Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Durmitor

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tSzzSt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 22.02.2005
Durmitor

Nieprzeczytany postnapisał(a) tSzzSt » 26.09.2005 18:09

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czegokolwiek o tym miejscu, począwszy od cen poprzez noclegi na trasach górskich kończąc.
Mam też bardziej szczegółowe pytanie. Planuje się tam wybrać pociągiem, ale najblizsza większa stacja kolejowa znajduje się w Bijelo Polje. Czy jeżdzą z tej miejscowości jakieś busy, autobusy, czy ciężko ewentualnie złapać stopa, do Zabljaka ew.może lepiej pojechąć ciut dalej (Niksic) i z tamtad jakis busik??
Z wszystkich rad i porad będę bardzo rad :D
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 27.09.2005 00:39

Hej!
Może coś o górach znajdziesz tu (po angielsku)
http://www.summitpost.org/show/mountain ... in_id/2584
http://www.summitpost.org/show/mountain ... in_id/3540
W Żabljaku w informacji turystycznej można kupić niezłą mapę turystyczną Durmitoru.
Na pozostałe pytania nie bardzo umiem odpowiedzieć bo tylko przejeżdżałem samochodem. Dużo ludzi w Czarnogórze jeździ stopem, sam kilkoro podwoziłem :)
pzdr
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 27.09.2005 20:30

Hej, tu masz prawie wszystko
http://www.durmitorcg.com/
Ostatnio edytowano 28.09.2005 12:52 przez wiolak3, łącznie edytowano 1 raz
tSzzSt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 22.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tSzzSt » 27.09.2005 23:26

dzienkuje dzienkuje i prosze o wiecej
... a i pytanie nowe mam, czy oplaca sie zabierac z Polski do Czarnogory i Serbii jedzonko?? :?
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 28.09.2005 12:52

Byłyśmy w Czarnogórze - z góry na dół wzdłuż wybrzeża - i chyba możemy Ci zasugerowć, że nie trzeba zabierać jedzenia ze sobą. Ceny porównywalne z naszymi, a czasem niższe.

Tak teraz na szybko pamiętam np. że paradajz znaczy się pomidory, były po 0.5 euro, podobnie chleb. Poszukam rachunków, to może coś jeszcze dopiszę, ale generalnie - tanio (Pomijam naszą starszną przygodę w knajpie w Ulcinju, gdzie obiadek kosztował nas 36 euro :) ), ale normalnie żyjąc, kupując wszystko w sklepie, da się wyżyć tak jak u nas.

My miałyśmy zupy chińskie, knory, kisiele i co tam jeszcze da się przygotować bez butli, a jedynie we wrzątku, ale podejrzewam, że i ryż czy makaron nie są drogie.

Nie wiem też jak jest z tansportem w Durmitorze, ale wzdłuż wybrzeża, a także do Podgoricy, jeździło stamtąd mnóstwo busów i autobusy też. My najczęściej jeździłyśmy stopem - bez najmniejszych problemów. Sposób wybróbowany, tutaj bardzo bezpieczny i sympatyczny.

Powodzenia! A Durmitor na przyszły rok - o ile plany nam się nie zmienią - tez sobie planujemy :D .
tSzzSt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 22.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tSzzSt » 28.09.2005 15:54

ja narazie zbieram niezbedne info, chcialbym pojechac tam jak najwczesniej, choc prawdopodobnie bedą to dopiero przyszle wakacje :(
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 29.09.2005 13:13

A jestes już może w posiadaniu przewodnika "Czarnogóra - fiord na Adriatyku"? "Wydawn. Bezdroża" sprzed 2 lat - jakieś takie podstawowe info na dobry początek myślę. A po zdobyciu mapy to już fantazja pewnie wystarczy :D .

Pozdrawiamy serdecznie!!!
tSzzSt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 22.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tSzzSt » 29.09.2005 16:33

Niestety ani mapy ani tym bardziej przwodnika nie posiadam na dzien dzisiejszy, ale planuje nabyc. Czy ten przewodnik z bezdrozy jest najlepszy na rynku?? jakies uwagi na ten temat?? jaka mape kupic??

pozdraiwam! :)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 30.09.2005 01:02

wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 30.09.2005 10:07

noyle - OGROMNE dzięki!!! Skorzystamy sobie. Super! dzięki! Tak na dobre jeszcze nie zaczęłysmy przygotowań, a tu prosze - juz taka pomoc. Za mapę dzieki. Kupiłysmy sobie wczoraj też taką węgierską "Montenegro Crna Gora" 1:250 000 - ale Durmitor to tam siłą rzeczy niezbyt szczegółowo. Zawsze to jednak coś na dobry początek :) .

A przewodnik ten z Bezdroży ma ogólne wiad. o CG, ceny w miarę aktualne +-1, 2 euro. Jest z grubsza opisanych 7 tras po Durmitorze.

Przy naszych podróżach po Primorju przydał się nam jako pomoc dla ogólnej orientacji. Tyle nam wystarczyło. Resztę sobie same odkrywałyśmy - to nam sie strasznie podoba :lol: .

Jest w nim troche informacji o CG w ogóle - bardzo fajnych, przydatnych, sympatycznie podanych: historia, zwyczaje, kuchnia, ceny, dojazdy itp. praktyczne uwagi.

Jeśli się nie ma swojego auta, dzięki temu przewodnikowi na pewno łatwiej sobie trasę dojazdu do Durmitoru wymyślić - napisane gdzie nic nie jeździ, gdzie łatwiej łapac stopa - choć tym nie nalezy sie zbytnio sugerować, bo - z tegorocznego doświadczenia - wiemy, że czasem szczęście dopisze w miejscu, gdzie piszą, ze nic nas nie zabierze :) .
Dojazd, to chyba jedyna rzecz, którą - jak nam sie wydaje - dobrze, dla komfortu psychicznego, obmyślić w kraju - a reszta to chyba w CG sama przychodzi. Reszta tzn. gdzie się wybrać i którędy - bo np. pogody w górach tak do końca nie przewidzimy.

Ale na pewno pomoc w tym przewodniku jakaś jest.

Widziałam jeszcze przewodnik Agnieszki Szymańskiej "Czarnogóra" Ofic. Wydawn. Rewasz, ale jeszcze nie przejrzałam. Tak na oko - jest grubszy :lol: :lol: :lol: więc może i cos więcej napisane :lol: .

Pozdrawiamy!
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 30.09.2005 13:31






Dzieki :!: :!: wspaniałe wedrówki.W niektorych miejscach byłam lecz latem.Zazdroszcze strasznie, już nie dla mnie niektore wejscia :cry: :cry: :cry:

pozdrawiam petris
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 01.10.2005 10:59

petris napisał(a):

Dzieki :!: :!: wspaniałe wedrówki.W niektorych miejscach byłam lecz latem.Zazdroszcze strasznie, już nie dla mnie niektore wejscia :cry: :cry: :cry:

pozdrawiam petris



ee tam moze jednak wszystko przed toba, mam nadzieje ze osobiscie jeszcze pare fajnych miejsc odwiedze i pare dobry górek trzasne :lol:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 01.10.2005 12:09

Noyle, fajne foty z Durmitoru i nie tylko! W tym roku chciałem wejść chociaż na Bobotov Kuk ale mnie Prokletije zatrzymały kilka dni dłużej niż planowałem. Zdążyłem tylko przejechać tą makadamską cestą przez Sedlo 1908, łażenie zostało na przyszły rok. Tylko w mapę się już przezornie zaopatrzyłem :)
pzdr
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 03.10.2005 09:29

zawodowiec napisał(a):Tylko w mapę się już przezornie zaopatrzyłem :)
pzdr


Spryciarz :) . Czyżby zapowiadał się jakis zlot montenegrofilów w Durmitorze za rok :wink: ...?
tSzzSt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 22.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tSzzSt » 07.10.2005 12:01

na to wychodzi...
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone