Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z CB Radiem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1515
Dołączył(a): 19.12.2006

Postnapisał(a) luk006 » 21.03.2011 22:31

Z pewnością znasz już odpowiedź na to pytanie, jednak pozwolę sobie Ci odpowiedzieć. Najczęściej rodacy zmieniają tylko kanał.
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Postnapisał(a) waldis » 21.03.2011 22:42

luk006 napisał(a):Z pewnością znasz już odpowiedź na to pytanie, jednak pozwolę sobie Ci odpowiedzieć. Najczęściej rodacy zmieniają tylko kanał.

Czemu czekałeś z odpowiedzią na post typa ponad dwa lata :?:
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Postnapisał(a) typ » 21.03.2011 23:01

luk006 napisał(a):Z pewnością znasz już odpowiedź na to pytanie, jednak pozwolę sobie Ci odpowiedzieć. Najczęściej rodacy zmieniają tylko kanał.


Tak znam odpowiedź. Na całych Bałkanach CB też sie przydaje. No i albo mi się wydaje albo dobrze pamiętam, że jakoś lepiej mi się tam słucha CB, bo mniej jest łaciny, mniej "mobilków", "misiaków", "krokodylków", "dróżek" a co najważniejsze mniej "wypadeczków" (brrr co za dziwactwo językowe...) i "objaździków" (łeeee????).
Sam nie używam żadnego z powyższych słów w rozmowach przez CB :-)
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Postnapisał(a) smer » 21.03.2011 23:14

Na łeb wszystkie powyższe bije prawdziwa moim zdaniem perełka: "BAJO", gęsto-często wypowiadane zachrypniętym sznapsbarytonem...
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Postnapisał(a) typ » 21.03.2011 23:25

smer napisał(a):Na łeb wszystkie powyższe bije prawdziwa moim zdaniem perełka: "BAJO", gęsto-często wypowiadane zachrypniętym sznapsbarytonem...


...również nigdy nie użyłem, ale fakt - perełka.
Jest takich jeszcze kilka.... ale zdrobnienia chyba najbardziej mnie drażnią....
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Postnapisał(a) smer » 21.03.2011 23:35

Mnie osobiście najbardziej drażni wszechobecne i nieuniknione: JAK MNIE SŁYCHAĆ? Powtarzane przez wszystkich o każdej porze dnia i nocy tak często, że nic nie słychać, poza: JAK MNIE SŁYCHAĆ...

Facet ma kilka lat radio i przez kilka lat codziennie pyta: JAK MNIE SŁYCHAĆ? Nie rozumiem tego.
1. Skoro od kilku lat słychać go dobrze, to nagle dziś mu padła końcówka mocy?
2. Skoro od kilku lat pyta o to samo i nie wierzy usłyszanym odpowiedziom, to po cholerę dalej pyta??
3. Itp., itd...
Błajo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 16.03.2011

Postnapisał(a) Błajo » 22.03.2011 00:05

Eeee tam za to fajne odpowiedzi bywają ;)

Ostatnio słyszałem:

Jak tylni most w polonezie
Jak matkę po wywiadówce
Jak teściową w korytarzu

;)
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Postnapisał(a) smer » 22.03.2011 00:11

I przez te właśnie głupie pytania i jeszcze głupsze odpowiedzi, eter jest tak zaspamowany, że... ech... szkoda gadać....
Błajo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 16.03.2011

Postnapisał(a) Błajo » 22.03.2011 00:13

A to imo dużo zależy od aglomeracji. W 3city nie ma za dużego ruchu na CB, a pamiętam byłem we Wrocku to masakra jeden przez drugiego.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1542
Dołączył(a): 08.07.2003

Postnapisał(a) el_guapo » 22.03.2011 09:48

smer napisał(a):I przez te właśnie głupie pytania i jeszcze głupsze odpowiedzi, eter jest tak zaspamowany, że... ech... szkoda gadać....


Każda subkultura rządzi się swoimi prawami. Radio stało się tak tanie, że to tej subkultury (już skrzywionej pewnym słowotworstwem) dołączają kolejni użytkownicy, ktorzy żeby nie wyglądać na nowicjuszy bezmyślnie kopujują, a co gorsza dodają kolejne połamance-językowe,

Sam używam radia od niedawna i b.rzadko i - na szczeście - ani razu nie powiedziałem:
- ścieżka/drożka,
- miśki,
- na bombach,
- bajo i szerokości
- kolego/koleżanko
- itp., itd.

Coż, każdy chce na swoj sposob identyfikować się z subkulturą, a tym czasem radio to tylko narzędzie.

Na szczęście język polski jest tak bogaty, że o sytuacji na drodze można porozmawiać bez tych "upiększaczy" jak normalni ludzie.

BAJO :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Postnapisał(a) Vjetar » 22.03.2011 10:43

Błajo napisał(a):Eeee tam za to fajne odpowiedzi bywają ;)

Ostatnio słyszałem:

Jak tylni most w polonezie
Jak matkę po wywiadówce
Jak teściową w korytarzu

;)


Automat do lodów

:wink:
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1515
Dołączył(a): 19.12.2006

Postnapisał(a) luk006 » 22.03.2011 23:45

smer napisał(a):Mnie osobiście najbardziej drażni wszechobecne i nieuniknione: JAK MNIE SŁYCHAĆ? Powtarzane przez wszystkich o każdej porze dnia i nocy tak często, że nic nie słychać, poza: JAK MNIE SŁYCHAĆ...

Facet ma kilka lat radio i przez kilka lat codziennie pyta: JAK MNIE SŁYCHAĆ? Nie rozumiem tego.
1. Skoro od kilku lat słychać go dobrze, to nagle dziś mu padła końcówka mocy?
2. Skoro od kilku lat pyta o to samo i nie wierzy usłyszanym odpowiedziom, to po cholerę dalej pyta??
3. Itp., itd...


Ja przyznam, że czasami pytam i nie uważam, by było to cos złego.
Niestety czasami mimo, że mija się samochody z antenami, to na pytanie "Jak dróżka na ;-) ... " cisza jak makiem...
Wystarczy zmiana pogody, ukształtowania terenu, by przy tych samych ustawieniach radia być raz lepiej raz gorzej słyszanym.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Postnapisał(a) maniust » 23.03.2011 00:16

Gdańsk
smer napisał(a):JAK MNIE SŁYCHAĆ?

- Na Kasprowym rewelacja !


Miałem ubaw do łez.
.....ale jak głupie pytanie to głupia odpowiedż.
Też tego ciągłego pytania nie rozumiem.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Postnapisał(a) parrot » 30.05.2011 10:44

el_guapo napisał(a):(...)ani razu nie powiedziałem:

- kolego/koleżanko
BAJO :wink:


Akurat zwrot kolego/koleżanko jest ogólnie przyjętą w eterze formą grzecznościową - brzmi znacznie lepiej (i wygodniej) niż "proszę pana/pani". "Bajo" zaś (o czym nie wszyscy wiedzą, szczególnie używający ;) ) jest zniekształconą formułką używaną przez amerykańskich użytkowników CB na zakończenie rozmowy - "bye"

maniust napisał(a):Gdańsk
JAK MNIE SŁYCHAĆ?
- Na Kasprowym rewelacja !
Miałem ubaw do łez.


W tym przypadku pewnie tak, jednak swego czasu, będąc w okolicach Zadaru, nawiązałem (obustronną - mam świadków!) łączność z polską stacją bazową. Wczoraj rano zaś, tuz po ruszeniu spod domu, ktos zapytał o drogę do Łomży. Uzyskał rzeczową, uprzejmą, precyzyjną i bardzo poważną odpowiedź (nie żart). Mieszkam 40km od Wrocławia... Kiedyś, jadąc z Leszna w kierunku Rawicza, rozmawiałem krótko z kolegą z Ustrzyków - na granicy słyszalności i nie dłużej niż 2 minuty - potem łączność się urwała.

Kogoś, kto ma dłuższy czas do czynienia z CB (albo zna trochę teorii) nie powinny dziwić dalekie łączności.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Postnapisał(a) bzyq74 » 30.05.2011 10:56

Mnie osobiście te wszystkie upiększacze nie przeszkadzaja. Są bo są.
Sam ich raczej nie używam.
Dla mnie ważne aby szybko otrzymać satysfakcjonująca odpowiedź na pytanie - to wszystko.
Na szczęście mam triflexa (zasięg nadawanie 3-4km odbiór do 5km) i nie muszę słyszeć ogólnego jazgotu i nanoszenia się rozmówców.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Do Chorwacji z CB Radiem - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone