Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 18.04.2013 20:32

te kiero napisał(a):z Katowic do Międzyzdrojów ok. 8,5h w większości autostradami, przez D
z Katowic do Senj ok. 12h w większości autostradami, oprócz SLO
tylko 3,5h różnicy,



te kiero
z Szczecina do Międzyzdrojów 1,5h
z Szczecina do Senj 16h
to różnica 8O :evil:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 19.04.2013 14:01

joajer napisał(a): Tak czasem się zastanawiam, czy Tatrzański PN ma rację starając się ograniczać ilość turystów? Te nasze Tatry są już teraz zadeptane i to dosłownie, wyjazd do Zakopanego a wyjazd w Tatry to różnica. Niedawno odkryłem uroki Orlej Perci, i to jest coś fantastycznego, jedyna wada to tłumy naroda i to dosłownie. A w HR tłumów nie ma??


Widzisz, problem leży (a może i tkwi) w tym, ze mamy tylko jedne te Tatry i w dodatku 1/5 z ich całości.
I jedną taką Orlą Perć.
Jak na prawie 40 milionowy kraj (no odejmijmy tych co wyjechali i tych co tu są pół legalnie, ale poza liczeniem kasy z handlu nic ich nie interesuje... :lol: :wink: )
to jest bardzo mało a chętnych całe tłumy.
Trudno ograniczać sztucznie napływ ludzi, bo zaraz będzie wrzask górali, że im chleb się zabiera, że tyle w gości zainwestowali itd.
Na tym małym, pięknym i wyjątkowym skrawku kraju ścierają się bardzo różne interesy- jedni chcą chronić Tatry przed nadmiernym "zużyciem" (kiedyś pety i śmieci były rzadkością na szczytach i nie trzeba było urządzać akcji "sprzątamy Tatry" - a dzisiaj?) a inni na nich coraz więcej zarabiać.
Tego się nie da po równo pogodzić nigdy.
Do tego dochodzi niestety stała bolączka- traktowanie tego miejsca przez przyjezdnych.
Przyjeżdża coraz więcej niewychowanej hołoty, która sobie myśli, że skoro przyjeżdża i płaci, to może wszystko i nasyfić także może- niech po nas sprzątają- a co!
Część miejscowych nadal z uporem maniaka wylewa gnojówę byle gdzie- bo tak jest taniej.


Jedno jest pewne. Im bardziej otoczenie zadbane i ekologiczne (ale nie tylko z nazwy!) oraz dostosowane do nowoczesnych standardów turystyki- tym chętniej tam ludzie spędzą czas.
To dotyczy też i Bałtyku. Zwłaszcza kwestii gospodarki wodno-ściekowej, bo z tym są nadal problemy. :!:
Ale i Chorwaci mają swoje- dzikie lub półdzikie wysypiska nad Jadranem, śmieciowiska i składowiska w popularnych miejscowościach, które kolidują z bazą noclegową, wraki starych aut wzdłuż wybrzeża z płynami, olejami itp, itd.).
nocad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 21.07.2011
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) nocad » 19.04.2013 14:38

maslinka napisał(a):Bałtyk nie jest zły ;) :) .....nadbałtyckie plaże mają swój klimat :D


szczególnie jak w sierpniową niedzielę, w samo południe, gdy najwięcej ludzi na plaży, dzieci w wodzie a z kolektora następuje zrzut ścieków do morza.
Obrazek
swój - swojski klimat był faktycznie :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.04.2013 14:40

Jak dla mnie jest to jakiś potok...nie każda rura to ściek.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 19.04.2013 14:45

Jak by nie było każda rura ma co najmniej dwa końce.. na zdjęciu widać jeden więc ciekawe jest gdzie jest drugi.. i czy faktycznie rura ta kończy się jakimś urządzeniem do zrzucania ścieków.

Mi to także wygląda jak jakis potoczek.. fakt w wielu obszrach kraj między Bugiem a Odrą jest 100 lat za murzynami ale nie sądze by ktos tak otwarcie pozbywał się ścieków...


nie przesadzajmy...
nocad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 21.07.2011
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) nocad » 19.04.2013 14:48

cokolwiek to było, śmierdziało ściekiem.
Przez dwa tygodnie wylot tej rury był niewidoczny, przykryty piaskiem. Przez dwa tygodnie nie było tez opadów deszczu by np. sądzić, że jest to jakieś odwodnienie z pól, czy jakiś potok.
Był to kontrolowany zrzut ścieków.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 19.04.2013 14:51

no cóz.. jeżeli faktycnzie tak było to do wspomnianych wcześniej stu lat trzeba by dodać kolejne co najmniej 150.. albo i 200 dla równego rachunku.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.04.2013 14:53

nocad - napisz gdzie to było.
?
nocad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 21.07.2011
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) nocad » 19.04.2013 14:55

zdjęcie zrobiłem w Sarbinowie, potoku tam nie widziałem, na moje oko są to ścieki-wody oczyszczone, ale dalej bardzo niebezpieczne pod względem mikrobiologi.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.04.2013 15:40

Z tą rurą na plaży to rzeczywiście jakieś kuriozum. 8O Wierzyć się nie chce, że to mógłby być ściek. :(
Znam kogoś, kto regularnie tam jeździ. Postaram się wypytać.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 19.04.2013 16:09

nocad
ja tam to zdjęcie albo zdjęcia tej rury i tego syfu co z niej wylatuje wysłałbym TU bo im podlega Sarbinowo :!:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 19.04.2013 16:19

Hej

osobiście ciężko mi sobie wyobrazić by Bałtyk choc w małej części mógłby sie stać konkurencją dla Adriatyku. Rozumiem ludzi, którzy z róznych wzgledów wybiorą "nasze morze" zamiast Jardanu jednak po doświadczeniach sprzed kilku lat w Dębkach, Krynicy Morskiej, Kołobrzegu i Grzybowie ciężko mi wyobrazić siebie nad Bałtyku brzegiem.

Można wiele pisac o róznicach klimatycznych, pogodowych pomiędzy chłodnym Bałtykiem a cieplutkim Adriatykiem. Jednak dla mnie największą przepaść pomiędzy tym co nad Bałtykiem a nadadriatyckimi regionami jest stadnard oferowanych kwater ich wyposażenia i proporcja tego standardu do oczekiwanej ceny.

To fakt, że w PL sezon letni trwa krótko.. i że właściciele kwater chcą w tym krótkim sezonie "nachapać" się ile wlezie, ale czy to jest powód by za nędzy pokój którego luksusowym wyposażeniem jest (uwaga) .... czajnik .... oczekiwać tyle ile w Chorwacji płaci sie za cały apartament (i to często gęsto w balkonem i widokiem na morze) ?

Są i będą osoby wybierające z wielu względów Bałtyk i jego "uroki". Sądzę jednak, iż tak długo jak nie poprawi się między innymi standard nadbałtyckich kwater i relacja tegoż standardu do ceny, tak długo ludzie mający możliwość wyboru, będą decydować się choćby na plaże nad Morzem Pólnocnym (osobiście polecam okolice Cuxhaven i Sylt) tudzież wspomniany juz wcześniej Adriatyk. Także w kwestii turystyki i wyboru miejsca urlopu istotną role odgrywa ekonomia i prawo popytu i podaży oraz relacja jakości do ceny.
Pozdrawiam
nocad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 21.07.2011
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) nocad » 19.04.2013 16:36

walp napisał(a):...Wierzyć się nie chce, że to mógłby być ściek. :(

jestem wodociągowcem więc temat ścieków nie jest mi obcy, początkowo ścieki szły pod ciśnieniem - pełną rurą. Najgorsze, że kąpały się w tym dzieci bo Bałtyk w tym miejscu był cieplejszy jak Adriatyk.
barti75
początkowo jak byłem bardzo wk... to miałem taki zamiar, ale dałem spokój i tak już tam nigdy nie pojadę.
Ale zapytać mogę.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 19.04.2013 16:56

nocad napisał(a):Ale zapytać mogę.

zapytaj tak z czystej ciekawości, ta rura nie wygląda żeby położył ją jakiś domorosły hydraulik w celu odprowadzania ścieków, więc na 99% jest zinwentaryzowana, i urząd morski na pewno o niej wie, bo nikt by bez żadnej zgody nie kopał na plaży czy wydmach i jeszcze zrobił odprowadzenie nad sam brzeg, bo jakby go złapali, co przy takiej inwestycji nie byłoby trudne, to by mu nałożyli taką karę że przez 1000lat te oszczędności by się nie zwróciły
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010
Re: Jak nie Chorwacja to... Bałtyk ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 19.04.2013 17:33

Fajna relacja, fajne zdjęcia, symaptyczna autorka. :D
Czekamy na dalsze zdjęcia i opis.

Moge pooglądać zdjęcia a nie widok rury. Jak ktoś ma kompleksy i che je podleczyć to niech sobie załozy temat rura a Bałtyk :evil:
Ostatnio edytowano 19.04.2013 17:34 przez Kiepura, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone