Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziwne (a może nie ?) zwyczaje gospodarzy

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cornugon
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 27.08.2014
Dziwne (a może nie ?) zwyczaje gospodarzy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cornugon » 29.08.2014 19:14

Witam
jak pisałem wczoraj w relacji (nie wiem czemu nie mogę wstawić linku do niej, może moderator da radę...) mieszkaliśmy w Chorwacji w Malinska, w Villa Flora, Petrilini ileś tam.
Apartament rezerwowałem przez Booking.com z kilku miesięcznym wyprzedzeniem
W każdym razie dziś sprawdzałem stan konta i ... troszkę zdębiałem. Ale po kolei.
Przez cały tydzień pobytu nasz apartament nie był sprzątany, ale to pewnie norma. W regulaminie (wywieszonym na ścianie, a jakże) było jakieś zdanie (którego teraz dokładnie nie przytoczę) o tym że goście powinni zostawić apartament w stanie jak najlepszym. Toteż w dniu wyjazdu staraliśmy się go trochę posprzątać, nawet zgarnąłem odkurzacz z holu budynku. na tej czynności (zgarniania) zobaczyła mnie gospodyni, która powiedziała że nie musimy sprzątać. Odetchnęliśmy z ulga, przyśpieszyliśmy pakowanie i po pożegnaniu podążyli do Słowenii.
Dziś sprawdzam moje konto - jest transakcja na karcie kredytowej z Villa Flora na kwotę 20 Euro z adnotacją "Final Cleaning" ??!! No poczułem się trochę... dziwnie.
Czy to normalne ? Spotkaliście się z czymś takim ? Podobnym ?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.08.2014 19:36

Dałeś tej pani swoją kartę kredytową? :?

Pal diabli sprzątanie, ale to normalne, że bez wiedzy właściciela obciąża się jego rachunek?
Nigdy nie miałem kart kredytowych, więc nie wiem.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 29.08.2014 19:37

Nooo , na prawdę dziwne 8O
Cornugon
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 27.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cornugon » 29.08.2014 19:45

Podajesz numer karty do Booking.com.... do rezerwacji.
I właścicielka musiała to zrobić przez nich (bo jak inaczej ?)
tomasz0309
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz0309 » 29.08.2014 19:47

Płaciłeś kartą za apartmani?
Swoją drogą ja mam w zwyczaju zerknąć na rachunek przy każdej płatności kartą, nawet kupując colę.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.08.2014 20:00

Cornugon napisał(a):Podajesz numer karty do Booking.com.... do rezerwacji.
I właścicielka musiała to zrobić przez nich (bo jak inaczej ?)

Możliwe jednak, że to było na fakturze, którą zaakceptowałeś.
Nie wycofali tej pozycji i poszło.

Można pewnie spróbować poprosić o zwrot, bo, jak znam życie, nawet nie zauważyli tych 20 euro, a jak zauważyli, to machnęli ręką, że szkoda zachodu.

Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 29.08.2014 20:05

Jeżeli jest płatność za sprzątanie końcowe, a rezerwowałeś przez Booking to, to powinno być wyraźnie zapisane przy ofercie i w Waszej rezerwacji na Booking. Jeżeli nie było, to masz prawo żądać zwrotu.
Cornugon
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 27.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cornugon » 29.08.2014 20:09

OK, dziękuję za rady, chyba faktycznie tak zrobię.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2014 22:02

W Austrii jest normą pobierać opłatę za sprzątanie końcowe :wink:

Ale w Chorwacji jest to to raczej rzadkie.

Sprawdź DOKŁADNIE ofertę tego apartamentu na booking.com
Np. podaj datę wrześniową i przyjrzyj się, czy nie ma tam pozycji sprzątanie końcowe DOLICZONEJ do oficjalnej ceny wynajmu za dany okres :!: :!: :!:

Moim zdaniem jest to przegięcie, bo coś takiego powinno być wliczone do kosztów pobytu, a nie doliczane jako ekstra pozycja.
Ale jak na stronie booking.com jest opłata za sprzątanie przy pobycie w tym apartamencie, to nic nie ugrasz :roll: :roll:
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 29.08.2014 22:07

Osobiście doświadczyłem tego w Pagu. Cena apartmanu + 25 ojro - sprzątanie końcowe
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2014 22:19

We Włoszech bardzo często do ceny podanej w ofercie
doliczają sporą sumkę za pościel :!: :roll: , potem za sprzątanie końcowe, potem za parking, potem jest opłata klimatyczna
i klient może przeżyć szok cenowy, bo koszt pobytu mu podskoczy o kilkadziesiąt procent :?
Cornugon
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 27.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cornugon » 30.08.2014 16:38

Lednice napisał(a):We Włoszech bardzo często do ceny podanej w ofercie
doliczają sporą sumkę za pościel :!: :roll: , potem za sprzątanie końcowe, potem za parking, potem jest opłata klimatyczna
i klient może przeżyć szok cenowy, bo koszt pobytu mu podskoczy o kilkadziesiąt procent :?


Tia.... a Włochów tam sporo widziałem... może przyjeżdżają uczyć Chorwatów jak biznes prowadzić :?:
Oby nie... :evil:

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Dziwne (a może nie ?) zwyczaje gospodarzy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone