Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzieś blisko z roczniakiem i dwójką 20-latków?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010
Gdzieś blisko z roczniakiem i dwójką 20-latków?

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 29.05.2013 23:40

Witam.
Wertuję forum i nijak nie mogę się zdecydować. Może wytrawni cromaniacy mi podpowiedzą...
Jedziemy w drugiej połowie lipca dwoje dorosłych+dwoje maturzystów+jedno roczne dziecię.
Do tej pory z Cro byliśmy w Makarskiej i Rovinju....plus oczywiście zwiedzanie Pula, Dubrovnik,Plitvice.
Makarska...może być ale tym razem wolelibyśmy coś mniejszego. W Rovinju się zakochaliśmy ...ale dwa razy w to samo miejsce to przesada, kiedy cały kraj wart zobaczenia. W pierwszej chwili wybraliśmy Malinską na KRK, Potem Omiś w Dalmacji, bo widoki super. Potem prawie Primosten, bo chodzi nam o starówkę z duszą...ale...stwierdziliśmy,ze jednak z roczniakiem, który marudzi w aucie Dalmacja za daleko. Chciałabym prosić o polecenie mi miejscowościw miarę blisko Polski, z uroczą starówką, plażą dla dziecka-nie musi być piasek...może być żwirek-żeby tylko głazów w wodzie i betonów nie było , miasteczko w którym młodzież miałaby co robić...niekoniecznie balować,ale nie chcę,żeby mnie zlinczowal, że ich na zadupie wywiozłam,i no i żeby widoki były ładne...może nie do końca Dalmatyńskie ale jakieś góry na horyzoncie by się przydały. Aha...no i zasobność portfela mamy średnią, więc nie tam, gdzie trudno znaleźć w miarę tanią kwaterę ( tu akurat nie mamy specjalnych wymagań co do standardu). Chiałabym z doskoku zobaczyć Trogir i wodospady KRKA. Czy możecie coś polecić?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2013 18:24

Strach coś polecić, jeśli matka boi się linczu. Obcego takie dzieci dopiero mogą zlinczować.
:roll:
Jak chcecie koniecznie zobaczyć Trogir i Krka,
to miejsce waszego pobytu musi być dość daleko od Polski. :roll:

Nie chcecie przebywać na kwaterze w Dalmacji, ale Trogir i Krka są w Dalmacji. :wink:
Trudno sobie wyobrazić wielogodzinną podróż np. z wyspy Krk do parku narodowego Krka oraz Trogiru i powrót w ten sam dzień

Trudno też znaleźć coś jednocześnie spokojnego
dla malucha i imprezowego dla maturzystów . :|

Spokojnie się zastanówcie nad Vodicami.
Mały nie zlinczuje :wink:
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 30.05.2013 21:11

Dzięki...już przyglądam się Vodicom...całkiem przyjemna miejscowość chyba...chociaż to niewiele bliżej niż Primosten.
My osobiście jak najbardziej chcemy Dalmację ale nie wiadomo czy nasz maluch pozwoli nam tam dojechać.Nawet jak będziemy gdzieś bardziej na północy to łatwiej wybrać nam się na wycieczkę do Trogiru na cały dzień niż jechać tam bezpośrednio z Polski, tzn z noclegiem oczywiście.Plaże w Vodicach są widzę różnorodne...to dobrze,bo każdy coś sobie wybierze.
Wezmę pod uwagę :D dzięki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2013 22:07

W Vodicach byli znajomi, mieli wtedy po 20 lat, więc skojarzyłem, że może pasować do waszych wymagań.
Miejscowość jest rozrywkowa, tak mówili.
Plaże są różne, ta podobna jest dobra dla małych dzieci
http://tiny.pl/hsx4h


Oczywiście, może być tłoczno w sezonie, jak miejscowość popularna, to jest to normą :roll:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 30.05.2013 22:17

Jak pojedziecie na noc to pozwoli. My już mamy jeden wyjazd z 8 miesięcznym bobasem za sobą. W tym roku jedziemy ponownie. Dziecko jak na zasnęło nam w Tarnowie tak obudziło się prawie na miejscu. Oczywiście pomijam krótkie przebudzenia na jedzenie i zmianę pieluchy.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.05.2013 09:56

http://www.tz-rogoznica.hr/rogoznica/index.html
Młodzież będzie zadowolona a i dla malucha dobra plaża się znajdzie.
Więcej info o Rogoznicy na PW wysłałem.

Do Trogiru z 26km. W Trogirze zaparkujecie w tym miejscu > http://goo.gl/maps/whFGC i kładką przejdziecie na stare miasto.

Jak już byliście w Plitvicach to KRKA wrażenia nie zrobi tym bardziej, że tanio nie jest.
http://www.npkrka.hr/#/za-posjetitelje/cjenik/?lang=hr
W zamian zaproponuję widok z twierdzy w Klis > kto-lubi-zwiedzac-klis-t40459.html > (WAŻNE) :!: oraz muzeum-morskie-w-splicie-t27450.html


pozdrav
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 31.05.2013 12:29

toomas napisał(a):Jak pojedziecie na noc to pozwoli. My już mamy jeden wyjazd z 8 miesięcznym bobasem za sobą. W tym roku jedziemy ponownie. Dziecko jak na zasnęło nam w Tarnowie tak obudziło się prawie na miejscu. Oczywiście pomijam krótkie przebudzenia na jedzenie i zmianę pieluchy.

Niestety...u nas nocna podróż odpada.Jako kierowca jedzie tylko mąż a on niestety nie potrafi wyspać sie w dzień na zapas.Jak na złość przed wyjazdem długo nie może zasnąć, dlatego u nas wyjazd o 5-6rano najwcześniej :-(
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 31.05.2013 12:46

Pasażer...dzięki za wyczerpujące info plus wiadomość na priva.Bardzo pomocne linki. Twierdza Klis super...i te widoki :D Spróbuję zwiedzić...mamy nosidełko turystyczne więc chyba nie będzie problemu z dojściem.
Od razu przypomniała mi się twierdza Sv.Ivana w Kotorze i panorama na Bokę Kotorską.
Sama Rogoźnica wygląda interesująco, ale czy ma ładne stare miasto? Nie mogę sie dopatrzeć na zdjęciach za bardzo.Ciągle powtarzają sie te same budynki i niewiele widać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2013 12:50

W Rogożnicy nie ma typowej starówki jak np. w sąsiednim Trogirze lub Primošten.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.05.2013 14:37

elka505, tak jak Janusz napisał. A dwa wypady na starówkę do pobliskich miast nie wystarczą?
Stara zabudowa w Rogoznicy jest za mostem wzdłuż deptaka, na odcinku 500m > http://goo.gl/maps/LDbb6 Przy niej restauracje. Jak Ci wcześniej wspomniałem w tym miejscu jest też poczta, a obok niej punkt pierwszej pomocy. Miejsce to, dopiero wieczorem tętni życiem. Tu polecam pržene lignje z sosem tatarskim. :wink:
Jeżeli byście się zdecydowali na dom przy plaży Sepurine (bliżej młodzi do centrum), to autem można podjechać na plażę Racice. Wręcz gorąca woda, bez jeżowców, dno "żwirkowe". Zaparkować można w lasku za darmo obok apartamentów Ruzmarin. Można też w agencji Visit wypożyczyć rowery. To alternatywa na ewentualne duże fale przy otwartym morzu. Spokojniejsza woda będzie też na plaży za Mariną Frapa. Od MF do końca półwyspu gdzie na górze stoi latarnia i kościół Djevici Mariji, to też dobre miejsce na spacer z dzieckiem, gdyż około 16.00 ścieżka jest już zacieniona, a przy ścieżce są ławki.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.05.2013 15:08

Odcinek od Mariny Frapa do końca półwyspu https://marinas.com/view/marina/14507_M ... ka_Croatia

foto godzina 12.07
Obrazek

foto godzina 16.18
Obrazek
(chodnik i plaża zacieniona)

w tym samym czasie po drugiej stronie półwyspu takie fale :mrgreen:
Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.05.2013 21:45

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2013 23:00

Z podanego wcześniej linku przez pasażera - w małej Rogoźnicy sporo się dzieje w lecie 8O :lol: :lol:

Jest rozrywka dla wszystkich :idea:

http://www.tz-rogoznica.hr/turizam/dogadjanja.html
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 01.06.2013 00:26

No muszę przyznać,że coraz bardziej mi się podoba:-) a co do starówki...cóż...może rzeczywiście nie musi być na miejscu...jest masa innych atrakcji. A z małym dzieckiem i tak późną nocą nie będziemy już wędrować po mieście..przynajmniej my...staruszki, bo młodzież to co innego.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.06.2013 18:49

elka505, z oczekiwań jakie przedstawiłaś pomyślałem, że może Rogoznica Wam przypasować ale nie musisz iść na kompromis (starówka). Możesz pojechać tam, gdzie na początku pomyślałaś czyli do Primosten. W Primosten byłem raz kilka lat temu wracając z KRKA, wiec nic w tym temacie nie podpowiem.
Z rogoznickich plaż > http://www.tz-rogoznica.hr/rogoznica/plaze.html > najbardziej mi pasowała Lozica (2-3) - półki betonowe do opalania i zejścia do wody z otoczakami. Przy Lozicy 2 dałem radę kąpać się bez butów. :wink: Przy wodzie bar pod drzewami.
Lozica 1 - dość mocno oblegana przez rodziny z dziećmi. Na brzegu zmielona skała. Bar przy plaży.
Šepurina - w wodzie powyżej kolan duże, śliskie kamienie i równie dużo jeżowców.
Odległości z jednej plaży na drugą są niewielkie!
Jak dla Was optymalnie byłoby ulokowanie się przy Sepurina lub jak wystarczy Wam tylko niewielki przesmyk z widokiem na otwarte morze, to przy plaży Kopara. Odgłos barów nie dochodzi. Odnoście kwater to już przez PW. :oczko_usmiech:

bar przy Lozicy
Obrazek

zachód słońca przy Šepurina (koniec sierpnia)
Obrazek

zachód słońca przy Kopara (koniec sierpnia)
Obrazek
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzieś blisko z roczniakiem i dwójką 20-latków?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone