Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

FKK Valalta 2017

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tedrob1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tedrob1 » 11.07.2017 14:31

Czy na valalcie znajdzie się miejsce dla campera czy też jest duże obłożenie.
JLoop
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) JLoop » 11.07.2017 17:03

Większość Valalty to miejsca dla camperów, więc powinno się jakieś znaleźć.
tedrob1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tedrob1 » 11.07.2017 18:45

Dzięki za odpowiedz.
michalkrak
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 17.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalkrak » 13.07.2017 16:20

my juz po .... szybko mija tam czas.. pojechalismy w ciemno ponieważ nie bylo mozliwosci zarezerwowac nic wczesniej ( tzn od miesiaca probowalem ale nie ma takiej opcji niby pelne obłożenie) z całym ekwipunkiem namiotowym ...na recepcji pani znalazla nam mobilhoma niestety masakra cena za140 euro za dobe na 4 dni a potem zmiana meldunku na mobilhoma obok na 3 dni wiec daliśmy rade.. choć cena zabija ale mobilhome wypas , na przyszły rok chyba juz teraz trzeba zarezerwowować..
tedrob1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tedrob1 » 13.07.2017 17:12

Czy wejście z zewnątrz na Valalte jest płatne.
JLoop
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) JLoop » 13.07.2017 19:27

tedrob1 napisał(a):Czy wejście z zewnątrz na Valalte jest płatne.

Tak, jest płatne.
Kilka stron wcześniej ktoś pisał o aktualnych cenach.
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 14.07.2017 00:40

michalkrak napisał(a):my juz po .... szybko mija tam czas.. pojechalismy w ciemno ponieważ nie bylo mozliwosci zarezerwowac nic wczesniej ( tzn od miesiaca probowalem ale nie ma takiej opcji niby pelne obłożenie) z całym ekwipunkiem namiotowym ...na recepcji pani znalazla nam mobilhoma niestety masakra cena za140 euro za dobe na 4 dni a potem zmiana meldunku na mobilhoma obok na 3 dni wiec daliśmy rade.. choć cena zabija ale mobilhome wypas , na przyszły rok chyba juz teraz trzeba zarezerwowować..


Ja będąc na miejscu już 10 czerwca zarezerwowałem na 2018 i mam numer rezerwacji 102...,
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 14.07.2017 00:52

I mała przestroga ! - można zrobić rezerwację już dziś na rok przyszły np. na trzy tygodnie ale po przyjechaniu na miejsce przy meldunku Pani lub Pan pytają czy potwierdzamy ten termin czy nie, i tu należy się określić dokładnie bo jak ktoś potem zechce skrócić pobyt np. o 3 dni i nie powie tego przy meldunku to i tak musi zapłacić za cały okres 21 dni.
Nasi przyjaciele w tym roku tego nie zrobili i mimo reklamacji, rozmów i niepotrzebnych nerwów musieli zapłacić za cztery dni o które skrócili urlop.
kolgreen
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolgreen » 17.07.2017 09:55

Czy zaobserwowaliście może w jaki dzień najlepiej przyjechać z namiotem na Valalte?
Sam przyznam, że nie zauważyłem, by w jakiś dzień "były wyjazdy".
Przeraża mnie to szukanie miejsca po całonocnej podróży.

Sporo osób tam jeżdżących umawia się na forach i zwyczajnie zajmują po sobie miejsca, to i ja zapytam :P
Może ktoś z forumowiczów będzie opuszczał Valalte na koniec lipca / początek sierpnia i przekaże w posiadanie grunt? :wink:
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 18.07.2017 00:38

kolgreen napisał(a):Czy zaobserwowaliście może w jaki dzień najlepiej przyjechać z namiotem na Valalte?
Sam przyznam, że nie zauważyłem, by w jakiś dzień "były wyjazdy".
Przeraża mnie to szukanie miejsca po całonocnej podróży.

Sporo osób tam jeżdżących umawia się na forach i zwyczajnie zajmują po sobie miejsca, to i ja zapytam :P
Może ktoś z forumowiczów będzie opuszczał Valalte na koniec lipca / początek sierpnia i przekaże w posiadanie grunt? :wink:

Przyznam ze zastanawia mnie to pytanie..., my co prawda nie korzystamy z "gruntu", ale z obserwacji nigdy nie widziałem problemów szczególne z namiotem, no bo przy przyczepie czy kamperze to jeszcze sprawa dobrego, równego dojazdu itp.
Teraz jak się Valalta rozrosła w prawo od recepcji to chyba nie ma żadnego problemu..., rozumie że można chcieć przy samym basenie, ale czy nie warto 50 metrów dalej i mieć więcej spokoju...
kolgreen
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolgreen » 19.07.2017 18:18

doportu napisał(a): Przyznam ze zastanawia mnie to pytanie..., my co prawda nie korzystamy z "gruntu", ale z obserwacji nigdy nie widziałem problemów szczególne z namiotem, no bo przy przyczepie czy kamperze to jeszcze sprawa dobrego, równego dojazdu itp.


Namiot czy przyczepa, co za różnica? I tak trzeba zająć "działkę". Chyba większość działek na Valalcie nie jest problematyczna dla kamperów i w sumie głównie są kampery/przyczepy. Namiotów to ja się niewielu doliczyłem.

doportu napisał(a):Teraz jak się Valalta rozrosła w prawo od recepcji to chyba nie ma żadnego problemu..., rozumie że można chcieć przy samym basenie, ale czy nie warto 50 metrów dalej i mieć więcej spokoju...


Oj kolego, żeby 50 metrów...
Przecież w linii prostej z jednego końca Valalty na drugi to jest 1 000 metrów a co dopiero uliczkami. :oczko_usmiech:
Będąc w namiocie trzeba też brać pod uwagę odległość do toalet, bo w nocy czasem trzeba sobie wycieczkę zrobić.
To nie są jakieś wady dla nas ale to "50 metrów" zabrzmiało tak "trywialnie"... A tak nie jest.
Tak co do wolnych miejsc jeszcze... Dzień przed naszym wyjazdem już jakiś Niemiec przyuważył, że się pakujemy.
Prosił nas, żeby miejsce było dla niego... Ok. Powiedzieliśmy, że koło południa się zbierzemy.
Facet już od rana stał przy nas i pilnował z papierosem w ręku. :evil:
No więc rozumiesz...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.07.2017 09:35

kolgreen napisał(a):
doportu napisał(a): Przyznam ze zastanawia mnie to pytanie..., my co prawda nie korzystamy z "gruntu", ale z obserwacji nigdy nie widziałem problemów szczególne z namiotem, no bo przy przyczepie czy kamperze to jeszcze sprawa dobrego, równego dojazdu itp.


Namiot czy przyczepa, co za różnica? I tak trzeba zająć "działkę". Chyba większość działek na Valalcie nie jest problematyczna dla kamperów i w sumie głównie są kampery/przyczepy. Namiotów to ja się niewielu doliczyłem ...


Jeśli mówimy o parcelach to OK

Jeśli mówimy o strefie nieparcelowanej to jest różnica

Kamperem czy przyczepą wszędzie nie wjedziesz. Namiot wniesiesz i rozłożysz tam gdzie będzie na to miejsce nawet bez dojazdu :)
kolgreen
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolgreen » 20.07.2017 10:51

quote="kolgreen"]
Przyznam ze zastanawia mnie to pytanie..., my co prawda nie korzystamy z "gruntu", ale z obserwacji nigdy nie widziałem problemów szczególne z namiotem, no bo przy przyczepie czy kamperze to jeszcze sprawa dobrego, równego dojazdu itp.[/quote]

Namiot czy przyczepa, co za różnica? I tak trzeba zająć "działkę". Chyba większość działek na Valalcie nie jest problematyczna dla kamperów i w sumie głównie są kampery/przyczepy. Namiotów to ja się niewielu doliczyłem ... [/quote]

piotrulex napisał(a):Jeśli mówimy o parcelach to OK


A o jakiej innej opcji możemy mówić jeśli chodzi o namiot?

piotrulex napisał(a):Jeśli mówimy o strefie nieparcelowanej to jest różnica


Nie kojarzę takiej opcji praktycznie z żadnego dużego kempingu. Jeśli się nie mylę Koversada na wyspie ma taką strefę ale nie pamiętam, czy można tam parkować samochodem. A Valalta?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.07.2017 11:03

kolgreen napisał(a):
Namiot czy przyczepa, co za różnica? I tak trzeba zająć "działkę". Chyba większość działek na Valalcie nie jest problematyczna dla kamperów i w sumie głównie są kampery/przyczepy. Namiotów to ja się niewielu doliczyłem ...


piotrulex napisał(a):Jeśli mówimy o parcelach to OK


A o jakiej innej opcji możemy mówić jeśli chodzi o namiot?

piotrulex napisał(a):Jeśli mówimy o strefie nieparcelowanej to jest różnica


Nie kojarzę takiej opcji praktycznie z żadnego dużego kempingu. Jeśli się nie mylę Koversada na wyspie ma taką strefę ale nie pamiętam, czy można tam parkować samochodem. A Valalta?[/quote]

Nie znamy zbyt dobrze Valalty jeśli chodzi o mieszkanie na niej, nie wiem jak tam wygląda z parcelami czy FZ

My namiot zwykle stawiamy na miejscach nieparcelowanych w wolnej strefie, np. pobliska, wielka Ulika. To samu Bunculuka na Krk, kora małym campem z pewnoscią nie jest. Nie dość, ze to najtańsza opcja to często jeszcze super zacieniona i w fajnych lokalizacjach
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 21.07.2017 13:04

Hej

jak wyuglada kwstia ciszy nocnej na Valacie na polach zajmowanych przez namioty? Są z tym problemy?

W wątlku o Ulicke pojawiło sie kilka tematów o kradzieżach.. Jak to wyglada jesli chodzi o Valalte? Spotkaliście sie z tym problemem?


Która część Valalty jest Waszym zdaniem najcichsza (w kwestii ciszy nocnej) ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
FKK Valalta 2017 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone