Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 17.07.2017 22:08

PPOL napisał(a):Cześć !

Wybieram się niedługo do Chorwacji i Czarnogóry, chcemy jechać przez Bośnię, żeby zobaczyć Sarajewo i Mostar. Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda sytuacja na granicy Słowacko- Węgierskiej i Węgiersko- Chorwcakiej ? Znajomi mnie nastraszyli, że przez uchodźców można tam stracić ładnych kilka godzin czekając na odprawę.

8O co Twoi znajomi biorą?
PPOL
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) PPOL » 17.07.2017 22:09

Rozumiem, że kontrole graniczne przebiegają bez problemów ?
agaaaa84
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaaaa84 » 17.07.2017 22:11

No właśnie, jaka sytuacja na granicy Węgiersko-Chorwackiej ??
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 17.07.2017 22:13

Słowacja - Węgry - bez kontroli, jedziesz i już.
Węgry - Cro - na bieżąco, w zależności od ilości samochodów.
PPOL
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) PPOL » 17.07.2017 22:14

Dzięki !
agaaaa84
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaaaa84 » 17.07.2017 22:20

Dzięki :):)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 17.07.2017 22:23

Kamery najbliżej przejścia Letenye - Gorican, już na autostradzie.
Jeśli ktoś ma namiary na coś dokładniejszego, proszę się podzielić wiedzą :papa:
Załączniki:
gorican.jpg
Uchodźców i korków nie widać ;)
Ostatnio edytowano 17.07.2017 23:26 przez papse, łącznie edytowano 1 raz
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 22.07.2017 12:01

W sobotę o 12 już i na pasie do płacenia tylko kartą jest korek. Chyba coraz więcej osób czyta to forum :-)
Obrazek
karol-73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol-73 » 25.07.2017 11:39

Posiadacie jakieś informacje odnośnie wzmożonych kontroli na przejściach granicznych w drodze do Chorwacji? Znajomy znajomego wracał w niedzielę z Makarskiej i trafił na poważne kontrole na granicach. Taką sama sytuacja spotkała go w drogę do Cro. Z tego co mówił to korki przed przejściami i nawet kontrole osobiste. Spotkała może Was taka sytuacja. Pytam się bo właśnie zbliża się termin wyjazdu i troszkę mnie ta informacja zasmuciła. 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2017 11:54

karol-73 napisał(a):Posiadacie jakieś informacje odnośnie wzmożonych kontroli na przejściach granicznych w drodze do Chorwacji? Znajomy znajomego wracał w niedzielę z Makarskiej i trafił na poważne kontrole na granicach. Taką sama sytuacja spotkała go w drogę do Cro. Z tego co mówił to korki przed przejściami i nawet kontrole osobiste. Spotkała może Was taka sytuacja. Pytam się bo właśnie zbliża się termin wyjazdu i troszkę mnie ta informacja zasmuciła. 8O

Może takie miał "szczęście". ;) Jechałem na początku lipca, wracałem w połowie i na przejsciu SLO-HR "tylko" kontrola paszportów. Z powrotem stałem godzinę w kolejce (niedziela, około 11.00), ale żadnych szczegółowych kontroli nie zauważyłem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2017 13:07

karol-73 napisał(a):Posiadacie jakieś informacje odnośnie wzmożonych kontroli na przejściach granicznych w drodze do Chorwacji? Znajomy znajomego wracał w niedzielę z Makarskiej i trafił na poważne kontrole na granicach. Taką sama sytuacja spotkała go w drogę do Cro. Z tego co mówił to korki przed przejściami i nawet kontrole osobiste. Spotkała może Was taka sytuacja. Pytam się bo właśnie zbliża się termin wyjazdu i troszkę mnie ta informacja zasmuciła. 8O

Wyjazd 8 lipca, powrót 22 lipca - żadnych wzmożonych kontroli na granicach nie było. :idea: :idea: :idea:
Amek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amek » 26.07.2017 00:08

Wjazd do Cro wczoraj w biały dzień, tj. godz. 12.
Nawet z budy nikt nie wyszedł żeby na dow. os. / paszport spojrzeć. Tylko rękoma machali żeby jechać dalej. Czas czekania nie dłużej niż pięć min., ale to tylko z powodu dość dużego natłoku samochodów.
Natomiast na wyjeździe z granicy Słowenii sytuacja zgoła inna. Była sobie jedna pani celnik z kolegami, która wybiórczo lubiła zajrzeć tu i ówdzie. Akurat przed nami sobie jednego Niemca wypatrzyła i około 15 min. stania in plus.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone