Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Digitalizacja filmów wideo

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.03.2016 11:41

Jak w temacie. Potrzebuję pomocy w wybraniu metody jak i sprzętu do zdigitalizowania moich filmów nagranych na taśmach Hi8 i VHS. Ktoś? Coś?
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.03.2016 12:05

Kiedy się tym bawiłem, wystarczała odpowiednia karta w kompie, umożliwiająca podłączenie odtwarzacza i oprogramowanie.
Prawdopodobnie niewiele się zmieniło, więc sprawdź, co możesz do swojego podłączyć i co zainstalować, a resztę robi za ciebie komputer.
Niestety, od kilku lat nie mam z tym do czynienia, więc nie wiem, co teraz jest dostępne, ale po wpisaniu w góglu np. vhs2avi powinieneś dostać gotowe rozwiązania.
Reszta to dobór parametrów i ... czas :)
cropag
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 11.03.2016 12:47

Kupiłem w Lidlu urządzenie do zgrywania z taśm VHS. Widzę, że od czasu do czasu pojawia się w sprzedaży (Lidl, Tchibo). Trudno mi określić jakość konwersji: filmy były czasem kilkakrotnie przegrywane jako analogowe (np. z kasety kamery na dużą kasetę). Jak jakość oryginału była dobra - to i jakość cyfrowa jest dobra. Ogólnie jestem zadowolony, koszt urządzenia ok. 100 PLN, a zgranie rodzinnych filmów z lat 90-tych - bezcenne... I obróbka cyfrowa możliwa...
damianisko5
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 11.03.2016 13:33

info wysłałem na pw.
Rysio
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.03.2016 13:57

:)
klerjeser
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 11.03.2016 14:16

Rysio napisał(a):Jak w temacie. Potrzebuję pomocy w wybraniu metody jak i sprzętu do zdigitalizowania moich filmów nagranych na taśmach Hi8 i VHS. Ktoś? Coś?

Ja to robiłem w postaci kamera/magnetowid podłączone do stacjonarnej nagrywarki DVD. Najpierw ściągałem na twardy dysk nagrywarki, potem formatowałem w nagrywarce długość filmu, tak aby się mieścił na płycie dvd i przerzucalem na płytę. Warto kupić płytę DL z podwójną warstwą zapisu, mieści się ok 45 minut zapisu Hi8 w najlepszej rozdzielczości. Potem w wolnej chwili można zawsze zrobić sobie kopię np. na zewnętrznym dysku twardym.

Sprawny magnetowid VHS i kamerę Hi8 trzymam "zakonserwowane", podobnie jak kasety, więc jeśli kiedyś trzeba będzie nie daj Boże powtórzyć operację, to sprzęt będę miał.

Obecnie używam kamerki HD z dyskiem twardym i przerzucam na bieżąco na komputer i z zgrywan płyty blu -ray, a ponieważ i kamera i komp tej samej firm, robię to na zasadzie "one touch" - wszystko mi się samo formatuje i ustawia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.03.2016 16:29

VHS-a, kamerkę Hi8 i inne stare sprzęty podłączone mam do stacjonarnej nagrywarki Sony z której bezpośrednio kopiuję na DVD :) jakość przegrywanych kaset bez straty na jakości :P a przegrywam tego typu kaset dziesiątki tygodniowo na DVD czy Pendrive :P

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019