Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Duboka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gosciuwa
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2019
Duboka

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 12.09.2022 15:00

Duboka. Wspaniałe miejsce dla osób poszukujących ciszy. Jeśli ktoś szuka miejsca, gdzie naprawdę może wyluzować, z dala od hałasu – to właśnie tutaj. Wszystko co opisuje dzieje się w połowie września, więc pogląd na sytuacje też może być inny niż w sezonie. W każdym razie miejscowość ta mieści się w małej zatocze (? – nie wiem czy to profesjonalna nazwa dla tego miejsca). Obok jest most na Pelješac – przez to cisza jest delikatnie zamącona, ale jak nie będzie się na to zwracać uwagi, to cisza jest naprawdę absolutna. Chyba, że akurat mi się udało – nie ma hałasujących rodzin, imprezowych ekip, ani niczego, co przeszkadza. Nawet aut tutaj za wiele nie jeździ – jednak domyślam się, że jest to przez to, że droga biegnie bezpośrednio przy morzu, nie da się za bardzo manewrować autem, to też ludzie nie chcą narażać się na dodatkowy stres – chociaż dla miejscowych to pewnie norma. Jeśli chodzi o mój czas dojazdu do tego miejsca, to mogę podać dwa czasy. Ogólnie wyruszałem z miasta Jaworzno, które jest blisko Katowic. GPS pokazywał na start 12.5h (korzystałem nie z Google Maps, a z Sygic – mapa na sam koniec nie była do końca zaktualizowana – nie wiem czy przez mój błąd, czy przez brak aktualizacji od firmy). Dojechałem w 14.5h lub 15h – pierwszy czas liczę bez wizyty w sklepie, a drugi już z taką wizytą. W samej mieścinie do tej pory odkryłem jedną knajpę, która wczoraj była zamknięta – to znaczy gdy przyszliśmy tam koło 19.30 to powiedzieli nam, że zamykają kuchnię i cześć. Polecili nam knajpę w miejscowości Klek, którą mam jeszcze zamiar odwiedzić. Postaram się pozapisywać wszelkie cenne informacje w tym temacie/poście, aby przyszli wakacjowicze mieli jakąś bazę na temat tej miejscowości.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone