Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Górskie zwierciadła, siklawy, wartkie strugi

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 09.07.2010 09:47

Witam. Trochę tatrzańskiej wody ode mnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 09.07.2010 10:45

Franz napisał(a):Czy ktoś zechce się zabawić i oszacować różnicę poziomów pomiędzy nimi - o ile takowa istnieje?.. ;)

Obrazek



Ja też się zabawię w typowanie. Między najbliższym a środkowym stawem różnica poziomów wynosi 150 m a najdalsze od środkowego różni się o 300 m.


Dla tych co nigdy nie byli tam kojarzy się z górskimi zwierciadłami. W tle Velebit a woda nie górska a morska.
Obrazek
Mam nadzieję, że pomimo luźnego związku z tematem wątku to zdjęcie na Pag mogę tu pokazać.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.07.2010 11:22

Lidia K napisał(a):
Dla tych co nigdy nie byli tam kojarzy się z górskimi zwierciadłami. W tle Velebit a woda nie górska a morska.
...................................................................................

Mam nadzieję, że pomimo luźnego związku z tematem wątku to zdjęcie na Pag mogę tu pokazać.


Tak sobie myślę ....

...... że Wojtek !!! ...

... z uwagi na to, iż w tle Velebit .... to te morską wodę zniesie !

:wink: :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.07.2010 15:19

Crayfish napisał(a):To po ulewie jakiejś ? Całe drzewa zabiera.

No cóż, takie widoki są częste w górskich strumieniach. Czasem potrafią się te pnie i gałęzie tak zablokować, że tworzą spore, chociaż ażurowe, tamy.

Fatamorgana napisał(a):Wojtek- tym razem wstawiłeś o wiele lepsze wodospady.

Wydaje mi się, że to jednak kwestia gustu. ;) :D Mnie się bardziej podobał ten pierwszy.
To jest ta sama woda, tylko raz może się rozlewać na sporej szerokości, a raz jest mocno ściśnięta i wtedy tworzy zwartą, huczącą masę, która - no cóż - może przypominać mleko. ;)
Tak jak wspomniałem, przy następnej tego typu okazji spróbuję zmniejszyć ekspozycję. Aczkolwiek, obawiam się, że wtedy ściany kanionu wyjdą praktycznie czarne. Zobaczymy...

Piamir, fajnie, że dołączyłeś. :)

Piotrek, Lidka - cieszę się, że macie swoje typy w kwestii różnicy poziomów. Sam nie lubię zgadywanek, ale powiem już wkrótce, dlaczego ją zamieściłem. Wstrzymam się jeszcze przez moment z podaniem odpowiedzi - może jeszcze ktoś się przyłączy.

Lidia K napisał(a):Dla tych co nigdy nie byli tam kojarzy się z górskimi zwierciadłami. W tle Velebit a woda nie górska a morska.

Fakt, formalnie rzecz biorąc - wykracza poza ramy tego wątku.
Ale tak pięknie imituje górskie jezioro... :)
Nie jestem ortodoksem, a jedną z moich dewiz jest, że w zasadzie należy unikać jakiegokolwiek ekstremizmu.

A teraz chciałbym Was zaprosić na krótki spacer z jednego skraju wodospadu na drugi.
Aha - mostka nie ma bo nie jest potrzebny. Przechodzi się między ścianą wody, a skałą. To jedna z kaskad w dolinie Fanes w Dolomitach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 09.07.2010 21:09

PAG jest super !!! jak w górach !!! BRAWO !!!

Garść starszych zdjęć ode mnie:

Dolina Jaworowa - Słowacja
Obrazek

Wodogrzmoty Mickiewicza
Obrazek

Gdzieś w Słowacji...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.07.2010 23:43

8O
Ale się rozmnaża ten wątek...

Zdjęcie Lidki mnie przytrzymało najdłużej- pal licho czy zgodne z tematem czy nie. :lol: :wink:
Ale jest najpiękniejsze. To światło, ta miękkość i czystość...eeeech.

Kusicie swoimi widokami wody i patrzeniem na wodę.
Pokuszę nieco i ja.

Kto wie co to i gdzie to?
Obrazek


W klimacie nieco baśniowym:
Obrazek
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 10.07.2010 00:59

No wreszcie u niektórych wodospady zaczęły być wodospadami. :D Mogą się kotłować,pienić i dawać piany. :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 10.07.2010 12:34

Crayfish napisał(a):Wodospady Krimml w Austrii - Salzburger Land

PS. Niestety bez tęcz - mżawka i deszczyk.



...no to tutaj z tęczą ... :)

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 10.07.2010 12:51

WOW!!! 8O
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.07.2010 12:52

Fatamorgana napisał(a):Kto wie co to i gdzie to?

Slap Boka. :)
A baśniowy klimat bardziej by mi podchodził bez tych rozmazań po brzegach.

AndrzejJ. napisał(a):No wreszcie u niektórych wodospady zaczęły być wodospadami.

Nie da się zadowolić zawsze wszystkich. Fajnie, że i Tobie coś tu się spodobało. :)

Skoro poprzednio poprowadziłem Was pod wodospadem, to tym razem same jeziora.

Seebensee w Mieminger Kette w Austrii.

Obrazek

Jeziorko o nieznanej mi nazwie pod graniczną Przełęczą Rolanda w Pirenejach w Hiszpanii.

Obrazek

Trnovacko w Maglicu w Czarnogórze.

Obrazek

I widok spod szczytu Hochwildstelle na Obersee i Hüttensee w Niżnych Taurach w Austrii.

Obrazek

Nie wiem czy Lidka mnie tak doskonale rozszyfrowała, czy ma taką idealną miarkę w oczach. :lol:
Zgodność typowań jest prawie identyczna z rzeczywistością.
Najwyższe Obersee: 1672m
Środkowe Hüttensee: 1528m
Najniższe Bodensee: 1157m

Gdybym nie znał tych wielkości, nie potrafiłbym tak dokładnie tych różnic ocenić. Chciałem pokazać, jak trudno oszacować wysokości w górach, nie mając dobrych punktów odniesienia.
Ale być może jednak niektórzy to potrafią. Jak Lidka. 8)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.07.2010 16:17

Rumuńska trasa Transfogaraska, wodospadzik po południowej stronie gór.

Obrazek

Balea Lac, przy tejże trasie :D

Obrazek
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 10.07.2010 17:57

Jesienne góry, wodospady z tęczą i klimacie bajkowym czego więcej jeszcze chcieć w ten upalny dzień (za oknem 33 stopni). Czuje się to co w górach jest naaaj.

Fatamorgana napisał(a):Zdjęcie Lidki mnie przytrzymało najdłużej- pal licho czy zgodne z tematem czy nie. :lol: :wink:
Ale jest najpiękniejsze. To światło, ta miękkość i czystość...eeeech.



Jako amatorka ładnych widoków kieruję się właśnie ich pięknem zapisując je na karcie pamięci aparatu foto. To światło i ostateczny efekt jest przypadkowe. Znaleźć się w określonym miejscu o odpowiedniej porze i w odpowiedniej chwili nacisnąć spust - to jest łut szczęścia. Pora była wczesnego poranka (po 8 rano).

Franz napisał(a):Gdybym nie znał tych wielkości, nie potrafiłbym tak dokładnie tych różnic ocenić. Chciałem pokazać, jak trudno oszacować wysokości w górach, nie mając dobrych punktów odniesienia.
Ale być może jednak niektórzy to potrafią. Jak Lidka.


No cóż, cieszę się, że tak dobrze udało mi się ocenić te różnice w poziomie. Krajobrazy górskie nie są mi obce i to właśnie góry są tym do czego na pewno będę najbardziej tęsknić gdy już nie dane będzie mi po nich chodzić. A chodząc po górach najważniejszym jest różnica wysokości, którą mamy do pokonania. Moja kondycja wymusza nasze wybory.

Obrazek
Elenski ezera w Rile

Obrazek
Chwojnato ezero w Pirinie
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 10.07.2010 18:36

Właśnie tego mi z pobytu w Pirinie brakuje...
Ładnie.

Widać jak szerokie spektrum górskie- niemal z całej Europy- tu zagościło.
Teraz tylko Skandynawskie zostały.
Wojtku, kiedy byłeś pod Breche du Roland? :roll:

Tą jesienią i odbiciem w tafli z Czarnogóry mnie wbiłeś w ekran... 8O 8O 8O

Chyba już wiem, dlaczego otwarłeś ten wątek.
Masz przebogate zbiory takich zdjęć w szufladach! :) :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.07.2010 19:22

Fatamorgana napisał(a):Teraz tylko Skandynawskie zostały.

Tu liczę na Was. Ja tam byłem w czasach, gdy fotek nie pstrykałem. Może warto by powtórzyć ten kierunek...

Fatamorgana napisał(a):Wojtku, kiedy byłeś pod Breche du Roland? :roll:

Cztery lata temu. Podchodziłem pod Breche de Roland, ale schodziłem już z Brecha de Rolando. ;) To była taka pętla Francja - Hiszpania - Francja. Jak się poniewczasie okazało - cholernie dłuuuga pętla. :twisted:

Fatamorgana napisał(a):Tą jesienią i odbiciem w tafli z Czarnogóry mnie wbiłeś w ekran... 8O 8O 8O

:lol: Wiesz, jak mi ciężko było stamtąd ruszać w dalszą trasę? ;) Zrobiłem tam sporo zdjęć, nim ruszyłem w górę. A i to się potem co chwila w stronę jeziora odwracałem. W tym wątku będzie sie ono jeszcze pojawiało.

Fatamorgana napisał(a):Chyba już wiem, dlaczego otwarłeś ten wątek.
Masz przebogate zbiory takich zdjęć w szufladach! :) :wink:

Nooo... trochę mam. O niektórych już zdążyłem zapomnieć. Niektóre są lepsze, inne słabsze. Teraz mam doskonały pretekst, by przejrzeć przykurzone zasoby... :P

Pozdrawiam,
Wojtek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 10.07.2010 22:08

Franz: ale ładne lusterka powklejałeś.
Mariusz-w: właśnie te tęcze widziałem wcześniej, niestety nie miałem takiej ładnej pogody.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Górskie zwierciadła, siklawy, wartkie strugi - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone