Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Karlovacko mi nie smakowało :(

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003
Karlovacko mi nie smakowało :(

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 04.02.2010 14:41

Dziwna sprawa. Byłem już kilka razy w Chorwacji i zawsze kupowałem Karlovacko, Ożujsko owszem mi smakowało, Lasko i Zlatyrog tak sobie. Zawsze Karlovacko, Karlovacko.

Az do zeszłego roku, coś się z tym piwem spieprzyło. Tak samo jak kilka lat temu u nas z Żubrem. Jako że Ożujsko w zeszłym roku wszędzie było najdroższe (co mnie zdziwiło bo browary zawsze tyle samo kosztowały) to jednak cały czas piłem Lasko.

Próbowałem się kilka razy "przekonać" do Karlovacko w zeszłym roku, bo aż nie mogłem w to uwierzyć, piłem je z bocy plastikowej, szklanej, z kija no i nie, to nie to samo co choćby 2 lata temu.

Czy macie podobne odczucia czy mi się cos z kubikami smakowymi porobiło?

Ps. dodam że jestem zdrowy, nie chorowałem, nie zażywam jakiś leków, nic się w moim życiu nie zmieniło. No może to że w zeszłym roku 3 z przodu doszła, ale młody duch ten sam od lat, więc to nie to. :?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.02.2010 14:45

dg napisał(a): No może to że w zeszłym roku 3 z przodu doszła, ale młody duch ten sam od lat, więc to nie to. :?


Biologi nie oszukasz , chyba czas na wino :wink:
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 04.02.2010 14:48

do wina nigdy nie miałem zastrzeżeń, crno suho toceno, najlepiej w butelce od coca-coli 8) spożywam od kilku lat, a w Chorwacji nader często.
Z braku laku Pelejsac. Wszystkie typu Ribar, Matan mi nie podchodzą
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.02.2010 14:58

dg napisał(a):do wina nigdy nie miałem zastrzeżeń, crno suho toceno, najlepiej w butelce od coca-coli 8) spożywam od kilku lat, a w Chorwacji nader często.
Z braku laku Pelejsac. Wszystkie typu Ribar, Matan mi nie podchodzą


To musi to mieć podłoże psychiczne :wink: Ciężko zdiagnozować 8O
Ja różnicy nie poczułem - Karlovaćko nr1 :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2010 15:05

Może już za dużo i za długo...?

Ja też w ubiegłym roku na wstępię kupiłem transporter Ożujska zamiast Karlovacka dla odmiany.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2010 15:11

Mnie bardzo smakuje i Karlovacko i Ożujsko ale Laśko dla mnie beznadzieja...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.02.2010 15:38

alessandro1977 napisał(a):Mnie bardzo smakuje i Karlovacko i Ożujsko ale Laśko dla mnie beznadzieja...

... i jeszcze Pan.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 04.02.2010 15:49

Ja będąc w zeszłym roku pierwszy raz w Cro smakowałem kilka browarów, ale najbardziej podeszło mi Ożujsko. Karlowaćko jakieś takie za kwaśne. Na temat innych się nie wypowiadam bo po kilku sztukach nie za bardzo można powiedzieć ale... może Laćko. W tym sezonie nadrobię zaległości.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Karlovacko mi nie smakowało

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.02.2010 15:58

dg napisał(a):Dziwna sprawa. Byłem już kilka razy w Chorwacji i zawsze kupowałem Karlovacko, Ożujsko owszem mi smakowało, Lasko i Zlatyrog tak sobie. Zawsze Karlovacko, Karlovacko.


Chorwackie browary
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 04.02.2010 16:07

Ja różnicy nijakiej w smaku nie wyczułem w porównaniu do lat ubiegłych.
Piłem również Ożujsko i Pan i były równie dobre. Ale chyba z przyzwyczajenia do brandu Heineken najbardziej smakuje mi Karlovacko.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2010 16:25

JacYamaha napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Mnie bardzo smakuje i Karlovacko i Ożujsko ale Laśko dla mnie beznadzieja...

... i jeszcze Pan.[/quote

Pana szczerze mówiąc nie piłem...
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 04.02.2010 16:29

Pan jest za lekki w moim odczuciu, taki jakby bezalkoholowy... a może ja piłem jako kierowca bezalkoholowe? 8O

ale zauważonym faktem jest, że Ożujsko w zeszłym roku królowało pod względem ilości i parasolowej popularności, więc też je spożywałem w postaci kuflowej, choć wolałbym Karlovacko 8)
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 04.02.2010 16:39

Będąc pierwszym razem w Chorwacji kupiłem sobie po 1 egzemplarzu z dostępnego gatunku (butelkowe) i przystąpiłem do degustacji. Najbardziej smakowało mi Ożujsko. Kolejność nie mogła mieć znaczenia bo w kolejnych latach piłem także różne gatunki gdyż wiadomo że każda knajpka ma dostępne głównie 1 czy 2 gatunki piwa. Najbardziej podchodziło mi Ożujsko. Ale tak samo w Polsce jednym smakuje np. Żywiec a drugim np. Tyskie itd.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.02.2010 16:45

Jako, że sam nie używam, więc mogę tylko tyle powiedzieć:
ze wszystkich wyjazdów przywożę pracownikom rożne gatunki piwa.
Nosem wciągają. Jeszcze żaden nie narzekał :wink:
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 04.02.2010 16:53

weldon, bo darowanemu koniowi sie w zeby nie zagląda, a pozatym w relacjach szef-pracownik to jeszcze inne czynniki wpływają na smak darowanego piwa 8)
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Karlovacko mi nie smakowało :(
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone