Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Delikatesy chorwackie

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010
Delikatesy chorwackie

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 30.01.2013 19:01

Jako, że sprawa dotyczy produktów kuchni chorwackiej, dlatego piszę tutaj.
Właśnie zamówiłam moja ulubioną oliwę z Krety i po raz kolejny nachodzi mnie myśl, dlaczego do jasnej anielci,
nie ma sklepu z chorwackimi specjałami, gdzie można by płacić w PLN?
Jestem pewna, że sklep miałby powidzenie, bo przeciez wracając z wakacji w bagażniku można upchnąć tylko ograniczoną ilość dóbr chorwackich... Marzy mi się ledeni caj z Jamnicy, pyszne serki białe w róznej postaci,
Travarica i dżem figowy (a nie jakas podróba z sokiem z winogron).Kto jest za reka w górę- może przekonamy np. Leona i założy sklepik :)
A może jest takie cudo w sieci, tylko znaleźć nie mogę?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: delikatesy chorwackie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.01.2013 19:09

Przecież Agnji z Wielkopolski prowadzi sklep :)
http://www.rajpoludnia.pl/
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012
Re: delikatesy chorwackie

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 30.01.2013 20:42

Bocian napisał(a):Przecież Agnji z Wielkopolski prowadzi sklep :)
http://www.rajpoludnia.pl/

Kurczaki... ale świetna strona, nie pisząc już o tych wszystkich rarytasach :)
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009
Re: delikatesy chorwackie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 31.01.2013 10:24

Przejrzałem ofertę i uważam, że jest dość ograniczona. Nie ma wogóle oliwy z oliwek.
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002
Re: delikatesy chorwackie

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 31.01.2013 11:41

Odpowiem w imieniu Agnij, bo ona strasznie zabiegana :)
Właśnie w tej chwili Agnij pracuje ciężko nad rozszerzeniem oferty o wiele innych, mam nadzieję atrakcyjnych rzeczy :)
Jednak nie jest to takie proste, ponieważ po przewiezieniu tego do Polski, i doliczeniu wszystkich dodatkowych kosztów, cena robi się delikatnie mówiąc "mało" atrakcyjna.... :(
Więc potrzeba dużo zaparcia w negocjacjach z dostawcami, aby ceny były przyzwoite :)
oczywiście wierzę że Agnij uda się to :)
więc proponuję intensywnie śledzić stronę sklepu :papa:
CHORWACJA_STORE
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.11.2018
Re: delikatesy chorwackie

Nieprzeczytany postnapisał(a) CHORWACJA_STORE » 07.11.2018 19:56

Witam,
Zgodnie z Waszym życzeniem i sugestiami powstał sklep internetowy CHORWACJA_STORE! ;-)

Całkiem niedawno skończyły się wakacje. Powoli kończy się przywieziona oliwa i inne smakołyki. Na szczęście nie musicie czekać do następnego lata! Już teraz możecie kupić w naszym sklepie produkty, które przeniosą Was nad brzeg Adriatyku.

Serdecznie zapraszamy! Ten sklep stworzyliśmy i rozwijać będziemy dla wszystkich miłośników Chorwacji, Bałkanów, dobrej kuchni ale nie tylko...Oprócz luksusowych przysmaków i naturalnych kosmetyków pojawią się także inne ciekawe produkty których może zażyczyć sobie bardzo wymagający i wyedukowany w tych czasach klient. Wkrótce również ciekawe i unikalne produkty pochodzące i z innych krajów.

Będziemy wdzięczni również za wszelkie sugestie, co byście najchętniej w naszym sklepie widzieli / kupili :-)

Pozdrawiamy serdecznie!

Załoga CHORWACJA_STORE
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009
Re: delikatesy chorwackie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 08.11.2018 08:02

Bawiąc tego lata na Istrii odwiedziłem miasteczko Buzet a w nim między innymi destylarnię "AURA" https://www.aura.hr/hr/
Najchętniej widziałbym w Waszym Sklepie cały ich asortyment. Oprócz alkoholi mają tam mnóstwo doskonałych dżemów, octów i innych wspaniałości. Koniecznie musicie wprowadzić do sprzedaży pršut i pancetę oraz miody takie których nie ma w Polsce np. kasztanowy, tymiankowy.

Pozdrav :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: delikatesy chorwackie

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 08.11.2018 08:15

CHORWACJA_STORE napisał(a):Będziemy wdzięczni również za wszelkie sugestie (...)
Dlaczego tak drogo?
Najtańsza oliwa wychodzi ~15,- € (65,- pln) / litr.

Tyle się narzeka na forum, że Chorwaci robią ceny pod Niemców.

W "chorwackim storku" w Niemczech: http://www.fl-naturkost.de/natives-oliv ... atien.html
Mogę mieć za ~10,- € / litr.
(osobiście nabywam tę z Lozisce/Brac w metalowej bańce -> 11,87 € / litr)
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017
Re: delikatesy chorwackie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 08.11.2018 09:52

travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: delikatesy chorwackie

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.11.2018 18:27

Bidon napisał(a):Tu też można:
https://smakidalmacji.pl/sklep/


Super nie trzeba czekać cały rok na ulubione chorwackie smaki :hearts:
SmakiDalmacji.pl
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmakiDalmacji.pl » 16.12.2018 16:40

:papa:
Witajcie!
Dzięki za dołączenie nas do forumu.
Postaramy się napisać tak żeby omijać reklamę.
Od kilkanaście lat zajmujemy się tematem spożywczym i od kilka lat żywnością z Chorwacji.
Jak wspominała Pani aga2 to okazał się ciężki i mało przyjemny temat który raczej stał obowiązkiem niż pasją.
Chorwacja stała droga "dzięki" Włochom, Niemcom i Austriakom, dla których 10e za butelkę oliwy nie jest za dużo.
Czyli wychodzi że osoby, podejmujące na falach kochania do HR decyzje o uruchomieniu działalności gospodarczą powiązaną z sprowadzaniem żywności, się narażają na nieodpowiedniość do poziomów cenowych. Przykład - z Chin do .. gdziekolwiek :) poziom cen jest tak niski, że są dobre szanse osiągnąć próg rentowności nie patrząc na własne pomyłki, transport niewielkich ilości, słabą sprzedaż, słabą jakość. Do tego jeszcze można dodać że istnieje różnica w reglamentacjach państwowych; żeby nie zabić małego producenta w HR jest dozwolone skrócone badanie laboratoryjne wartości odżywcze, które w Polsce są obowiązkiem dla każdego. Z tego wynika że musimy kontaktować raczej z wielkimi graczami, którym raczej nie jest ciekawe tracić czas na tych, kto nie w stanie wziąć palet jednego towaru.
Jakby nie inne źródła finansowania tego pomysłu, jego by nie było jak innych podobnych przed nami. Ale robimy to, i jesteśmy przyjemnie zaskoczone Waszą uwagą do nas, poleceniami, podpowiedziom. Dziękujemy i zapraszamy Państwa do stron Chorwacja Store, Niemieckich Fl-naturcost i innych które będą wysyłali do Państwa razem z chorwackimi smakołykami ekscytujące wspomnienia o przepiękną Chorwacji!
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 16.12.2018 17:01

Fajnie, że jakieś sklepy z chorwacką żywnością powstają, ale osobiście oliwę przywożę od lokalnego pasjonata.
Ja mu wiozę sucha krakowską, a wracam z bańką jeszcze nie wyklarowanej oliwy ;)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.12.2018 18:43

SmakiDalmacji.pl napisał(a)::papa:
Witajcie!
Dzięki za dołączenie nas do forumu.
Postaramy się napisać tak żeby omijać reklamę.
Od kilkanaście lat zajmujemy się tematem spożywczym i od kilka lat żywnością z Chorwacji.
Jak wspominała Pani aga2 to okazał się ciężki i mało przyjemny temat który raczej stał obowiązkiem niż pasją.
Chorwacja stała droga "dzięki" Włochom, Niemcom i Austriakom, dla których 10e za butelkę oliwy nie jest za dużo.
Czyli wychodzi że osoby, podejmujące na falach kochania do HR decyzje o uruchomieniu działalności gospodarczą powiązaną z sprowadzaniem żywności, się narażają na nieodpowiedniość do poziomów cenowych. Przykład - z Chin do .. gdziekolwiek :) poziom cen jest tak niski, że są dobre szanse osiągnąć próg rentowności nie patrząc na własne pomyłki, transport niewielkich ilości, słabą sprzedaż, słabą jakość. Do tego jeszcze można dodać że istnieje różnica w reglamentacjach państwowych; żeby nie zabić małego producenta w HR jest dozwolone skrócone badanie laboratoryjne wartości odżywcze, które w Polsce są obowiązkiem dla każdego. Z tego wynika że musimy kontaktować raczej z wielkimi graczami, którym raczej nie jest ciekawe tracić czas na tych, kto nie w stanie wziąć palet jednego towaru.
Jakby nie inne źródła finansowania tego pomysłu, jego by nie było jak innych podobnych przed nami. Ale robimy to, i jesteśmy przyjemnie zaskoczone Waszą uwagą do nas, poleceniami, podpowiedziom. Dziękujemy i zapraszamy Państwa do stron Chorwacja Store, Niemieckich Fl-naturcost i innych które będą wysyłali do Państwa razem z chorwackimi smakołykami ekscytujące wspomnienia o przepiękną Chorwacji!


Dzięki za ten sklep :hearts:

Ale Panie Romanie , czy tylko ja mam wrażenie ,że nie jest Pan Polakiem :?:
SmakiDalmacji.pl
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmakiDalmacji.pl » 16.12.2018 21:42

Nie tylko Pani ma takie wrażenie )
DonStefano
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) DonStefano » 17.02.2019 16:10

Hej. Szperam od dawna w necie za chorwackimi produktami. Ostatnio natrafiłem na Tinktura, firma kosmetyczna. Kupiłem szampon do włosów, mydło czarne i dal córki masło do mycia ciała. Dojdzie to dam znać. Wy to znacie? Ps jeszcze ,, ichnego,, alkoholu szukam w PL i CZ. Moze trafie
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka

cron
Delikatesy chorwackie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone