Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fotelik dla dziecka 1 rok i wiecej >

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MłodyGSX-R
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MłodyGSX-R » 23.02.2014 23:44

Hej!
Odgrzebie trochę temat... bo właśnie stoję przed wyborem fotelika 9kg +.
Od 2008 roku trochę się zmieniło, fotelików do wyboru do koloru, a ja im dłużej czytam tym staję się głupszy...
Patrząc trochę pod kątem tegorocznego wyjazdu do CRO, ważną cechą fotelika jest wygoda i komfort - dobrze, aby pochylał się do spania.
Proszę rodziców o szczere opinie na temat fotelików, które używacie. Krótko plusy i minusy.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.02.2014 09:12

Mam teraz taki.
http://e-foteliki.pl/romer-kid.html

Córka nie narzeka, siedzi wygodnie, głowa zawsze zabezpieczona bo w prosty sposób można regulować wysokość zagłówka, łatwy w montażu/demontażu.
Polecam.
MłodyGSX-R
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MłodyGSX-R » 24.02.2014 21:25

ciekawy, tylko ja potrzebuje dla 8 miesięcznego brzdąca od 9kg :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.02.2014 22:06

Jak ktoś już pisał, najbezpieczniejsze są foteliki instalowane tyłem do kierunku jazdy (stosunkowo mały wybór w Polsce). Nasz maluch jednak już w nosidełku próbował się z niego wychylać, by podziwiać co dzieje się wokoło. Dlatego kupiliśmy BRITAX (Romer) Duo Plus z Isofix`em 9-18 kg (pod nazwą Britax są tańsze, a to te same foteliki - dałem niecałe 700zł za nówkę). Nasz ma opcjonalny pas Top tether dla dodatkowego mocowania oparcia. Wychylenie do spania ma niewielkie, ale to ponoć kwestia bezpieczeństwa i dlatego ten fotelik się nie "kładzie", za to zbiera dobre oceny podczas testów i dobre opinie użytkowników.

Najpierw chciałem kupić Cybex lub Kiddy, które zamiast pasów mają poduszkę (tzw foteliki z osłoną tułowia). Z początku zbierały dobre oceny w testach. Potem ich ceny zaczęły spadać, a później zobaczyłem film i przekonałem się dlaczego. Drążyłem temat głębiej i dałem sobie z nimi spokój.



Nasz brzdąc jadąc w Britax`ie jest jak zaczarowany, bo siedzi na tylnym środkowym fotelu i widzi wszystko na boki i do przodu. Nie sprawdzaliśmy jeszcze w długiej trasie. O tym po wakacjach ;)

Dodam tylko, że te same modele fotelików bez Isofix`a potrafią być nawet 400 zł tańsze. Oczywiście jak ktoś ma taki montaż w aucie to polecam.

Najlepiej określ budżet, poczytaj testy różnych organizacji i wybierz najlepszy, na jaki cię stać.
Ostatnio edytowano 24.02.2014 22:48 przez SingSing74, łącznie edytowano 4 razy
pulalula
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pulalula » 24.02.2014 22:21

Mam ten sam problem. Będziemy jechać w czerwcu z roczniakiem i właśnie myślimy o zakupie fotelika. Starszy syn ma fotelik taki 9-36 kg i już wiemy z doświadczenia, że dla takiego malucha na początek nie jest najlepszy na długie podróżowanie, bo nie ma dużej regulacji pozycji i dziecku źle się w nim śpi. Fotelik syna mamy z firmy Britax i jestem z niej zadowolona, więc teraz też ogladam tej firmy tylko inny przedział wagowy, np. http://allegro.pl/fotelik-samochodowy-b ... 70709.html Ale i tak muszę się wybrać z córeczką do sklepu i musi sobie "poprzymierzać", w jakim będzie jej najwygodniej. Jak już na coś się zdecyduję, to dam znać, a póki co czekam na opinie innych cromaniaków.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.02.2014 22:31

W zeszłym roku nasz miał roczek i jechał w nosidełku oczywiście tyłem (inaczej się nie da :) ) Taki maluszek nie może jeszcze siedzieć zupełnie wyprostowany podczas jazdy. Robiliśmy postoje co 2 godziny, a kiedy spał, to jechaliśmy dłużej (tak zalecił pediatra i położna). Dał rady do Włoch. Tam na dwa razy, a z powrotem za jednym strzałem ok 1000 km, ale robiliśmy dłuższe postoje ze spacerkami i zabawą.
MłodyGSX-R
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MłodyGSX-R » 25.02.2014 00:07

Również początkowo podniecałem się modelami z ochroną tułowia, ale przeszło mi, bo podobno bardzo krępuje ruchy, a równie ważne jak bezpieczeństwo są komfort, wygoda i cisza na tylnej kanapie :lol: (szczególnie w drodze do CRO :mrgreen: )
Wyleczyłem się też z fotela 9-36kg, tak jak pulalula napisała - one praktycznie nie uchylają się do spania.
Wylądowaliśmy więc w przedziale 9-18 lub 9-25. Czytam sobie, kombinuje, pytam i dziś znajoma zaskoczyła mnie, bo kupili fotelik Avionaut Glider rzekomo Polskiej produkcji i jest nim zachwycona:

W internecie zapewne nie zwrócił bym na niego uwagi, ale oglądałem na żywo i zrobił pozytywne wrażenie i jeszcze bardziej namieszał w głowie :roll: :evil:

SingSing74 gdzie kupiłeś tego duo plusa w tej cenie?! wygooglowany kosztuje ponad 1000zl
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.02.2014 08:45

MłodyGSX-R napisał(a):ciekawy, tylko ja potrzebuje dla 8 miesięcznego brzdąca od 9kg :)


W takim razie przepraszam - opacznie zrozumiałem 9+.

MłodyGSX-R napisał(a):...właśnie stoję przed wyborem fotelika 9kg +.


Pozdrawiam
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 25.02.2014 09:23

Witam
Dla naszej młodszej pociechy kupiliśmy fotelik maxi cosi priori sps , fotelik jest od 9 do 25 kg. Mała jechała w nim pierwszy raz jak miała rok i 3 miesiące i uważam że jest to naprawdę bardzo dobry fotelik. Obecnie ma 4 latka i nadal w nim jeździ. Jeżeli chodzi o wyjazdy coroczne do Chorwacji to powiem ci że nawet nie chciała z niego na chwilkę wyjść tak jest jej wygodnie. Wybierając fotelik zwróć uwagę na mocowanie i materiał obiciowy ponieważ starsza miała foteliki chicco i powiem szczerze że to inna półka (w/g mnie dużo gorszy chicco) starsza strasznie się w nim pociła a maxi cosi jest naprawdę ok. Jak zamontujesz ten fotelik to naprawdę ciężko jest nim ruszyć tak jak by był zespolony z samochodem, uważam że to ważne. Pozdrawiam i życzę miłych i udanych zakupów.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 25.02.2014 10:18

MłodyGSX-R napisał(a):R

SingSing74 gdzie kupiłeś tego duo plusa w tej cenie?! wygooglowany kosztuje ponad 1000zl



Około dwóch miesięcy temu na alledrogo było sporo aukcji od 600 zł (bez pasa). Ja kupiłem poza portalem za 680 z pasem. Jeżeli masz kogoś w UK to niech się rozejrzy. Tam jest ponoć dużo taniej.

http://archiwum.allegro.pl/oferta/fotel ... 45705.html
pulalula
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pulalula » 25.02.2014 13:35

Jestem po rozeznaniu w sklepie:) Dziś sprzedawca polecał nam http://allegro.pl/fotelik-maxi-cosi-opa ... 83054.html , przymiarkę robiliśmy także do http://allegro.pl/britax-first-class-pl ... 77722.html ,ale jak tylko mała wsiadła wiedzieliśmy, że odpada, bo w kurteczce było jej bardzo ciasno ( a nie jest jakimś grubaskiem), a fotelik ten nie posiada regulacji szerokości (maxi cosi opal ją ma). Poza tym Britax ma kiepską regulację wysokości pasów.
Generalnie najnowsze testy pokazują, że dziecko powinno jak najdłużej jeździć tyłem do kierunku jazdy, a niestety wyboru takich fotelików nie ma zbyt dużego. Są też z firmy BeSafe ale ich ceny to ok 1500:/ U nas jest ten problem, że córeczka jest wysoka i mimo, że wagowo nadaje się jeszcze do nosidełka (waży 8 kg), to niestety pasy już są dla niej za nisko i w tym momencie fotelik już jej nie chroni w razie wypadku. Dlatego jedynym rozwiązaniem w tym momencie jest fotelik 0-18 kg, w którym dziecko do 13 kg jeździ tyłem i jest w tej pozycji maksymalnie leżącej. Poza tym (jak mówił nam sprzedawca) dopiero gdy skończy 9 m-cy jej kręgi szyjne będą "gotowe" do jazdy w pozycji bardziej siedzącej. Dlatego właśnie nasz wybór pewnie padnie na maxi cosi opal.
pulalula
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pulalula » 25.02.2014 13:49

A to ciekawa strona o fotelikach, która polecił mi sprzedawca w sklepie http://foteliki-pod-lupa.pl/
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Fotelik dla dziecka 1 rok i wiecej > - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone