Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak przetrwać długą podróż.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 11.03.2010 15:04

gonzo napisał(a):
Pluto napisał(a):
marko-wroclaw napisał(a):
Pluto napisał(a):Dlaczego chcesz tym razem ominąć Słowenię bo ja w tym roku chcę właśnie przez nią jechać gdyż droga przez Węgry to udręka. Czyżby chodziło o winiety ?


To ma związek z winietami. Nie chcę jechać przez ten kraj bo za dużo się ostatnio słyszy o "przygodach" w Słowenii z tamtejszą policją, osobiście znam jedną osobę co miała przyjemność zapłacić 150EURO w tym dziwnym kraju, za nic. Jest już parę wątków na ten temat na forum cro.pl
Ja mimo że nie uczestniczyłem w żadnej takiej atrakcji - nie chcę kusić losu.


Przez Węgry też nie ma lekko trzeba uważać szczególnie w terenie zabudowanym, zresztą widać jak tylko pojawi się oznaczenie terenu zabudowanego wszyscy tj. Węgrzy jadą w porywach do 40km/h bo tuż za rogiem czai się policjanci no ,a drogi gorsze jak u nas po zimie wybór należy do Ciebie ja chyba się skuszę na Słowenię-mam jeszcze czas do zastanowienia się którą opcję wybrać :la:

I do tego na Węgrzech uważajcie z cb
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 11.03.2010 16:02

Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 11.03.2010 16:36

ooo a to dlaczego mamy uwazac z CB na Wegrzech ???
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 11.03.2010 16:43

Haweł napisał(a):ooo a to dlaczego mamy uwazac z CB na Wegrzech ???

Mam znajomego Węgra i mówił mi że u nich zabronione i można mieć problemy.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 11.03.2010 16:58

gonzo napisał(a):
Haweł napisał(a):ooo a to dlaczego mamy uwazac z CB na Wegrzech ???

Mam znajomego Węgra i mówił mi że u nich zabronione i można mieć problemy.


Pierwsze slysze,kilka razy bylem na Wegrzech z CB,nawet bylem kontrolowany przez policjie,nawet nie zapytali o CB...
Widze,ze siejesz poploch nawet w innym watku,ze w Austrii tez scigaja...
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 11.03.2010 17:07

Haweł napisał(a):
gonzo napisał(a):
Haweł napisał(a):ooo a to dlaczego mamy uwazac z CB na Wegrzech ???

Mam znajomego Węgra i mówił mi że u nich zabronione i można mieć problemy.


Pierwsze slysze,kilka razy bylem na Wegrzech z CB,nawet bylem kontrolowany przez policjie,nawet nie zapytali o CB...
Widzę,ze siejesz poploch nawet w innym watku,ze w Austrii tez scigaja...

Nikt nie mówi że w Austrii ścigają tylko mówię jakie są przepisy.
Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu uprzejmie informuje, iż w Austrii konieczne jest specjalne zezwolenie na posiadanie i uzytkowanie CB radia, szczegolowe informajce po adresem (http://www.bmvit.gv.at/telekommunikatio ... index.html) Austria nie akceptuje ponadto odironików/nadajników z możliwością zmiany standardów przez użytkowników. nadajnik CB musi pracowac tylko i wylacznie w modulacji FM. W praktyce problemy z policja moga wyniknąć nawet z posiadania anteny na dachu i rozmowntowanego radia w bagażniku (możliwa kontrol policyjn i konfiskata urządzenia) . WK odradza podróżowanie nawet z rozmontowanym CB radiem po Austrii.

Z poważaniem

Marcin Jakubowski
III Sekretarz Ambasady/ III. Botschaftssekretär
Tel. +43 1 870 15 108
Fax.+43 1 870 15 136
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 11.03.2010 18:32

gonzo napisał(a):Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu uprzejmie informuje, iż w Austrii konieczne jest specjalne zezwolenie na posiadanie i uzytkowanie CB radia, szczegolowe informajce po adresem (http://www.bmvit.gv.at/telekommunikatio ... index.html) Austria nie akceptuje ponadto odironików/nadajników z możliwością zmiany standardów przez użytkowników. nadajnik CB musi pracowac tylko i wylacznie w modulacji FM. W praktyce problemy z policja moga wyniknąć nawet z posiadania anteny na dachu i rozmowntowanego radia w bagażniku (możliwa kontrol policyjn i konfiskata urządzenia) . WK odradza podróżowanie nawet z rozmontowanym CB radiem po Austrii.

Z poważaniem

Marcin Jakubowski
III Sekretarz Ambasady/ III. Botschaftssekretär
Tel. +43 1 870 15 108
Fax.+43 1 870 15 136


No i sprawa jasna - omijać Austrię - niech się podduszą w sosie własnym :)
wiktor10
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiktor10 » 13.03.2010 18:31

okularki do jazdy nocą, kawa, dobra muzyka, gadający pasażer, GPS i można spokojnie 18h przejechać z krótkimi postojami:D
marko-wroclaw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko-wroclaw » 14.03.2010 21:58

Jacek L napisał(a):
No i sprawa jasna - omijać Austrię - niech się podduszą w sosie własnym :)


To jeszcze z innych powodów omijać Słowenię... Ktoś zaraz napisze, że nie podchodzą mu Węgry i pytanie - którędy jechać w takim razie? :)

Jak dla mnie CB poza polską - zbędna rzecz... Do porozumiewania się pomiędzy autkami, wystarczą np. krótkofalówki.
Jechałem 5 razy do Chorwy z czego raz z CB - i specjalnie nie podobało mi się słyszeć głównie na całej trasie jęz. polski z czego co 2gie zdanie to k..a jak tu pięknie albo k..wa daleko jeszcze??? :D
Ostatnio edytowano 15.03.2010 20:31 przez marko-wroclaw, łącznie edytowano 1 raz
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 14.03.2010 22:30

Zgadzam z marko się ja też używam krótkofalówek i jest OK, co do trasy dobra kawa i niezła muza :D
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 14.03.2010 22:55

Marko pamiętaj że jest 40 kanałów o ile sie nie myle i nie musisz na 19 siedzieć i słuchać co drugie "kur.. jak tu pięknie".
pzdr
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 14.03.2010 23:07

Pawcio&Monia napisał(a):Marko pamiętaj że jest 40 kanałów o ile sie nie myle i nie musisz na 19 siedzieć i słuchać co drugie "kur.. jak tu pięknie".
pzdr

O ile pamiętam to poza RP słuchamy na 28
anka2607
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka2607 » 20.03.2010 23:27

polecam kawke w termosie, kilka fajnych plyt z muzyka, dla dzieci nowa zabawka i DVD z telewizorkiem.Dzis wlasnie sie zaopatrzylam w to cudo :))
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 21.03.2010 00:31

Ja przetestowałem tabletki z guaraną. Podobno nie podnoszą ciśnienia(nie sprawdzałem) nie trzeba latać co stacja benz. do WC(jak po Red Bullach) i nie chce się spać co najważniejsze. W aptece ok. 20 PLN za ok.30 tabletek
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 21.03.2010 09:07

wiktor10 napisał(a):okularki do jazdy nocą


Czy one naprawdę działają?
Kiedyś próbowałem i nie zauważyłem różnicy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak przetrwać długą podróż. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone