Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Docelowo Orebić i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitvice.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 31.08.2014 21:21

Roland90 napisał(a):Fajna relacja chętnie poczytam i pooglądam.
Pozdrawiam


Zapraszam :) niebawem dalszy ciąg.

Kasia i Krzyś napisał(a):
mervik napisał(a):
ciekawe czy autorce wątku się podobało :wink:
[quote="Kasia i Krzyś"][quote="mervik"].



rok temu odwiedziłam wodospady Krka, Plitvice według mnie też warto zobaczyć ale ilość ludzi była przytłaczająca. Jest ładnie, nie można powiedzieć, że nie :) Ale przeciskanie się na kładkach między ludźmi, chęć zrobienia zdjęcia bez przypadkowych osób w tle granicząca z cudem troszkę mnie zniechęciły. Jednak mimo wszystko ciesze się, że zobaczyłam. Porównując do Krka mam mieszane uczucia, w mojej subiektywnej ocenie oba Parki mają swoje walory do zaoferowania, jest w nich inaczej ale interesująco. Chociaż gdybym miała się zdecydować na coś po raz drugi to chyba wybrałabym Krka ( a może dlatego, że Plitvice mam" na świeżo" a Krka była rok temu? )
Tak czy inaczej... jeśli jest okazja to według mnie warto odwiedzić oba Parki, chociaż zależy co kto lubi. :)

Pozdrawiam wszystkich czytających :papa:
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 31.08.2014 22:13

16.08.2014 - Plitvička Jezera

Planowo mieliśmy wyjechać koło 8 w kierunku Plitvic. Wstajemy więc koło 7, pierwsze spojrzenie w okno... są chmury, w nocy była straszna burza. Trochę zniechęceni pogodą zostajemy w łóżkach trochę dłużej niż to było planowane. Wyciągamy najcieplejsze rzeczy z walizek, chociaż był z tym trochę kłopot bo jednak za dużo ich nie mieliśmy. Jednak w końcu daliśmy jakoś radę i koło 9 pakujemy samochód, siebie z reztą też i ruszamy w kierunku Plitvic. Taaa, taka to była strasznie długa droga. :D Dojeżdzamy do głównej ulicy, skręcamy w lewo i za zakrętem widać pełno ludzi, budki wejścia... Okazuje się, że jesteśmy już na miejscu przy Ulaz 1.
Okazało się, że znaleziony nocleg był 500 m od wejścia. Chociaż taki plus z tego :D Wjeżdzamy więc na parking i zaraz ustawiamy się w kolejce do kas.

Naczytałam się na forum, że wszyscy polecają zwiedzanie od wejścia nr 2, więc trochę się obawiam jak to będzie. Mamy dziś jeszcze trochę km do pokonania. Planujemy jakieś 5h tutaj pochodzić.

Kolejka szybko się zmniejsza, jesteśmy coraz bliżej. W międzyczasie jeszcze menjalnica i pierwsza wymiana pieniędzy. Nie mamy pojęcia w sumie jaką trasę wybrać, więc kupujemy mapę turystyczną Plitvic (20 kn) która wygląda tak:
DSC_0253.jpg


Są na niej chyba wszystkie warianty zwiedzania, wraz z przybliżonym czasem, jaki one zajmują.

Wybieramy trasę H, jednak troszkę ją modyfikujemy, bo zaczynamy od wejścia nr 1 :)

DSC_0250.jpg


Pierwsze co to ukazuje nam sie taki oto widok:
1.JPG
2.JPG


Idziemy w stronę ciuchci/wagoników którymi planujemy dojechać do ST3 i tam udać się pieszo w dół. Cały czas widzimy wszystko z góry.
3.JPG
4.JPG
5.JPG
5a.jpg
7.JPG


Dochodzimy do ciuchci, akurat stoi :D Na pierwszym przystanku mało ludzi, więc zajmujemy miejsca z przodu, przy oknie :D Podjeżdżamy do ST2, tam już jedna załadowana po brzegi, do nas też się pakuje pełno ludzi. Odjeżdżamy załadowani do ostatniego miejsca i jedziemy krętymi, wąskimi uliczkami w górę. Wysiadamy na ST3, oczywiście pełno ludzi z nami... ;/ wiec zatrzymujemy się na chwilę na kawę i pączka żeby przeszły całe tłumy. I posileni zaczynami już sobie powoli wędrować.
Od tego miejsca zaczynamy ;)
DSC02045.JPG


CDN
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 01.09.2014 14:00

Pogoda jak widać nie jest bardzo "chorwacka", ale w końcu nie jesteśmy nad samym Jadranem, jeśli nie będzie padać to będzie całkiem ok. Na wszelki wypadek kupujemy płaszcze przeciwdeszczowe, mając cichą nadzieję, że się nie przydadzą.

Tłumy przeszły więc my spokojnie idziemy dalej w miarę wolno i sobie podziwiamy.
7b.JPG
7c.JPG
Jednak ten brak słońca, sprawia że woda na zdjęciach nie wygląda tak ładnie, domyślam się że w słoneczny dzień wygląda to o wiele lepiej :)

8.JPG
8a.JPG
8c.JPG
8d.JPG
8e.JPG
8e.JPG
8f.JPG

8g.JPG
9.JPG
92.JPG
93.JPG
94.JPG


Od czasu do czasu "doganiała" nas jaka wycieczka zorganizowana, zwykle były to jakieś autokarowe grupy, albo po prostu wszyscy, którzy wysiedli z wagoników na samej górze? Ciężko było się poruszać w takim tłumie, wiec znów zatrzymywaliśmy się gdzieś trochę dłużej. :D Później obraliśmy takie tempo żeby być z tyłu za mijającą wycieczką, ale w miarę szybko żeby kolejna nas nie dogoniła :D Jak się można domyśleć nasze ambitne plany były mało trafione, im bardziej upływał czas, tym ludzi się robiło coraz więcej.
Ale na szczęście nie padało. Jedyne co nas lekko ochłodziło to mgiełka wodna, którą można było odczuć przy wodospadach. :lol:

95.JPG
94.JPG
96.JPG
98.JPG
99.JPG
991.JPG
993.JPG
994.jpg
995.jpg
996.jpg
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.09.2014 10:48

No, widzę że dałaś się namówić na pisanie relacji :D
Dawaj kolejne odcinki.
W tym roku jakoś tak się ułożyło, że każdy z nas osobno na wyjazdach. W dniu kiedy Madzia wróciła, my wyjeżdżaliśmy do Cro, więc dopiero teraz tutaj dotarłam. Póki co, nadrabiam zaległości na forum, ale jak już to troszkę ogarnę, sama zacznę pisać relację :D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3767
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 10.09.2014 19:41

To i ja poczytam co tam napiszecie... ;)
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 14.09.2014 17:39

Coś ta moja relacja chwilowo utknęła ale już nadrabiam zaległości.

Tak więc 16.08.2014 -cd spacerujemy dalej między kładkami, wodospadami, jeziorkami. Ludzi coraz więcej…
1.JPG
2.JPG
3.JPG
3a.JPG


Doszliśmy w końcu do miejsca gdzie odpływa statek z P2 do P3, skąd pieszo mamy udać się już do końca wycieczki. Wsiadamy na statek i odpływamy
3b.JPG

Po ok 15-20 minutach dopływamy do stacji P3, gdzie ludzi jest masa, wszyscy odpoczywają na ławkach, posilają się. Można napić się kawy, kupić coś do jedzenia, są toalety. Dla niektórych to dopiero początek wędrówki jeśli zaczęli od innego miejsca niż my.
Idziemy więc dalej w kierunku Veliki Slap
3c.JPG
3d.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG

Nagle zrobiła się kolejka, pełno ludzi na kładce, okazuje się że to kolejka właśnie do tego wielkiego wodospadu, jedni wracają, drudzy próbują się tam dopiero dostać. Ludzi strasznie dużo ale w końcu dotarliśmy. Kilka obowiązkowych zdjęć…
7.JPG
8.JPG
9.JPG

i wracamy na szlak, kładkami a później w górę w stronę parkingu.
Zmęczeni, ale zadowoleni wsiadamy do auta i ustawiamy w nawigacji kierunek Orebic… wyskakuje około 470 km, ponieważ nie będziemy płynąć promem z Ploce, ale jechać przez Peljesac…Dojeżdżamy koło 21 na miejsce, tak jak umówiliśmy się z gospodarzami. Wynosimy wszystko z samochodu i idziemy na krótkie rozeznanie. Do plaży całkiem blisko, chociaż jesteśmy po drugiej stronie głównej Ulicy Bana Josipa Jalecića. W nocy niewiele widać ale mamy pierwsze przywitanie z Jadranem, wracamy wiec zmęczeni i kładziemy się spać, od jutra się zacznie Nasza wakacjowanie w Orebiču :) CDN
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 16.09.2014 16:41

Witam. Chętnie poczytam twoją relację. Plitvice zaliczyliśmy w 2013 roku było przepięknie. A w tym roku w czerwcu również byliśmy w Orebić. Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg relacji by przenieść się na Peljesać. Pozdrawiam.
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 17.09.2014 18:02

razpol napisał(a):To i ja poczytam co tam napiszecie... ;)

Zapraszam na kolejny odcinek :)
mirasowski napisał(a):
Witam. Chętnie poczytam twoją relację. Plitvice zaliczyliśmy w 2013 roku było przepięknie. A w tym roku w czerwcu również byliśmy w Orebić. Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg relacji by przenieść się na Peljesać. Pozdrawiam.


Ja też z wielką chęcią przeniosłabym się tam jeszcze raz :)

Niedziela 17.08.2014

Pierwszy dzień na półwyspie wita nas pięknym słońcem. Leniwie wstajemy z łóżek, szybkie śniadanie i wybieramy się na plażę, spragnieni pierwszej w tym roku kąpieli w Jadranie!
Na początku postanowiliśmy pójść na plaże Trstenica… tak tez zrobiliśmy. Było już po 10, ludzi było tam strasznie dużo, nie chcieliśmy wciskać się z karimatami między ludźmi, dlatego poszliśmy w kierunku portu. Rozłożyliśmy się kilkadziesiąt metrów dalej, w sumie to obok jednej z pierwszych knajpek znajdujących się przy promenadzie. Ludzi bardzo mało, wiec całkiem nam to odpowiadało 
Widok w stronę morza
SAM_4788.JPG
SAM_4789.JPG

nasza dzisiejsza miejscówka
SAM_4787.JPG

i widok w stronę lądu… a raczej na knajpkę znajdującą się za nami
SAM_4834.JPG

Pierwsze zanurzenie w Jadranie i możemy tak zostać tutaj cały dzień… woda ciepła, mało ludzi…
SAM_4792.JPG
SAM_4799.JPG
SAM_4800.JPG

Jak już wszystko po raz pierwszy w tym roku, to nie obyło się też beż snoorkowania
SAM_4811.JPG
SAM_4812.JPG
SAM_4817.JPG
SAM_4818.JPG

Adam stwierdził że jednak w tym miejscu nie ma ciekawego dna, uwierzyłam mu na słowo, bo mi jakoś nie specjalnie chciało się zanurzać a aparatu do wody też wtedy nie mieliśmy, ale zdjęcia będą innym razem.
wszystko było takie w tym dniu „pierwszy raz w tym roku…” to było także z nami i pierwsze piwko :mrgreen:
SAM_4847.JPG


Panorama z tego miejsca
DSC_0156.JPG

Tak zleciały jakieś dwie- trzy godzinki i poszliśmy do apartmana na jakiś obiad bo jednak odezwał się w nas mały głód.
Popołudniu wybraliśmy się na miasto. Oczywiście trochę zdjęć z pięknymi roślinkami
SAM_4849.JPG
SAM_4855.JPG
SAM_4856.JPG

Dojście do promenady, które było chyba najczęściej przez nas używane podczas całego pobytu tam.
SAM_4860.JPG

Idealne drzewo do nadmorskiego zdjęcia :D
SAM_4866.JPG

Idziemy dalej promenadą w poszukiwaniu lodziarni. W końcu jest!
SAM_4867.JPG

Oczywiście naczytałam się relacji i mówię do Adama, że musimy znaleźć Oazę, bo wszyscy ją polecają. On mi mówi że jak był tutaj w Orebicu 8 lat temu, w sumie trochę bardziej jeszcze dzieciak z niego był niż teraz, to też jadł świetne lody gdzieś przy promenadzie. Wiec gdy znaleźliśmy Oazę, okazało się że to dokładnie ta sama lodziarnia. Oczywiście żeby się przekonać czy polecający mieli rację, oraz czy wspomnienia Adaśka go nie mylą, zamówiliśmy od razu po dwie kugle.
SAM_4869.JPG
SAM_4870.JPG

Oczywiście lody były rzeczywiście pyszne. Jakoś tak się przekonaliśmy już wtedy do tych lodów, że w innym miejscu w Orebicu już ich nie jedliśmy, tylko tam 
Dalej udaliśmy się na mały spacer w stronę portu.
SAM_4884.JPG
SAM_4883.JPG

Akurat auta zaczęły wjeżdżać na prom. Posiedzieliśmy chwilkę, popstrykaliśmy kilka zdjęć. Chociaż będziemy tutaj jeszcze dosyć często bywać.
SAM_4887.JPG
SAM_4888.JPG
SAM_4889.JPG
SAM_4890.JPG
SAM_4895.JPG
SAM_4902.JPG
SAM_4905.JPG

Wracając z portu napiliśmy się jeszcze po kuflu piwa w restauracji przy promenadzie, która mniej więcej swoim kształtem przypominała statek. Wróciliśmy do domu, by po krótkim czasie stwierdzić że jednak dziś chcemy zjeść coś na mieście. Wypatrzyliśmy wczesniej jakąś pizzerie, nazywa się Fjaka 
Oczywiście pierwsze dostaliśmy piwko i po niedługim czasie na stół wjechało Ćevapčići :)
SAM_4912.JPG

Było całkiem smaczne, więc pora dokończyć piwko i zakończyć dzisiejszy dzień
SAM_4913.JPG
Ostatnio edytowano 20.09.2014 16:44 przez Magdaz911, łącznie edytowano 1 raz
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.09.2014 19:34

W sumie to nie miałam okazji jeszcze w domu pooglądać do końca Twoich fotek, to chociaż tutaj się pogapię 8O
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10859
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.09.2014 19:55

Kasia i Krzyś napisał(a):...przeraża mnie ilość ludzi, koszty i czas, który trzeba poświęcić na zwiedzanie Plitvic - dziękuję, wolę 3 dodatkowe dni nad Jadranem lub w innym, moim zdaniem fajniejszym, miejscu

nieźle, pierwszy raz spotykam się z taką opinią, w sumie wszyscy wokół mnie co byli w Cro, zaczynali od Plitvic;
a po zdjęciach Agaty widać, ze nie zawsze full ludzi, ale jak piszesz, wybór każdego;

chętnie zobaczę Bokę Waszym okiem
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 18.09.2014 11:36

te kiero napisał(a):nieźle, pierwszy raz spotykam się z taką opinią, w sumie wszyscy wokół mnie co byli w Cro, zaczynali od Plitvic

jak pierwszy raz jechaliśmy do Cro, to Plitvice były w planach - nie udało się, a teraz wiemy, że inne miejsca interesują nas bardziej :wink:

już nie mogę doczekać się przyszłorocznego pobytu na Półwyspie, a właściwie gdziekolwiek nad Jadranem...
fajne wspomnienia i bardzo ładna sukienka :oczko_usmiech:
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 18.09.2014 14:17

te kiero napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):
a po zdjęciach Agaty widać, ze nie zawsze full ludzi,



u Agaty na zdjęciach Plitvic nie widziałam :D
ale rzeczywiście ludzi było sporo, można jednak tak zwiedzać żeby ich trochę "ominąć" dla mnie warte były zobaczenia, ale tak jak piszecie, co kto woli :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10859
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.09.2014 14:22

Magdaz911 napisał(a):
te kiero napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):a po zdjęciach Agaty widać, ze nie zawsze full ludzi,


u Agaty na zdjęciach Plitvic nie widziałam :D

sorrki chodziło oczywiście o Twoje zdjęcia z Plitvic,
im więcej zdjęć ładowałaś tym więcej ludzi się objawiało :D
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 18.09.2014 14:50

te kiero napisał(a):sorrki chodziło oczywiście o Twoje zdjęcia z Plitvic,
im więcej zdjęć ładowałaś tym więcej ludzi się objawiało :D


kolejne zdjęcia były robione coraz później i ludzi z czasem przybywało, jednak chyba najlepiej Plitvice zwiedzać od samego rana :)
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013
Re: Docelowo Orebič i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 19.09.2014 18:27

Poniedziałek: 18.08 2014
Pobudka koło 8, mały spacer po świeży Kruh do Pekary, szybkie śniadanie i idziemy na plażę. Dzisiejszy dzień jeszcze był zaplanowany na smażing & plażing. Wybieramy się więc na plażę Trstenica, mimo że ostatnio te tłumy nas zniechęciły to dziś, trochę wcześniej idziemy zająć jakieś dobre miejsce. Godzina 9:30. Ludzi już sporo ale jeszcze nie jest najgorzej. Rozłożyliśmy się i wskoczyliśmy do wody trochę popływać i ponurkować. Trochę czasu tam spędziliśmy, kiedy wyszliśmy ciężko było się zorientować czy nasze karimaty to jeszcze nasze, czy już połowa do kogoś innego należy. Ludzi zrobiło się strasznie dużo, ledwo co widać żwirek na plaży.
Po godzince na plaży było już dosyć tłoczno. Chociaż to nie jest jeszcze "szczyt".
SAM_4914.JPG
SAM_4915.JPG
DSC_0158.JPG

Co drugi „grajdołek” to Polacy. Bardzo dużo rodzin z dziećmi, czasem nawet bardzo małymi.
Poleżeliśmy trochę i poszliśmy się przejść do końca plaży, w kierunku skałek.
To widok na plażę z góry, tuż za Beach Barem „Trstenica”. Bardzo ciekawe kamienie w wodzie tam są, chyba cieszyły się dużą popularnością.
SAM_4926.JPG
SAM_4927.JPG
SAM_4928.JPG
SAM_4931.JPG

Tutaj kończyła się promenada.
SAM_4934.JPG

Ludzi było tutaj znacznie mniej a plaża równie ciekawa. Zeszliśmy z promenady i dalej szliśmy wzdłuż morza. Byliśmy niedaleko skałek, które były naszym celem ale zauważyliśmy, że opalają się tam nietekstyli, więc nie chcieliśmy im przeszkadzać, bo my raczej z tych bardziej tekstylnych, więc zawróciliśmy. Więc jeśli ktoś preferuje taki sposób plażowania, to w Orebić chyba właśnie tam jest przeznaczone do tego miejsce. Poleżeliśmy jeszcze trochę na naszym „starym” miejscu i po południu zebraliśmy się do apartmana na jakiś szybki obiad, krótka drzemka, koło 20 zwiedzanie miasta nocą i oczywiście na lody do Oazy. Wieczorem kolejka dosyć spora, ale wszyscy wiedzą, że warto w niej chwilę poczekać.
Hotel przy promenadzie.
SAM_4950.JPG

Mały spacer po porcie.Motorówka która chyba najbardziej nam się spodobała, chociaż było w czym wybierać.
DSC02221.JPG

Mały rekonesans plaży Trstenica nocą i Clubu/Beach Baru. Muzyka leci całkiem niezła, w sam raz dla nas, tylko ludzi nie ma. Było może łącznie z 6 osób, ale stwierdziliśmy że przyjdziemy tutaj innym razem skosztować jakiś dobrych napojów, może też troche potańczyć jak będzie większa frekwencja.
Wracamy więc do siebie, tym razem wzdłuż drogi.
SAM_4954.JPG

Jutro w planach Dubrovnik, wiec musimy się wyspać.
Ostatnio edytowano 20.09.2014 16:47 przez Magdaz911, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Docelowo Orebić i okolice,przejazdem Boka Kotorska,Plitvice. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone