Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Czy to możliwe, że widziałem orcę ?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Realista
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Realista » 19.08.2002 22:39

Podczas tegorocznej wyprawy żeglarskiej z Primostenu do Dubrownika trzykrotnie napotkaliśmy delfiny z tym, że za trzecim razem ten delfin był jakiś dziwny bo miał białe łaty. Mam wrażenie (ale pewności nie mam), że to była orca. Znam jeden udokumentowany przypadek z 1996 kiedy to orca wywróciła mały francuski jacht, ale załogi nie pożarła.
Leon
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 22.02.2014 23:47

Sprawdzale ostatnich 12 lat i jeszcze nikt nie zobaczyl orki :wink: :wink: :wink:
melon
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) melon » 22.03.2014 17:04

ORKA - tak jest prawidłowo w naszym języku.
Pływają stadami a dorosłe sięgają od 6 do prawie 10m, mało prawdopodobne żebyś zobaczył tylko jednego malucha.
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.03.2014 19:03

Minęło 12 lat, teraz juz jest zapewne duży :)
Amfipriona
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amfipriona » 28.03.2014 16:10

Jako, iż brakuje stosownej odpowiedzi w tym wątku, pozwolę z radością sobie na nią odpowiedzieć :)
Tyle lat czekał na mnie ten wątek... :D

Po pierwsze, tutaj jest mapka występowania orek:
orca.PNG
\

Po drugie, owszem istnieje możliwość by orka wpłynęła do Morza Śródziemnego, a później do Adriatyku, aczkolwiek jest bardzo małe prawdopodobieństwo.
Po trzecie - za nic nie przebywałaby tak sobie z grupą delfinów, ponieważ (czego nie wszyscy wiedzą) z chęcią by je zjadła.
Po czwarte adopcja nie wchodzi w grę (no chyba, że podłożono orkę delfinowi po narodzeniu i myślał, że to jego :P )

Te "dziwne" zwierzę w łaty mogło być po prostu delfinem z nietypowym ubarwieniem lub z jakąś modyfikacją genetyczną. :)

Pozdrawiam.
Magdalena S.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 03.04.2014 12:34

Amfipriona napisał(a):Te "dziwne" zwierzę w łaty mogło być po prostu delfinem z nietypowym ubarwieniem lub z jakąś modyfikacją genetyczną. :)

Potwierdzam, delfiny bywają czasem nietypowo ubarwione.
Podczas pływania stateczkiem wycieczkowym w Egipcie widzieliśmy z bardzo bliska cztery delfiny.
Trzy o standardowym ubarwieniu i jednego jasnego ,, dziwaka" w ciemne łatki :papa:
KTomek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) KTomek » 18.06.2014 08:16

Człowieku jak ja byłem na rejsie statkiem gdzie było darmowe winko to im bliżej wieczora to takie rzeczy wiedziałem, że się nie mieści w głowie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2014 10:27

Ja widziałem rekiny :oczko_usmiech:

Obrazek
Obrazek
Malika
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malika » 15.05.2017 12:24

:mrgreen: to pewnie te orki z Majorki :smo: :lol:
kamzio
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 15.05.2017 13:28

Realista napisał(a):Podczas tegorocznej wyprawy żeglarskiej z Primostenu do Dubrownika trzykrotnie napotkaliśmy delfiny z tym, że za trzecim razem ten delfin był jakiś dziwny bo miał białe łaty. Mam wrażenie (ale pewności nie mam), że to była orca. Znam jeden udokumentowany przypadek z 1996 kiedy to orca wywróciła mały francuski jacht, ale załogi nie pożarła.

Na morzu śródziemnym orki występują. Oglądałem kiedyś odcinek serii BBC pt "Natural World" o orkach i tam ukazano jak włoskim rybakom na płd.wsch. od Sycylii kradną z haków wielkie tuńczyki :)

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019