkloru :D Mieszkałem na campie niedaleko Willa Morre .
Polecam tą miejscowość . Po zatoczce można popływac pontonem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.09.2008 07:03

mac67 napisał(a):Czy był ktoś z Was w Grebasticy (okol. Szibenik). Odwiedzałem to miejsce już trzykrotnie i gorąco polecam.
Pozdrawiam wszystkich wielbicieli Hrvatskiej


Bardzo obszerna relacja :wink:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 01.09.2008 07:57

Myśmy byli tam 5 lat temu na takim małym campingu przydomowym (chyba 3 lub 4 domek od końca zatoczki.. dalej to już szuwary...). W każdym razie za nami był jeszcze jeden camping przydomowy.
Miejscowość faktycznie urocza. Tylko jak dla nas to brakowało blisko otwartego morza, ale za to z dna tej zatoczki można było wyłowić różne ciekawe muszle i stworzonka (nie koniecznie chronione). W miarę otwarte morze można było pooglądać na końcu cypelka (spacerkiem jakiś ajne lub cwajne kilometer).
Był też fajny koncert rock'owy. Grała kapela faciów w wieku "dojrzałym". Cisnęli całkiem nieźle Deep Purple, Zeppelinów, Sabbath'ów itp. he he he.. a co najśmieszniejsze to chorwacka młodzież przy tym doskonale się bawiła wraz ze swoimi zgredzikami.. kurde, tego im zazdroszczę.
Aha.. obok nas było fajowe boisko do grania w te ich kule.. jak mi się to podoba! Grają razem dziadki, zgredziki, młodzieńcy i przyuczają się dzieciaki...
Wzdłuż całej Grebastnicy pamiętem bardzo ładne zejścia do wody, piękne dno i generalnie superowo!
A jakieś 3 do 4 km jadąc szosą w stronę Primosten jest fajna plaża z zupełnie otwartym morzem, a na niej obłe kamyczki i bywają fale. Polecam
pozdorek
Ewel1977
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewel1977 » 01.09.2008 10:43

A ja też byłam na wieczorku folklorowym. Pewnie staliśmy obok siebie??? Pozdrawiam
Ewelina
P.A Ja po raz 10 w przyszłym roku wracam do Chorowacji i po raz 2 do Grebasticy. Oczywiście ze względu na właścicieli apartamentu w którym mieszkaliśmy. Takich ludzi się rzadko spotyka.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 01.09.2008 17:47

My w 2006r właśnie od tej miejscowości zaczęliśmy poznawać Chorwację,miejscowość nie duża ale ma swój klimat.
Po przyjeżdzie w sobotę,wieczorem poszliśmy po małej drzemce zwiedzić teren,a tu przy knajpce przy samej plaży grał zespół na scenie,różne kawałki znanych innych zespołów światowych,i tak było bardzo często,bawiliśmy się do białego rana i nie tylko my.
Gdy brakowało miejsca na parkiecie ludzie tańczyli na ulicy.
W dzień cisza i spokój wieczorem zabawa i śpiewy.

Dlaczego to piszę;

Będąc w tym roku w Orebicu w tym samym terminie co w Grebastice,w Orebicu nic się nie dzieje,oprócz muzyki z kolumn głośnikowych w knajpach,tu wieś zabita dechami a tu miasteczko och i ach.
pozdr.
twardy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twardy » 03.09.2008 15:10

W Grebaśtice polecam również slastikarnie pyszne lody i uwielbiane przez moje dzieci palecinki (mam nadzieje że dobrze napisałem) .
W Grebaśtice byłem po raz drugi i własnie mi równiez doskwierał brak otwartego morza ale kilka razy jeżdziliśmy za Primosten w strone Trogiru. Trzeba sie tam zatrzymać na parkingu (ja zieżdżałem po kamienistej drodze na dół) i tam na dole jest mała ale bardzo ładna plaża :D
Zobaczycie na fotkach :wink:
pozdrav
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 19.01.2009 19:41

twardy - gdzie można zobaczyć obiecane fotki?

A mac67 powinien dostać małego prztyczka w nos :wink: za ... umiejscowienie wątku w "Naszych relacjach..."
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.01.2009 22:50

Już prztyczek niepotrzebny :wink: :lol: :papa:
Ostatnio edytowano 20.01.2009 08:56 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
mac67
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac67 » 20.01.2009 08:29

Prztyczka przyjmuję, bez żadnych usprawiedliwień. Pozdrawiam wszystkich Croatomaniaków. Do Grebasticy dobrze jest pojechać jeszcze w czerwcu. Pogoda już piękna, a nie ma takiego tłoku. Ja wkrótce też sie tam wybieram, więc do zobaczenia.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 20.01.2009 18:22

mac67 napisał(a):Prztyczka przyjmuję, bez żadnych usprawiedliwień. Pozdrawiam wszystkich Croatomaniaków. Do Grebasticy dobrze jest pojechać jeszcze w czerwcu. Pogoda już piękna, a nie ma takiego tłoku. Ja wkrótce też sie tam wybieram, więc do zobaczenia.


Trpanj czy Grebaštica, Grebaštica czy Trpanj? - to nasze urlopowe dylematy :wink:
Stąd zainteresowanie tematem.

Czerwiec ... jak najbardziej :D
Twoje "wkrótce" pewnie jest przed naszym terminem...

Pozdraviam
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 06.03.2012
Grebastica

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 26.04.2013 07:43

czy warto tam spędzić ponad tydzień? - czy lepiej gdzieś indziej?
czy ktoś by zarekomendował tą miejscowość?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2013 07:49

grebastica-czy-promajna-t26730.html
sparidici-czy-grebastica-t35809.html

W mojej ocenie warto. Sam spędziłem tam 2 tygodnie w 2010 r. i byłem bardzo zadowolony. Dobra lokalizacja, plaże dla dzieci i zakątki dla tych osób co szukają prywatności.
Niedaleko jest też wiele innych plaż - w ustronnych zatoczkach, dokąd można dojść na piechotę... :)
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 26.04.2013 09:18

dziękuję wszystkim za odpowiedzi, same pozytywne, więc zdecydowanie jadę :D :D :D
pozdrawiam :papa:
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 01.05.2013 14:39

Janusz Bajcer napisał(a):
mac67 napisał(a):Czy był ktoś z Was w Grebasticy (okol. Szibenik). Odwiedzałem to miejsce już trzykrotnie i gorąco polecam.
Pozdrawiam wszystkich wielbicieli Hrvatskiej


Bardzo obszerna relacja :wink:


Skoro relacja była nieobszerna to pozwolę sobie ją poszerzyć :)
Zdjęcia będą mówić same za siebie :)
Załączniki:
10.jpg
9.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone