Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Eurocamp rozeznanie w funkcjonowaniu

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LukaszDr
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2014
Eurocamp rozeznanie w funkcjonowaniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukaszDr » 28.07.2014 13:08

Witam!
Jestem całkowicie nowym użytkownikiem cro.pl i z góry przepraszam, za zapewne powtarzający się temat, jednak poprzez wyszukiwarkę i spędzenie kilku godzin na poszukiwaniu informacji po prostu zgłupiałem. Drogą wstępu, jestem młoda osobą która planuje pierwsza w życiu, samodzielna wycieczkę autem do Chorwacji. Z natury lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik stąd naszło mnie wiele wątpliwości. Otrzymałem informację o bardzo wygodnej i taniej opcji zakwaterowania w Chorwacji mianowicie campingi Eurocamp. Poprzez czytanie tematów na forum, wywnioskowałem, że jest to całkiem dobra opcja na okres wyjazdu: połowa września. Mam jednak kilka pytań, co do samego funkcjonowania owej "instytucji":

1. Czy rzeczywiście jest to jedna z tych tanich (na tym mi zależy) alternatyw w przyzwoitych warunkach dla takiego wyjazdu? Czy jednak można liczyć na wynajęcie jakiegoś mieszkanka z kuchnią (apartamentu?) dla 4 osób w podobnej kwocie?

2. Jak wygląda kontakt z obsługą? Mianowicie, strona eurocamp.pl sugeruje, że jest to strona Polska, jednak na miejscu zastaniemy osoby mówiące po polsku ,czy jednak obstawiać język angielski? Nie rozumiem, zbytnio funkcjonowania tej firmy, czy to jest jedynie odział w Polsce? Jakbym mógł prosić, o przybliżenie mi rezerwacji i późniejszych korków jakie będę musiał wykonać (jakiś odbiór dokumentów? Czy wszystko na miejscu w Chorwacji?)

3. Eurocamp znajduje się w regionie takich miejscowości jak Porec, jakiej pogody można tam się spodziewać w okresie połowy września powiedzmy 10-20?

Z góry przepraszam jeżeli zdublowałem niepotrzebne zapytania, w razie czego proszę o skierowanie w odpowiednie miejsce.
czuszka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 10.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) czuszka » 28.07.2014 16:29

byliśmy kilkakrotnie na campingach z Eurocampem lub Vacansoliel, ogólnie super. Czy taniej niż apartamenty-w Chorwacji chyba nie, chociaż poza sezonem ceny znacznie spadają na campingach. Wynajmuje się raczej domek lub namiot niż apartament. wszystko jest na stronie opisane. Rezerwacja telefoniczna lub przez stronę www. poczta lub mailem przychodzi vouchcer.
na miejscu czasem jest polska obsługa ale nie zawsze.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.07.2014 18:34

LukaszDr napisał(a):Witam!
Jestem całkowicie nowym użytkownikiem cro.pl i z góry przepraszam, za zapewne powtarzający się temat, jednak poprzez wyszukiwarkę i spędzenie kilku godzin na poszukiwaniu informacji po prostu zgłupiałem. Drogą wstępu, jestem młoda osobą która planuje pierwsza w życiu, samodzielna wycieczkę autem do Chorwacji. Z natury lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik stąd naszło mnie wiele wątpliwości. Otrzymałem informację o bardzo wygodnej i taniej opcji zakwaterowania w Chorwacji mianowicie campingi Eurocamp. Poprzez czytanie tematów na forum, wywnioskowałem, że jest to całkiem dobra opcja na okres wyjazdu: połowa września. Mam jednak kilka pytań, co do samego funkcjonowania owej "instytucji":

1. Czy rzeczywiście jest to jedna z tych tanich (na tym mi zależy) alternatyw w przyzwoitych warunkach dla takiego wyjazdu? Czy jednak można liczyć na wynajęcie jakiegoś mieszkanka z kuchnią (apartamentu?) dla 4 osób w podobnej kwocie?

2. Jak wygląda kontakt z obsługą? Mianowicie, strona eurocamp.pl sugeruje, że jest to strona Polska, jednak na miejscu zastaniemy osoby mówiące po polsku ,czy jednak obstawiać język angielski? Nie rozumiem, zbytnio funkcjonowania tej firmy, czy to jest jedynie odział w Polsce? Jakbym mógł prosić, o przybliżenie mi rezerwacji i późniejszych korków jakie będę musiał wykonać (jakiś odbiór dokumentów? Czy wszystko na miejscu w Chorwacji?)

3. Eurocamp znajduje się w regionie takich miejscowości jak Porec, jakiej pogody można tam się spodziewać w okresie połowy września powiedzmy 10-20?

Z góry przepraszam jeżeli zdublowałem niepotrzebne zapytania, w razie czego proszę o skierowanie w odpowiednie miejsce.


Witaj.

Eurocamp na miał swoją bazę na campie Lanterna (k. Porec). Byłem tam i oglądaliśmy ich namioty. Przyjemne, dobrze wyposażone, obsługa mówiła po polsku. Na campie basen, pralnia, markety, restauracje. Ale to tyle co mogę dobrego napisać. Coś za coś. Taki wypoczynek nie należy do tanich. Wrzesień to już chłodniejsze poranki i wieczory (to taki urok Istrii).

Pozdrawiam
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.08.2014 14:51

Śmigam zarówno z Eurocamp`em jak i z Vacansoleil. Ten pierwszy ma lepsze promocje poza sezonem, dlatego korzystam z niego częściej, ale oferta chorwacka jest nader uboga. Vacansoleil wypada tu dużo lepiej, a ostatnio często oferują spore rabaty, nawet do 50%. Zapisz się do ich newsletter`a, to codziennie dostaniesz info o promocjach na dany dzień. Obydwie firmy działają podobnie. Jak ktoś napisał wyżej, rezerwacja przez telefon lub internet, a dokumenty dostajesz na maila (kiedyś pocztą - na życzenie). Niewątpliwą zaletą jest to, że już namiot ma to, czego najbardziej potrzeba. Lodówka, wyposażona kuchnia, a nawet łóżka. Mobildomki dodatkowo posiadają własną ubikację i łazienkę, często klimatyzację, ogrzewanie i oczywiście większy metraż. Dla osoby, która chce spróbować kempingowych wakacji to opcja idealna, bo poza poszewkami na pościel nie potrzeba niczego zabierać, a co za tym idzie, kupować. Warunkiem w miarę tanich wakacji jest jednak okres poza wysokim sezonem. W szczycie bowiem, ceny wynajmu są bardzo wysokie.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 12.08.2014 15:25

Znajomi jeżdżą z Eurocampu już od wielu lat i bardzo sobie chwalą. Nas też powoli do tego przekonali. Myślę, że jest to jednak trochę tańsza opcja noclegu niż apartmany. W domku typu mobile home masz wyposażenie niczym normalny domek. Tylko metraż mały bo ok 30m2. Ale i tak myślę, że się opłaca, oczywiście najlepiej poza sezonem. Domek służy przecież i tak tylko do spania ;) Jest na czym coś zagrzać itp. Poza sezonem masz taką opcję, że jeśli jedziesz na 14 dni, to płacisz tylko za 10, a jeśli na 21, to płacisz tylko za 14 dni. Przy czym masz możliwość wcześniej uzgodnić ile noclegów i gdzie chcesz spędzić. Takim sposobem przebyli oni już 3000 km w jedną stronę.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.08.2014 22:51

Eunike1984 napisał(a):Znajomi jeżdżą z Eurocampu już od wielu lat i bardzo sobie chwalą. Myślę, że jest to jednak trochę tańsza opcja noclegu niż apartmany.


Zależy do jakiego apartamentu porównujesz. Namiot na Lanternacamp w Eurocamp`ie potrafi kosztować 430 zł, a mobildomek nawet 700 zł za dobę (max 4 os. dorosłe + 2 dzieci).
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 06.11.2014 23:35

Może trochę zbyt późno i pewnie jesteś już po urlopie, bo pisałeś, że jedziesz w połowie września.
Nie wiem w sumie czy mogę tutaj na forum podac stronkę, ale zaryzykuję. (Jeśli naruszę regulamin, proszę o usunięcie linka)
http://www.kempingieuropy.pl to jest stronka, gdzie w zeszłym roku wynajmowaliśmy domki na campie solaris w Dalmacji. Płaciliśmy za 2 tygodnie za jeden domek około 1700 zł - 5 osób dorosłych. Relacja tutaj
W tym roku wynajmowaliśmy apartmany od prywatnych właścicieli i to było błędem, ale napiszę o tym pod koniec mojej tegorocznej relacji(nie będę się po prostu powtarzac)

P.S. Tam też porównam właśnie mieszkanie w domku na campie a mieszkanie w apartmanie. Są plusy i minusy każdej opcji, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.11.2014 00:40

agata26061 napisał(a):
Płaciliśmy za 2 tygodnie za jeden domek około 1700 zł - 5 osób dorosłych.



OK, ale to cena wrześniowa. W samym szczycie sezonu to 9400 zł + dodatkowe obowiązkowe opłaty, co daje około 10 000 za 2 tyg.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.11.2014 19:36

SingSing74 napisał(a):
agata26061 napisał(a):
Płaciliśmy za 2 tygodnie za jeden domek około 1700 zł - 5 osób dorosłych.



OK, ale to cena wrześniowa. W samym szczycie sezonu to 9400 zł + dodatkowe obowiązkowe opłaty, co daje około 10 000 za 2 tyg.

Tak, racja to cena wrześniowa. Zapomniałam napisac, bo my zawsze po sezonie jeździmy. Faktycznie w sezonie dużo drożej kosztują domki. Niestety nie wszyscy mogą po sezonie jechac, ale Ci, którzy mogą polecam :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.11.2014 19:51

Niektórzy mogą w tylko w sezonie :wink: ale cena domków odstrasza :mrgreen:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 08.11.2014 00:05

Dlatego wyjściem jest przesiadka na własny namiot lub przyczepkę ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.11.2014 00:08

Dlatego w Chorwacji byłem 10 razy na kempingach z własnym namiotem :lol: :idea:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 07.01.2015 10:35

Odnowię troszkę temat.
Prawdopodobnie na wakacje 2015 moim celem będzie Istria a dokładniej któryś z dwóch kempingów Eurocampu (Park Umag i Laternacamp). Pobyt planuję w drugiej połowie czerwca, więc liczę, że megatłumów nie będzie, ale może się mylę. Planuję wynająć domek mobil home.
Stronę Eurocampu znam już chyba na pamięć, ale może macie jakieś informacje, o których powinienem wiedzieć, a których na stronie www nie ma?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.01.2015 16:34

Właściwie na stronie masz wszystko napisane. Przeczytaj dokładnie regulamin (warunki rezerwacji, ubezpieczenie itp.). Jak będziesz miał jakieś wątpliwości lub konkretne pytania to pisz. Z praktycznych rzeczy, to nie zapomnijcie pościeli (samych poszewek), płynu do naczyń i ścierek. Tego nie ma na wyposażeniu. Jak jedziecie z niemowlakiem, to zaznaczcie, żeby wam przygotowali zestaw dla bąka (łóżeczko, fotelik do karmienia, nocnik i przewijak).
meblik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 03.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meblik » 07.01.2015 16:53

Polecam strone Lux-Camp. Mają fajną ofertę z różnych firm i taniej niz Eurocamp.
Następna strona

Powrót do Kempingi

cron
Eurocamp rozeznanie w funkcjonowaniu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone