Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy dobra trasa do Ciovo ? GPS wyznaczyl.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008
Czy dobra trasa do Ciovo ? GPS wyznaczyl.

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 14.06.2008 14:11

Mam dwie trasy: krotka i optymalna

krotka : 1500km, optymalna 1718km

Krotka przez : Poznan, Wroclam Brno, Wieden, Zagreb, Ciovo.

Optymalna przez : Szczecin, Berlin, Halle, Graz, Zagreb, Gospic, Zadar, Ciovo

Pisze tak w przyblizeniu miejscowosci.

DObra trasa? czy sa jakies lepsze?
Jestem z Kołobrzegu jak co :) stad bym jechal.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 14.06.2008 14:36

Od kilku lat na Ciovo jeżdzę pierwszą trasą.
W tym roku również bez zmian.
Wracaliśmy dwa lata temu trasą przez Niemcy troszkę inną -droga mimo wszystko cięższa.
Pozdrawiam.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 14.06.2008 15:09

Witaj,

Na Twoim miejscu bym się w ogóle nie zastanawiał tylko jechał przez Niemcy.
28 km masz z Kołobrzegu na południe do trasy 6 (Koszalin - Szczecin) dalej 75 km masz do ekspresówki Goleniów - Szczecin i stąd cały czas aż do Ciovo Autobahn (z małą przerwą na Słowenię).

Kolejno: A11/E28 Berlin - A10/E55 Berliner Ring - A13/E55 Dresden - A4/E40 Chemnitz - A72/E441 Hof - A93/E50 Regensburg - A3/E56 Austria - A8/E56 Knoten Wels - A9/E57 - Słowenia (Spielfeld/Sentilj) - Pesnica - Maribor - Ptuj - granica SLO/CRO - A2 - Zagreb - A1 - Ciovo

Te 200 km które jest dalej wynagrodzisz sobie lepszą trasą, mniejszym zużyciem paliwa, zamiast kupować czeską i ew. słowacką winietkę opłacisz tunel na A9 w Austrii i i tak będziesz dobre 4-5 godzin szybciej niż jadąc przez Polskę i Czechy.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 14.06.2008 16:32

Mosqito napisał(a):Witaj,

Na Twoim miejscu bym się w ogóle nie zastanawiał tylko jechał przez Niemcy.
28 km masz z Kołobrzegu na południe do trasy 6 (Koszalin - Szczecin) dalej 75 km masz do ekspresówki Goleniów - Szczecin i stąd cały czas aż do Ciovo Autobahn (z małą przerwą na Słowenię).

Kolejno: A11/E28 Berlin - A10/E55 Berliner Ring - A13/E55 Dresden - A4/E40 Chemnitz - A72/E441 Hof - A93/E50 Regensburg - A3/E56 Austria - A8/E56 Knoten Wels - A9/E57 - Słowenia (Spielfeld/Sentilj) - Pesnica - Maribor - Ptuj - granica SLO/CRO - A2 - Zagreb - A1 - Ciovo

Te 200 km które jest dalej wynagrodzisz sobie lepszą trasą, mniejszym zużyciem paliwa, zamiast kupować czeską i ew. słowacką winietkę opłacisz tunel na A9 w Austrii i i tak będziesz dobre 4-5 godzin szybciej niż jadąc przez Polskę i Czechy.


a ile mnie wyniosa oplaty za te wszystkie autostrady?? razem..
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 14.06.2008 16:51

grax napisał(a):a ile mnie wyniosa oplaty za te wszystkie autostrady?? razem..


Niemcy: całe gratis :lol:

Austria: 7,60 EUR winietka 10dniowa + Gleinalm Tunnel 7,50 EUR + Bosruck Tunnel 4,50 EUR

Słowenia: przed 01.07.2008 0,75 EUR, po tej dacie sugerowałbym skorzystać z trasy proponowanej przez Fuxa na forum, wtedy cała Słowenia gratis

Chorwacja: Od granicy SLO/CRO do Prgomet 182 HRK (ok 25 EUR)w jedną stronę

Reasumując, jeśli jedziesz na ponad 10 dni to w obie strony: ok 90 EUR
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 14.06.2008 18:37

A gdzie jest ta trasa proponowana przez Fuxa ?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 14.06.2008 18:56

grax napisał(a):A gdzie jest ta trasa proponowana przez Fuxa ?


Na forum. Poszukaj.

PS. A nauczyli Cię może mówić: "dziękuję", "cześć", "proszę" i kilku podobnych słów ? Bo jak na razie to byś chciał wszystko podane jak na tacy a ani "Dzień dobry" ani "w d... pocałuj" :oops:
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 14.06.2008 19:22

Mosqito napisał(a):
grax napisał(a):A gdzie jest ta trasa proponowana przez Fuxa ?


Na forum. Poszukaj.

PS. A nauczyli Cię może mówić: "dziękuję", "cześć", "proszę" i kilku podobnych słów ? Bo jak na razie to byś chciał wszystko podane jak na tacy a ani "Dzień dobry" ani "w d... pocałuj" :oops:


Chcialem na koncu napisac :) A wiec Bardzo Dziekuje za pomoc!
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 14.06.2008 19:36

Bardzo proszę. Nie ma sprawy. Cieszę się że mogłem pomóc.

TUTAJ masz link do trasy Fuxa

PS. W tym roku Austriacy podnieśli cenę winietki z 7,60 na 7,70 EUR
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 16.06.2008 11:14

Nie chcę zakładać nowego wątku,więc podczepię się pod was.Mam pytanie odnosnie tej trasy na Ciovo.Jadę tam we wrzesniu(trasa Zgorzelec-połud.-zach.Polska;Czechy,Austria,Słowenia).Zawsze jeżdziłam do CRO z noclegiem w połowie trasy,w tym roku chcę to przejechać na jeden raz.Może ktoś tak jechał,ile to godzin wam zajęło?
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 26.06.2008 15:25

Krotka przez : Poznan, Wroclam Brno, Wieden, Zagreb, Ciovo.


Niebawem będę pokonywał tą trasę (tylko trochę dalej-Makarska) i gps planuje mi podobnie z tym że z Brna bezpośrednio na Mikulov a wizualnie na mapie wydaje mi się że lepiej z Brna autostradą na Breslav i z tamtąd dopiero na Mikulov.Co o tym sądzicie?

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy dobra trasa do Ciovo ? GPS wyznaczyl.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone