Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kkkasia
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.03.2005
Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkkasia » 27.12.2005 15:36

wybieram sie latem do Dubrownika.
Bardzo prosze o informacje nt ciekawych miejsc, fajnych knajpek, tego co trzeba zobaczyć a co mozna ( albo nawt trzeba) sobie podarować.
sama służę informacjami na temat Umagu.
wiadomo, że nawet najlepszy przewodnik nie dorówna informacjom od kogoś kto tam był, więc będę wdzięczna za każdą informację.
pozdraiwam
kasia
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 27.12.2005 18:53

A więc jednak wybrlaś hotel Minceta? :lol:
Napewno nie będziesz żałowała swojego wyboru

Co warto zobaczyć?Cały Dubrovnik.Poprostu wejść na starówkę i włoczyć sie bez celu,wchodząc w najdalsze zakamarki.Może warto na początek wejść na mury aby z góry poszukać fajnych miejsc i potem próbować odnaleść je z dołu.Na pewno koniecznie trzeba popłynąć na LokrumWarto też wybrać się do Cavtatu.Miły odpoczynek po zgiełku Dubrovnika.Jeśli starczy Ci czasu warto pojechać do Czarnogóry.Jeśli wyjedziesz po śniadaniu to powinnaś zdązyć wrócić przed kolacją.Ja osobiście nie polecam arboretrum w Trsteno.
Ob.Serwator
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ob.Serwator » 28.12.2005 00:26

rynioo napisał(a):Ja osobiście nie polecam arboretrum w Trsteno.

- mógłbyś zdradzić dlaczego? Tym bardziej, że można zjechać także do portu, całkiem sympatycznego.
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 28.12.2005 20:22

Ob.Serwator napisał(a):
rynioo napisał(a):Ja osobiście nie polecam arboretrum w Trsteno.

- mógłbyś zdradzić dlaczego? Tym bardziej, że można zjechać także do portu, całkiem sympatycznego.

Pewnie,że mogę zdradzić czemu mi się arboretrum nie podobało.
Po pierwsze uważam,że nie powinno byc biletowane.Po drugie najnormalniej na świecie jest zaniedbane.Po trzecie jest małe,w Parku Oliwskim(do którego mam jakieś 800 metrów) jest większe.Po czwarte widok z punktu widokowego nie rzuca na kolana(widziałem ładniejsze w Cro).
Port faktycznie jest sympatyczny.
Reasumując.Uważam,że Trsteno nie jest warte tego aby specjalnie tylko do tego miejsca ruszać się z Dubrovnika.Przjedżajac tamtędy można się tam zatrzymać.Ale Kasia będzie w Dubrovniku tylko tydzień,więc myśle,że w okolicach tego miasta jest wiele innych ciekawszych miejsc.

pozdrav
Ob.Serwator
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ob.Serwator » 28.12.2005 20:49

- OK, przyjmuję Twoją argumentację. Jednak spodziewałem się "silniejszych" powodów :-). Wybacz, ale za wiele podobnych miejsc w okolicy raczej nie ma, a nie siedzimy w duszy Kasi - może jednak arboretum Ją wzruszy? Co do zaniedbania - będąc w Rzymie wybrałem się do ogrodów Pincio. Rzeczywiście, syf jak cholera, ale czy to istotny powód by tam nie pójść? Albo klasyczny przykład: "woda w Wenecji śmierdzi" - czy nie jechać? nie chłonąć cudów San Marco? :-) Pozdrawiam spod Gdańska.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 28.12.2005 21:45

rynioo napisał(a):Po pierwsze uważam,że nie powinno byc biletowane.Po drugie najnormalniej na świecie jest zaniedbane.Po trzecie jest małe,w Parku Oliwskim(do którego mam jakieś 800 metrów) jest większe.
pozdrav

Tu się całkowicie zgadzam , w Parku Oliwskim jest ładniejsze.

Na razie Kkkasiu sobie pooglądaj:
http://www.3dtour.com/clients/dubrovnik/


Pozdrawiam
liwan
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwan » 28.12.2005 21:49

Pewnie,że mogę zdradzić czemu mi się arboretrum nie podobało.
Po pierwsze uważam,że nie powinno byc biletowane.Po drugie najnormalniej na świecie jest zaniedbane.Po trzecie jest małe,w Parku Oliwskim(do którego mam jakieś 800 metrów) jest większe.Po czwarte widok z punktu widokowego nie rzuca na kolana(widziałem ładniejsze w Cro).
Port faktycznie jest sympatyczny.
Reasumując.Uważam,że Trsteno nie jest warte tego aby specjalnie tylko do tego miejsca ruszać się z Dubrovnika.Przjedżajac tamtędy można się tam zatrzymać.Ale Kasia będzie w Dubrovniku tylko tydzień,więc myśle,że w okolicach tego miasta jest wiele innych ciekawszych miejsc.

Trsteno jest ładne, warte zwiedzenia i wcale nie zaniedbane, a być może niedoinwestowane, bo trochę brak pieniędzy tam widać. I w tym kontekście wybrzydzać na biletowany wstęp? 15 kun to kosztuje 1 piwo "w byle knajpie". Ja tam zobaczyłem kilka urokliwych zakątków i sporo ciekawych okazów roślin, ale jak ktoś ma nadmiar lasu wokół to pewnie może mu się tam niepodobać. Może się też niepodobać bez przyczyny- bo tak. Nie ma nakazu. Ja polecam 8) .
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 28.12.2005 22:56

Pisząc o Trsteno nie chcialem nikogo obrażać ani atakować :lol: .Poprostu bedąc w Dubrovniku ,zachęcony opisami w przewodnikach pojechałem tam .I ja byłem po tej wizycie rozczarowany.Liczyłem na coś więcej.I jeśli ktoś sie mnie pyta co warto zwiedzac w okolicach Dubrovnika to poprostu odpisuję,że Trsteno albo zostawic na następny raz,albo przy okazji czegos innego na chwile tam wpaść,bo moim zdaniem godzina to naprawdę wystarczająco dużo czasu aby zwiedzic ten ogród

pozdrav
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 29.12.2005 12:37

Witaj kkkasia,
Skoro będziesz w Dubrowniku, zachęcam Cię do małej wycieczki na górę Srd nad miastem (ponad 400 mnpm). Widok z góry fantastyczny! Jadąc od strony Splitu należy minąć zjazd do miasta, jadąc dalej w kierunku na Cavtat mijasz parking z miejscem widokowym po prawej stronie i dojeżdżasz do dwóch parkingów po lewej stronie (takie dzikie, pod skałami). Przy drugim z nich zaczyna się ścieżka w górę po kamiennych schodkach. Z każdego miejsca ścieżki jest piękny widok, ale najlepiej dotrzeć na samą górę. Po dojściu do asfaltowej drogi na górze skręć w lewo i po ok pół godzinie spaceru dojdziesz do białego krzyża, spod którego jest najlepszy widok. Najlepiej wycieczkę zaplanować na rano, do godz. 9 lub późne popołudnie/wieczór. Nie zapomnij zabrać aparatu fotograficznego!
Dla mnie Dubrownik ma najwięcej uroku wieczorem i w nocy. Upał nie dokucza, miasto tętni życiem, na placach często można spotkać występujące zespoły muzyczne.
Co do Trsteno - mi się podobało, ale ja mieszkałem w pobliżu, nie musiałem organizować specjalnej eskapady. Warto zobaczyć tego wspaniałego platana rosnącego przy Magistrali - jeden z najwiekszych w Europie: 60 m wysokości, 6 m srednicy pnia. Przywieziony znad Bosforu w XV wieku. Urokliwy jest mały port/przystań w Trsteno. Arboretum było do 1991 r. uważane za jedno z najpiękniejszych w Europie. Po zniszczeniach wojennych i zaniedbaniach ostatnich kilkunastu lat sporo straciło ze swojej atrakcyjności ale, moim zdaniem, warto je zobaczyć.

Pozdrawiam,
turan
mayorbien
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mayorbien » 04.01.2006 21:33

krakuscity napisał(a):
rynioo napisał(a):Po pierwsze uważam,że nie powinno byc biletowane.Po drugie najnormalniej na świecie jest zaniedbane.Po trzecie jest małe,w Parku Oliwskim(do którego mam jakieś 800 metrów) jest większe.
pozdrav

Tu się całkowicie zgadzam , w Parku Oliwskim jest ładniejsze.

Na razie Kkkasiu sobie pooglądaj:
http://www.3dtour.com/clients/dubrovnik/


Pozdrawiam


Krakuscity,
Super jest ten link do wirtualnego Dubrownika :D
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 11.01.2006 17:15

A tu masz główna ulice webcamerka.Mozesz ogladac na biezaco co sie dzieje w Dubrowniku http://airport-dubrovnik.hr/webcamtemp.htm
:) :)
http://www.dubrovnik.hr/webcam.htm#I.%20OPĆE%20ODREDBE
mayorbien
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mayorbien » 11.01.2006 19:58

A tu link do kamery na główną ulicę na starym gradie

http://www.dubrovnik.hr/webcam.htm
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 11.01.2006 20:10

mayorbien napisał(a):A tu link do kamery na główną ulicę na starym gradie

http://www.dubrovnik.hr/webcam.htm


:twisted: ta sama kamerka . :twisted: nie czytasz innych postów.???
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 11.01.2006 23:34

kkkasia napisał(a):wybieram sie latem do Dubrownika.
Bardzo prosze o informacje nt ciekawych miejsc, fajnych knajpek, tego co trzeba zobaczyć a co mozna ( albo nawt trzeba) sobie podarować.
sama służę informacjami na temat Umagu.
wiadomo, że nawet najlepszy przewodnik nie dorówna informacjom od kogoś kto tam był, więc będę wdzięczna za każdą informację.
pozdraiwam
kasia


Jak widać ja jestem z Gniezna. Jak Dubrownik! to mam dla Ciebie niespodziankę. Podeślij mi na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl swój adres pocztowy. Coś Ci podeślę :lol:
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 11.01.2006 23:38

rynioo napisał(a):Pisząc o Trsteno nie chcialem nikogo obrażać ani atakować :lol: .Poprostu bedąc w Dubrovniku ,zachęcony opisami w przewodnikach pojechałem tam .I ja byłem po tej wizycie rozczarowany.Liczyłem na coś więcej.I jeśli ktoś sie mnie pyta co warto zwiedzac w okolicach Dubrovnika to poprostu odpisuję,że Trsteno albo zostawic na następny raz,albo przy okazji czegos innego na chwile tam wpaść,bo moim zdaniem godzina to naprawdę wystarczająco dużo czasu aby zwiedzic ten ogród

pozdrav


Trochę przesadziłeś. Ja dwie godziny spędziłem przy samej fontanie, tak mnie zauroczyła. A gdzie reszta.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone