Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

do Chorwacji bez paszportu

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bolko1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.06.2006
do Chorwacji bez paszportu

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolko1 » 19.06.2006 20:48

Wybieram się z rodziną do CRO ale nie zdążyliśmy wyrobić paszportów tzn. dzieciak ma a ja i żona... niestety nie zdążyliśmy wyrobić. Proszę o praktyczne rady... gdzie przekroczyć granice żeby zminimalizować ryzyko cofnięcia nas z granicy. Proszę osoby przekraczające granice bez paszportu o podzielenie się doświadczeniami :-) Dzwoniłem do ambasady Chorwackiej w Polsce i dowiedziałem się że nie powinno być problemu z przejazdem ale jak to jest w praktyce??
Vegusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 18.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vegusia » 20.06.2006 09:46

Musze przyznac ,że jak do tej pory mi wiadomo trzeba miec paszport wjeżdzając do Cro . W innych karajach nie bo są w Unii ,ale Cro nie jest i mogą być problemy. Osobiście nie słyszałam o kims kto by przekraczał Cro z dowodem .
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 20.06.2006 10:36

DOWÓD WYSTARCZA BY WJECHAĆ DO HR :!: - niech admin wreszcie się zlituje i napisze to drukowanymi literami, tudzież przyklei wątek bo ileż można ciągle o tymsamym ględzić?
Praktyka? Proszę bardzo;
Już w zeszłym roku byłem w HR na zwykły dowód, rzecz powtórzyłem na początku maja obecnego roku. Celowo dla wypróbowania pokazałem "ostentacyjnie" dowód (plastikowy) co spotkało się z równie ostentacyjnym "zlekceważeniem" mojego dokumentu przez chorwackiego pogranicznika - widać było że już go znał i traktował jak zwykły dokument podróży - tradycyjnie nawet nie chciał go wziąć do ręki choć byliśmy jedynymi gośćmi na granicy. Dla jasności; widział że to jest dowód i machnął żeby jechać dalej. KONIEC historii.

Reasumując; UE + HR wystarcza dowód (również stary), poza Unią potrzebny paszport.
Ważne: jeśli jedzie się w okolice Dubrownika to przejeżdża się przez terytorium BiH (Neum) i tam teoretycznie bez paszportu może być problem (choć myślę że się przejedzie) - może ktoś to wypróbuje? Ostatecznie jednak można pojechać promem via Peljeszacz omijając Neum więc i do Dubrownika na dowód dojedziemy

P.S.
Natomiast dzieci muszą mieć jakiś dokument tożsamości (paszport lub dowód) choć jak znam Chorwatów to i legitymacja szkolna wystarczy
Vegusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 18.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vegusia » 20.06.2006 15:05

no to dobrze wiedzić

Powrót do Chorwackie ABC

cron
do Chorwacji bez paszportu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone