Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Motorowodniactwo

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 06.07.2009 15:52

ANDRZEJU M napisz kiedy dzwoniłeś do tych darmozjadów
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 06.07.2009 16:00

jacek_katowice - grunt, że wyjazd zakończył sie szczęśliwie :wink:
Wydaje mi się również, że teraz to PZMiNW nie będzie nic więcej załatwiać, gdyż tematem zajęła się ambasada RP w Zagrzebiu (i piłeczka chyba jest po stronie władz chorwackich) - przeczytajcie linka, którego podał kolega samart
http://motorowodny.pl/prawo/odpowiedz_a ... rwacji.pdf
Zauważcie jednak jaka jest data pisma (6.06.2009) w kontekście odpowiedzi na pismo z 22.czerwca.2009 - napisali odpowiedź zanim jeszcze wpłynęło pismo :lol: (ciekawe)
Wladek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wladek » 06.07.2009 16:54

Pewnie literoweczka :) Chodzilo zapewne o 06.07.09 :)
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
literóweczka

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 06.07.2009 19:39

Wladek napisał(a):Pewnie literoweczka :) Chodzilo zapewne o 06.07.09 :)

Pewno że "literóweczka", ale według mnie to co ujdzie przy pisaniu szybkiego posta na forum (niektórym), to na oficjalnych pismach nie powinno mieć miejsca. (trochę to niepoważne :twisted: )
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 06.07.2009 20:57

mottom - ważne że coś robią w sprawie.
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 07.07.2009 00:26

Rodzi się tylko jedno pytanie. Dlaczego w PZŻ nikt nie śpi i mają wszystko na czas pozałatwiane ???
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 07.07.2009 17:51

Aby nie tworzyć kolejnego wątku zapytam tutaj. Czy polskie uprawnienia, a dokładnie ich brak - czyli możliwość pływać pontonem z silnikem do 10kW bez uprawnień, obowiązują również w innych krajach europejskich? Mam tu na mysli Niemcy, Danię i Szwecję. Krótko mówiąc, czy po ich wodach terytorialnych - przybżeżnych moge bez uprawnień pływac na silniku 10 -13HP? Czy cos wiecie na ten temat? Możepodpowiedzcie gdzie na ten temat moge się czegoś dowiedzieć?
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 07.07.2009 22:26

terenowiec napisał(a):Aby nie tworzyć kolejnego wątku zapytam tutaj. Czy polskie uprawnienia, a dokładnie ich brak - czyli możliwość pływać pontonem z silnikem do 10kW bez uprawnień, obowiązują również w innych krajach europejskich? Mam tu na mysli Niemcy, Danię i Szwecję. Krótko mówiąc, czy po ich wodach terytorialnych - przybżeżnych moge bez uprawnień pływac na silniku 10 -13HP? Czy cos wiecie na ten temat? Możepodpowiedzcie gdzie na ten temat moge się czegoś dowiedzieć?


W Szwecji i Danii nie ma żadnych patentów, więc możesz pływać bez problemu czym chcesz (w Danii do 20 ton ;) ). W Niemczech jest skomplikowany system, bo są akweny śródlądowe na których nie wymagają żadnych patentów, a są takie gdzie trzeba mieć specjalny patent na dany akwen np. Jezioro Bodeńskie. Jak jest na morzu nie wiem.

Generalnie większość państw w Europie uznaje nasze patenty, ale naszych uprawnień do pływania bez uprawnień raczej nie będą uznawać. Jeśli u nich coś jest dozwolone bez patentu to OK ale jak u nich trzeba patent to tłumaczenie, że u nas nie trzeba może nie przejść.

Nie wiem na ile to jest aktualne, ale trochę wiedzy znajdziesz tu:
http://www.zeglarstwo.sail-ho.pl/urm/eurodok.htm

pozdrav K
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
uznawanie patentów

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 17.07.2009 12:15

No to chyba temat uznawania patentów PZMiNW w CRO załatwiony:
http://pzmwinw.pl/Informacjeprasowe/inn ... rwacja.pdf
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: uznawanie patentów

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.07.2009 14:11

mottom napisał(a):No to chyba temat uznawania patentów PZMiNW w CRO załatwiony:
http://pzmwinw.pl/Informacjeprasowe/inn ... rwacja.pdf

PADŁEM!!!!!! 8O
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 17.07.2009 18:57

zwróćcie uwagę na jedno, jak byk napisane: uznawanie patentów dla osób kirujących i pełniących funkcje na jachtach pod flagą chorwacką. Czy z tego wynika, że płynąc jachtem pod polską banderą mój patent nie będzie uznawalny ???? Właśnie tak to zrozumiałem wynika to z pism zamieszczonych w linkach powyżej[/u]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.07.2009 18:59

Pływając w Cro masz podniesioną flage Chorwacji; pod nia ew. Polski...
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 17.07.2009 19:32

FUX napisał(a):Pływając w Cro masz podniesioną flage Chorwacji; pod nia ew. Polski...


Tak, ale tylko na jachcie czarterowanym (zarejestrowanym w Chorwacji). Na swojej (polskiej) łódce pływasz pod polską banderą. Banderę Chorwacji (państwa które Cię gości) podnosisz wtedy pod salingiem, ale na flagsztoku powiewa bandera RP. Nie nosi się dwóch bander jedna pod drugą.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 17.07.2009 19:39

jacek_katowice napisał(a):zwróćcie uwagę na jedno, jak byk napisane: uznawanie patentów dla osób kirujących i pełniących funkcje na jachtach pod flagą chorwacką. Czy z tego wynika, że płynąc jachtem pod polską banderą mój patent nie będzie uznawalny ???? Właśnie tak to zrozumiałem wynika to z pism zamieszczonych w linkach powyżej[/u]


Będzie uznawany, bo w innych przepisach napisali, że na statku innym niż chorwacki obowiązują przepisy kraju bandery. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy nie masz żadnego patentu bo w Polsce na taką łódkę nie trzeba, a w Chorwacji jest wymagany.
Ostatnio edytowano 17.07.2009 19:41 przez MorskiPas, łącznie edytowano 1 raz
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 17.07.2009 19:41

Sorry, ale gdzie na jachcie motorowym znajdę saling.
Z tego co pamiętam na jachtach motorowych, jeżeli nie jesty możliwe inaczej, to bandery nosi się jedna pod drugą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone