Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dylematy filmowca-komputerowca

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Dylematy filmowca-komputerowca

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 29.12.2012 14:34

Czy ktoś z Was miał/ma do czynienia z obróbką filmów na komputerze?

Mam trochę nagranych kaset miniDV. Zgrałem je sobie do komputera w formacie .avi. Taka godzinna kasetka zajmuje ok. 15GB pamięci. Natomiast jak próbowałem je poddać takiej najprostszej obróbce typu powycinanie niepotrzebnych rzeczy połączenie kilku fragmentów w jedną całość to Windows Movie Maker pozwala na zapis efektu takiej obróbki tylko w formacie mp4 albo wmv zawsze z jakąś stratą, przynajmniej 30%.

Czy znacie jakieś inne programy, którymi takie proste operacje można by wykonać ale zapis zrobić w avi.

Dodatkową niedogodnością WMM, że ten zapis do nowego formatu trwa bardzo długo.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.12.2012 16:12

Spróbuj virtualDub.
Jest darmowy, ponoć oferuje wiele możliwości i chyba takich o których pisałeś/aś.
Co do szybkości obróbki takich materiałów kluczową sprawą jest szybkość procesora i nic na to żaden program nie poradzi.
Powodzenia.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 29.12.2012 20:35

romuald22 napisał(a):Spróbuj virtualDub.


Dzięjuję, spróbowałem. Rzeczywiście program potrafi to czego potrzebowałem i to z naddatkiem. Z dwóch plików o wielkości 2 i 1,5 GB zrobił w sumie plik prawie 30GB :D :?:

ps. Pogrzebałem w ustawieniach wideo i już mi pliki się nie rozrastają :)
Jeszcze raz dziękuję

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Dylematy filmowca-komputerowca
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone