Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Darmowy program do nawigacji GPS

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 08.06.2012 08:34

zmasz napisał(a):W temacie darmowej nawigacji, widomość odnośnie nawigacji Google

http://android.com.pl/news/programy/432 ... fline.html

Jak widać firmy przygotowują się do wakacji


Google i coś za darmo??:D aż się wierzyć nie chce...;)
ale tylko czekać na tą wiekopomną chwilę...
Info dla używających Automapę 6.10.Jest już wersja d z maja tego roku
bbbb1
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bbbb1 » 10.06.2012 15:23

.[/quote]
trzeba wybrać wersje FREE, w menu tak przy instalacji, wyborze map jak i przy pierwszym uruchomieniu programu.[/quote]

Dokładnie tak robiłem. Może z angielskiego nie jestem orzeł, ale naciskałem tylko tam gdzie był napis "FREE". Cały czas chce ode mnie licencję. Może to dlatego, że chciałem zainstalować na PC i trochę potestować?
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 21.03.2014 21:59

Dodam coś od siebie. Program Navigator Free przeszedł już choroby wieku dziecięcego i działa na dziś całkiem sprawnie. Może graficznie nie ma wodotrysków ale w trasach na których go testowałem nie miałem uwag, prowadził doskonale. Najważniejsze, że jest darmowy, a mapy się aktualizują i nie mam starszych niż 1 miesiąc. Jako jedyna testowana nawigacja omija "most w mszanie". Na Sygicu jezdziłem w Bosni na oslep, w Navigatorze jest pełna siatka dróg nawet w Albanii. Nic mi się nie wiesza, głos jest polski i menu też to czego chcieć więcej? Podoba mi się obsługa tego programu i możliwość spersonalizowania wyglądu, tak, że mam podawaną wysokość npm, co fajne przy pokonywaniu przełęczy w górach. Dla mnie ważne, że fajnie i płynnie mi działa ten program na moim nie najmłodszym smartfonie. Na razie ta nawigacja to nr 1 jak dla mnie. Jak ktoś uważa że darmowe mapy tworzone przez użytkowników mogą być niewystarczające, za opłatą 10 euro może do tego programu pobrać mapy TOMTOM.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 03.06.2014 08:55

a czy ta "darmowa" nawigacja nie wymusza np pobierania jakiś reklam czy tez innego spamu?

jak gdzieś słyszę że coś jest za darmo to mi się czerwona lampka zapala w głowie , bo życie uczy że nic nie jest za darmo

zgodnie z aktualnie panująca tendencją dla programów z androida, sam fakt że programy są tanie nie oznacza że korzystanie z nich jest zupełnie bez kosztowe, np darmowy program wymusza ściąganie na tel reklam jak to jest np przy yanosiku i wielu innych (w Polsce transmisję danych mam wliczoną w abonament ale za granicą już słono kosztuje ), lub przy instalacji żąda dostępu do twoich danych i twojej książki telefonicznej i później ty i ludzie z twojej książki telefonicznej dostają spam i niechciane sms itp, lub metodą mikropłatności kiedy zasadniczy program jest darmowy ale za pewne funkcjonalności trzeba dopłacać np info o fotoradarach

opracowanie porządnej nawigacji kosztuje miliony i te miliony trzeba później sobie jakoś odrobić, pytanie jak jak będzie w tym przypadku?
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 03.06.2014 13:12

Ja od dłuższego czasu jeżdżę na Navigon na androida, nawigacja darmowa, świetnie sprawdza się za granicą, dobrze w PL. Szybko łapie sygnał, prosty interfejs, dokłada baza adresowa. Polecam - nie pamiętam kiedy ostatni raz korzystałem z klasycznej nawigacji (AM), leży w schowku i się kurzy.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 03.06.2014 14:12

Darmowa nawigacja od Nokii - Here Drive (lub starsza wersja Ovi) - też niczego sobie. Aktualizowana na bieżąco, może działać zarówno w trybie online jak i offline, przejrzysta... Ja jestem BARDZO zadowolony, jednak nie miałem jeszcze okazji przetestować jej za granicą.
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 03.06.2014 18:15

Pod Androida można również spróbować BE ON ROAD. W podstawowej wersji map jest darmowa.
Więcej można przeczytać tutaj:

http://drogowy.info/nawigacja-gps/be-on ... a-androida
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 04.06.2014 12:32

zainstalowałem ten free navigator i testuje ale już widać że dość mocno obciąża telefon i powoduje zawieszanie się mojego samsunga Xcover i nie potrafi na raz wyliczyć trasy z słupska do splitu.
Oczywiście można to ominąć dzieląc trasę na np 2 etapy znajdując jakiś punk "po drodze"
ale to jest już jakieś kombinowanie
kierowca bombowca
Croentuzjasta
Posty: 403
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierowca bombowca » 05.06.2014 19:42

darmowy program jest jeszcze taki:
NavRoad Navigator Free. Jest to rozwiązanie dedykowane wszystkim urządzeniom pracującym na systemie Windows CE, a więc m.in. serii S6, Drive, jak i wcześniejszym urządzeniom.

http://navroad.com/darmowe-mapy-europy- ... =52&tax=ca

http://navroad.com/mapy/navroad-navigat ... mapfactor/
juwicz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 07.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) juwicz » 28.07.2014 13:37

greenrs napisał(a):Darmowa nawigacja od Nokii - Here Drive (lub starsza wersja Ovi) - też niczego sobie. Aktualizowana na bieżąco, może działać zarówno w trybie online jak i offline, przejrzysta... Ja jestem BARDZO zadowolony, jednak nie miałem jeszcze okazji przetestować jej za granicą.


Sprawdza się także poza Polską, czy to w Europie (Chorwacja, Niemcy, Hiszpania, Włochy), czy też w Azji (Indonezja, Tajlandia), czy w Australii :)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Darmowy program do nawigacji GPS - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone