Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

FKK Koversada - Apartments

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010
FKK Koversada - Apartments

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 21.05.2019 08:50

Mam pytanie do wszystkich cronagusów o ich opinię na temat apartamentów na kempingu Koversada. Są tam do wynajęcia trzy rodzaje "stacjonarnych" obiektów:
- Apartaments :|
- Tourist Settlement Villas :(
- Safari Tents :x

Zarezerwowałem Apartament na początek września, ale generalnie wszystkie trzy obiekty są dość nisko ocenione. Czy ktoś tam był w ostatnim roku i może potwierdzić lub zaprzeczyć? Pobyt jest stosunkowo drogi, Apartamenty mają stosunkowo najlepszą opinię. Ville są tańsze i ze śniadaniem, ale opinie na temat ich pokoi i łazienek(!) to katastrofa.
Wszystko mogę jeszcze odwołać lub zamienić, więc bardzo proszę bywalców o przesłanie opinii na temat Apartamentów i Villi.

Dzięki z góry :papa:
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 22.05.2019 20:07

Apartamenty są ok. Byłem tam kilka lat temu (również we wrześniu) i było przyzwoicie - lepiej nawet niż w apartamentach VB/VC na Valalcie. 'Ville' widzieliśmy z zewnątrz (na żywo) i faktycznie była katastrofa - nawet nie późny ale b. wczesny 'gierek'.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 23.05.2019 07:54

Dzięki marcel232 :D . Trochę zaniepokoiło mnie, że to opinia sprzed kilku lat - mogło się dużo zmienić :( . Ważne jednak, że potwierdzasz, że apartamenty dużo lepsze od villi.

Może ktoś jeszcze coś dopisze?

:papa:
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 30.05.2019 09:48

Nikt nie był?
Nikt nic nie widział?
Nikt nic nie słyszał?

:( :( :(
JLoop
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) JLoop » 02.07.2019 15:13

Byliśmy w zeszłym roku w Villas w Koversadzie raptem na 3 dni po tygodniowym pobycie w Valalcie i tak jak Marcel napisał jest to katastrofa. Nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz Villas prezentują się jednakowo. Na Google napisałem przydługawy post ogólnie o Koversadzie, gdzie bardzo na plus jest dużo zieleni, przestrzeń i jedzenie w restauracjach, jednak jeśli chodzi o kwaterunek (Villas), to nie zostawiłem na nich suchej nitki. Komentarz zniknął po 2 tygodniach, więc już go tam nie ma.
W skrócie;
Villas wiglądają tak, jakby były wybudowane we wczesnych latach '80 i nikt od tamtego czasu nie przeprowadził w nich gruntownego, co ja mówię... jakiegokolwiek remontu. Meble, okna, tarasik, łazienka - wczesny Gierek, nawet farba na ścianach widziała już niejedno.
Poznaliśmy miłą parę z Rumunii, którzy też mieszkali w Villas już jakiś czas i jak przyznali, pierwsze co zrobili jak zobaczyli swój apartament, to nakupili środków czystości i "posprzątali" sobie kwaterę.

Nasi znajomi z Polski byli w części "Appartments" kilka lat temu i bardzo sobie chwalili właśnie ze względu na kwaterunek.

Dodatkowo w Koversadzie na minus jest brak leżaków/parasoli oraz bliskość tekstylnego hotelu, z którego jest zwykłe przejście drogą do FKK - w prawo od recepcji (osobiście słyszałem komentarz dziecka z Polski, które zapytało mamy "czy jutro też przyjdą tu pooglądać nudystów?" - żenada.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 03.07.2019 10:03

JLoop, bardzo Ci dziękuję za opis sytuacji. Mam od dawna zarezerwowany APARTAMENT, ale wciąż z możliwością bezpłatnej rezygnacji. Twój wpis utwierdza mnie w przekonaniu, że warto jechać. Brak leżaków to nie problem - wieziemy ze sobą konieczny sprzęt :D .

- "Wizyty" tekstylnych były nagminne, czy sporadyczne? Obsługa kempingu nie reaguje? Szczerze mówiąc "wali mnie to" :mrgreen: , niech się wstydzi ten co widzi :D, ale nie chciałbym się czuć jak małpa w klatce do oglądania.
- Spotkałeś komary na kempingu?

:papa:
JLoop
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) JLoop » 03.07.2019 15:03

Wizyty tekstylnych owszem były, ale nie nagminne. Hasło dziecka o "oglądaniu nudystów" było w pochmurny dzień, co bardziej sprzyjało szwendaniu się po okolicy, jak leżakowaniu, więc może źle trafiliśmy.
Niemniej odległość to raptem kilkaset metrów według tej mapy:
https://www.google.pl/maps/dir/Naturist ... !3e2?hl=pl
Po środku deptaka jest tam niby brama, czy szlaban, ale można go z łatwością obejść, bo płotu brak.

Komary były, ale nie dokuczały tak bardzo.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 04.07.2019 08:50

Dzięki :!:
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 25.01.2023 10:53

Wątek trochę stary, ale podepnę się bo zmam temat jeszcze z zeszłego stulecia.
Pierwszy raz na Koversadzie byliśmy w roku 1995, jeszcze na południu trwał konflikt.
Z zewnątrz Koversada-Villas były jak dla mnie rewelacyjne. Tylko z zewnątrz bo na wynajęcie nie było mnie wówczas stać. Ładne domki, zwłaszcza te na otwartym polu. Te w lesie były mało dostępne.
W miejscu gdzie teraz stoją apartamenty były kamienne ruiny. Takie skalne, zrujnowane miasto gdzie można było sobie poskakać po kamieniach. Oddalone od Centrum Koversady, daleko na uboczu.
Koversada-Villas była wybudowana jeszcze za czasów Jugosławii, za czasów Josipa Broz Tito.
Od tego czasu pewnie remontowane nie były. Ale cena ich jest adekwatna do warunków. Porównując do wynajęcia parcele pod namiot, to jak komuś warunki przeszkadzają to może watro wynająć Villas a mieszkać w namiocie na działce przed domkiem. Jest się gdzie schować przed ewentualnym deszczem a pożywiać można się w cenie na stołówce. Jest to jakaś alternatywa.
Będąc w Chorwacji już w 2010 roku, były już apartamenty. Bardzo ładne budynki. Cena nie była już taka ładna. Stąd taka rozbieżność w jakości Villas a Apartamenty.
Pamiętam że jeszcze w 2000 roku przejście z zewnątrz, po za recepcją było płatne. Płaciło się 7 kuna.
Było to przejście z Patalonu. Była bramka i stróż co pobierał opłatę. Opłata nie dotyczyła bywalców Koversady. Można było tamtędy przejść na basen na Petalonie. Teraz bramka jest, ale zawsze otwarta. Przechodzi kto chce. Podglądacze też
W tym roku ceny bardzo mocno poszły w górę. Ostrożnie licząc to niemal 100%. Mam nadzieje że z czasem przełoży się to na jakieś remonty na Villas.
Są ludzie co preferują komfort i wygodę za większą cenę, polecam Apartamenty, ale są i tacy jak ja, komu wystarczy spanie pod dachem a Adriatyk, plaża i pogoda jest zawsze ta sama, czyli rewelacyjna. Polecam Villas a namiot jak kto woli.

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
FKK Koversada - Apartments
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone