Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

FotoCro by Fuji

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008
FotoCro by Fuji

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 14.10.2008 16:04

Mała galeria z pobytu w Cro latem 2008:

http://www.croatia.of.pl/

mam nadzieję, mój post nie zostanie potraktowany jako komercyjny spam bo adresy kwater podałem tam z uwagi na sporo zapytań o nasze kwatery drogą mailową.

-------------------------
Post został nieco zmieniony, ponieważ początkowo dotyczył sprzedaży mojego Fuji. Na kolejnych stronach koniec dyskusji handlowych - będę tu wrzucał ciekawsze fotki i zapraszam do obejrzenia, pzdr :)
Ostatnio edytowano 08.07.2009 10:51 przez blubaj, łącznie edytowano 5 razy
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 14.10.2008 16:25

dlaczego chcesz sprzedać ta zajebiscierobiącyzdjęcia aparat ???
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002
Re: co potrafi Fuji FinePix S6500fd +odpowiednie dodatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 14.10.2008 19:10

zlybanan napisał(a):Zerknijcie na http://www.croatia2008.w.of.pl/


No i co? Zdjęcia jak zdjęcia. Jedne lepsze, drugie gorsze - ogólnie bez rewelacji.
A i tak uważam, że ukrytym, z resztą dość nieudolnie, przesłaniem tej wiadomości jest ogłoszenie o sprzedaży Twojego Cuda.

Ja bym wątek zamknął. Nie wiem co zrobią moderatorzy.

Do usłyszenia
Rafał
Użytkownik usunięty
Re: co potrafi Fuji FinePix S6500fd +odpowiednie dodatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.10.2008 19:34

zlybanan napisał(a):....Warto pamiętać, że jeśli mowa o sprzęcie liczy się nie tylko sam aparat ale również odpowiednie dodatki....

A przede wszystkim.........ten, który sprzęt obsługuje 8)

asikx napisał(a):...Ja bym wątek zamknął. Nie wiem co zrobią moderatorzy....

Moderatorzy są czujni jak ważka, póki co :lol: 8)
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008
Re: co potrafi Fuji FinePix S6500fd +odpowiednie dodatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 14.10.2008 20:07

asikx napisał(a):No i co?


Uśmiechnij się :)
To naprawdę sprzęt godzien polecenia i z pewnością nic złego się nie stanie jeśli ktoś będzie miał okazję przeczytać i samemu ocenić czy naprawdę liczą się tylko MegaPixele i nowinki techno.
Jak widać nowszy czy droższy nie zawsze znaczy lepszy. To są próbki z najnowszego dziecka Fuji w tej klasie aparatów czyli S100FS:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/be36a97e85a1e319.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/168b1871eb059321.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/78567efed93eee0a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2e891c28dcfcd90f.html
http://www.occur.pl/image,9846467546.html
http://www.occur.pl/image,bded21635b.html

Proszę zwrócić uwagę na aberracje w mocno kontrastujących przejściach kolorów np. jasne niebo przez gałęzie.

Na S6500fd nie ma mowy o takich mankamentach i nie wyobrażam sobie sytuacji w której aparat serwuje mi psikusy i muszę spędzać dodatkowy czas przy komputerze by jako tako poprawić fotki.
Dlatego podtrzymuję opinię, że wśród dostępnych na rynku hybryd paradoksalnie lepiej wybrać tą której się już nie produkuje :)

btw. ważki to bardzo wdzięczne tematy do fotografowania i szanuję je za to że.. nie gryzą choć mogą i potrafią ;)

slawek66 napisał(a):dlaczego chcesz sprzedać ta zajebiscierobiącyzdjęcia aparat ???

bo dojrzałem nad nim do zakupu lustrzanki, pstrykanie bardzo mnie wciąga i szukam dalszej drogi rozwoju :)
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004
Re: co potrafi Fuji FinePix S6500fd +odpowiednie dodatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 14.10.2008 20:39

asikx napisał(a):A i tak uważam, że ukrytym, z resztą dość nieudolnie, przesłaniem tej wiadomości jest ogłoszenie o sprzedaży Twojego Cuda.

Ja bym wątek zamknął. Nie wiem co zrobią moderatorzy.


Była niedawno propozycja utworzenia działu "sprzedam-kupię" ale to, że nie przeszła wcale nie znaczy, że jest zakaz umieszczania tego typu ogłoszeń na forum. Uważam, że autor mógł spokojnie otwartym tekstem napisać, że chce sprzedać ten aparat. Moderatorzy zareagują jak jakaś firma zrobi tu sobie darmowy e-commerce, a takie prywatne ogłoszenia są jak najbardziej dopuszczalne.

pozdrav K
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 14.10.2008 20:58

dzięki za zrozumienie :)
myślę, że obecna forma w zupełności wystarcza i dodatkowo jednak daje jakieś pojęcie o tej ciekawej konstrukcji.

pzdr
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: co potrafi Fuji FinePix S6500fd +odpowiednie dodatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 14.10.2008 21:37

zlybanan napisał(a):Dlaczego S6500 (S6000) jest lepszy...


Moja pierwsza cyfrówka to FinePix S5600 czyli braciszek S6500.

Powiedz jakich filtrów używasz, by zrobić aż tak niebieskie niebo, co przedstawiłeś w galerii?

Moja towarzyszka do daaaawna ma canon A75 (jak pojawiły się na rynku), i zawsze porównywaliśmy fotki. Tym malutkim canonkiem niebo wychodzi pięknie i twierdzę, iż canon ma lepsze do tego właściwości. Z Fuji fotki wychodziły zawsze pod żółte, co jest fajne jak się robi stare domy w Cro.

W tym roku w Cro pstrykałem również Canon S3 IS, którego poleciłem swemu koledze i choć jeszcze go nie opanował i nie założył najdroższych filtrów to zdjęcia i cała zabawka dla początkujących - rewelacja!

W podstawie na fuji nam UV(0) Hoya Super HMC Pro1 i choćbym nałożył mu stosy innych filtrów, to nie uzyskam takich barw niebieskiego co na canonie bez dodatkowych szkieł.

:?:

ps. Kadrowanie ładne, a obiekty podobne miałem.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 14.10.2008 21:40

Fotki są naprawdę niezłe-ale uważam, że największą ich zaletą jest twoje dobre oko.
Wyślij coś na konkurs.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty
Re: co potrafi Fuji FinePix S6500fd +odpowiednie dodatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.10.2008 21:48

Popiel napisał(a):....Moja pierwsza cyfrówka to FinePix S5600.....

Moja też :wink:

Jak chcesz trafić fajne niebo to nie musisz zakładać tony filtrów :wink:
Wystarczy jeden - oczywiście przy zachowaniu pewnych reguł, związanych z kątem padania promieni słonecznych na obiektyw itp...pierdu, pierdu :lol:

FinePix S5600 + filtr CPL =
Obrazek
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008
Re: co potrafi Fuji FinePix S6500fd +odpowiednie dodatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 14.10.2008 22:02

Popiel napisał(a):
Moja pierwsza cyfrówka to FinePix S5600 czyli braciszek S6500.

Powiedz jakich filtrów używasz, by zrobić aż tak niebieskie niebo, co przedstawiłeś w galerii?

Moja towarzyszka do daaaawna ma canon A75 (jak pojawiły się na rynku), i zawsze porównywaliśmy fotki. Tym malutkim canonkiem niebo wychodzi pięknie i twierdzę, iż canon ma lepsze do tego właściwości. Z Fuji fotki wychodziły zawsze pod żółte, co jest fajne jak się robi stare domy w Cro.


A75 to fajna maszynka ;)
ale przejścia tonalne są siłą Fuji, również Twojego.
Bajer polega na tym że Canon zawsze zwłaszcza w tej klasie aparatów podkręca fabrycznie kolorki. Fuji ma bliższe rzeczywistości i rozpiętość tonalna z matrycy Twojego Fuji powinna być jednak wydaje mi się większa. co do żółtawych zdjęć to prawdopodobnie wystarczy pobawić się WH (balansem bieli) bo być może zbytnio je ociepla. jest to o tyle dziwne że z tego co sobie przypominam S5600 raczej ciągnie kolory w niedocieplone (blade, niebieskawe). pobaw się tym balansem bieli w aparacie - powinno coś pomóc.
Ja zaczynałem od Fuji 2800 Zoom - pełny automat ale trzaskał fotki przepiękne. Później zdecydowałem się na właśnie S5600 i mimo różnych zabiegów nie byłem z niego tak zadowolony jak z poprzednika. czytałem o zaletach nowszej matrycy ale fotki jednak zmieniały moje nastawienie. tzn. zrobiłem nim sporo fotek z których jestem zadowolony jednak niedosyt pozostał dlatego postanowiłem się przesiąść. wybierałem pomiędzy S6500 i S9500 - zauważyłem podobną zależność. ten pierwszy produkował ładne odpowiednio nasycone kolory i bardziej szczegółowe fotki (widać to w powyższym porównaniu), dlatego wybrałem S6500 i przyznam że znowu poczułem jakby mi ręce odrosły :)
S5600 jest też bdb aparatem jednak mając do czynienia z dwoma muszę potwierdzić Twoje doświadczenia bo sam z podobnych powodów przesiadłem się na S6500 :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: co potrafi Fuji FinePix S6500fd +odpowiednie dodatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 14.10.2008 22:27

Piotrek_B napisał(a):FinePix S5600 + filtr CPL =


Obrazek

zlybanan napisał(a):wybierałem pomiędzy S6500 i S9500 - zauważyłem podobną zależność. ten pierwszy produkował ładne odpowiednio nasycone kolory i bardziej szczegółowe fotki


Chyba już gdzieś, kiedyś o tej przewadze też czytałem.

zlybanan napisał(a):Bajer polega na tym że Canon zawsze zwłaszcza w tej klasie aparatów podkręca fabrycznie kolorki.


Zgadza się proszę Pana :wink: Ale tych bajerków i odcieni w S3 co niemiara :!: pierwsza różnica jaką się zauważa to zoom chodzący z prędkością światła w S3 i trzeba przyzwyczaić się by go wyhamować hehe


Mi chodziło może raczej o porównanie fotek robionych bez dodatkowych szkiełek i np. na automat.
Fuji daje szarawo-niebieskie niebo. Zresztą widać to na fotkach z mojej relacji podczas focenia Bol.

Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 14.10.2008 22:42

W S5600 mi się podoba jego wyważenie, dobrze leży w dłoni, ma wygląd lepszy od robionych nim fotek.
S5700 już spaskudzili. Może i lepszy bo pl menu itd... ale wygląda jak zabaweczka.

Aparaty takie se, historia już, a rozmowa się zrobiła... sentyment pozostaje :wink:

:papa:
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008
Re: co potrafi Fuji FinePix S6500fd +odpowiednie dodatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 14.10.2008 23:22

Popiel napisał(a):Mi chodziło może raczej o porównanie fotek robionych bez dodatkowych szkiełek i np. na automat.
Fuji daje szarawo-niebieskie niebo. Zresztą widać to na fotkach z mojej relacji podczas focenia Bol.


a spróbuj sam skorygować WB i jak strzelasz fotkę w trybie np. A to ustaw korektę ekspozycji o nawet -1EV. jeśli drażnią Cię blade kolory to przełącz też wcześniej trub na ten z podbiciem kolorów.
powinno być lepiej :)

hybrydy Fuji słyną z tego że nie są aparatami które najlepiej spisują się jako automat - tu Canon zawsze miał przewagę.
jednak S5 to przy matrycach SuperCCD szumofonik ;)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 15.10.2008 00:23

zlybanan dzięki, tego Fuji mam od hoho... i już to testowałem.





Hvala :wink:
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone