Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czeska droga ekspresowa R52 i autostrada D2

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011
Czeska droga ekspresowa R52 i autostrada D2

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 29.07.2011 11:08

Witam

Do tej pory, włącznie z tegorocznym wyjazdem, do Chorwacji z Warszawy jeździłem tak: W-wa - Częstochowa - Cieszyn - Zilina - Bratysława - Wiedeń - Graz - Maribor - Ljubljana - Postojna - Wyspa Krk.

Natomiast w związku z planowanym oddaniem do użytku polskiej autostrady A1 przechodzącej przez Śląsk na trasie Pyrzowice - Gorzyczki zamierzam w 2012 roku spróbować trasy przez Czechy.

Dlatego mam kilka pytań do Szanownych forumowiczów:

1. Jak oceniacie ekspresówki i autostrady biegnące od Bohumina przez Ołomuniec do Brna?
2. Jaka jest jakość tych dróg?
3. Jaka jest nawierzchnia (asfalt czy betonowe płyty)?
4. Jak oceniacie jakość nawierzchni (asfalt czy betonowe płyty) czeskiej ekspresówki R52 prowadzącej z Brna do Mikulova oraz czeskiej autostrady D2 z Brna do Breclav?

Wybaczcie tak precyzyjne pytania - jednak jeśli chodzi o czeskie drogi to znam tylko odcinek Cieszyn - Cadca.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2011 11:17

Jakość tych dróg jest dobra. Jedynie pomiędzy Olomoucem a Brnem jest odcinek z płyt betownowych, poza tym wszędzie asfalt. Odcinek od Bohumina do Olomouca jest praktycznie nowy. W Czechach na drogach ekspresowych (R) jak i autostradach (D) możesz jechać 130km/h.
D2 nie jechałem, zawsze jadę na Mikulov i tam jest asfalt.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 29.07.2011 11:24

Dzięki za odpowiedz!

A ten odcinek z płytami betonowymi pomiędzy Olomoucem a Brnem jest w jakości porównywalnej do odcinków z płyt w Austrii? Słyszałem nie najlepsze opinie na temat czeskich dróg z nawierzchnią betonową.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 29.07.2011 11:28

Na D2 z Brno-Breclav są płyty i obecnie jakieś roboty drogowe.
Czasowo oba warianty Mikulov/Breclav wychodzą podobnie +-10min.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2011 11:47

Nie jest to odcinek nowy, więc łączenia płyt są dosyć odczuwalne. Jeżdżę samochodem który ma kilkanaście lat i nie miałem problemu przejechać tej drogi z prędkością ok.140km/h.
Rysiek22
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysiek22 » 02.08.2011 12:54

sezamek1 napisał(a):Witam

1. Jak oceniacie ekspresówki i autostrady biegnące od Bohumina przez Ołomuniec do Brna?
2. Jaka jest jakość tych dróg?
3. Jaka jest nawierzchnia (asfalt czy betonowe płyty)?
4. Jak oceniacie jakość nawierzchni (asfalt czy betonowe płyty) czeskiej ekspresówki R52 prowadzącej z Brna do Mikulova oraz czeskiej autostrady D2 z Brna do Breclav?

Ja w tym roku do Chorwacji jechałem wyjątkowo przez Breclav ale wracałem już przez Mikulov i szczerze polecam tą trasę przez Mikulov. Droga bezproblemowa. Jadąc autostradą od Brna na Breclav cały czas jedziesz po płytach betonowych (czyli praktycznie cały odcinek od Olomunca do Breclavia jest po betonie). Mi osobiście te płyty nie przeszkadzają ale znacząco wzrasta na nich poziom hałasu i niektórych pasażerów to "stukanie" może denerwować.
Krisku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisku » 03.08.2011 09:54

Witam.
Jechałem w tym roku przez Mikulov i zgadzam się z kolegami ,że ten wariant jest spoko. Odcinek z płytami przed Brnem to ok. 25 km. i spokojnie go śmigniesz. Inna sprawa to szaleni kierowcy w swoich starych Skodach. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale zauważyłem , że Czesi mają jakieś rozdwojenie jaźni co do stylu jazdy. W Austrii czy Chorwacji jadą elegancko(przepuszczają, zjeżdżają na prawy pas itp.), ale już u siebie to szaleńcy. Jazda ok. godz. 15 w okolicach Brna to moim zdaniem extrema jakiej nie zaznacie nawet w dużo większych miastach np. Wiedeń. :wink:
Pozdrawiam i jeszcze raz polecam drogę przez Mikulov.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 03.08.2011 10:25

sezamek1 napisał(a):Witam


Natomiast w związku z planowanym oddaniem do użytku polskiej autostrady A1 przechodzącej przez Śląsk na trasie Pyrzowice - Gorzyczki zamierzam w 2012 roku spróbować trasy przez Czechy.


Optymista - trzeba wynająć jeszcze z milion Chińczyków abyś pojechał :wink:


jeden z odcinków:

http://www.gddkia.gov.pl/


"22.12.2010 roku podpisano umowę z wykonawcą na zaprojektowanie i zbudowanie trasy. Umowny termin zakończenia prac budowlanych to koniec sierpnia 2013 roku. "


czyli jazda najwcześniej w 2014 - itd. :wink:

pozdrav.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 03.08.2011 10:40

Krisku napisał(a):Inna sprawa to szaleni kierowcy w swoich starych Skodach. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale zauważyłem , że Czesi mają jakieś rozdwojenie jaźni co do stylu jazdy. W Austrii czy Chorwacji jadą elegancko(przepuszczają, zjeżdżają na prawy pas itp.), ale już u siebie to szaleńcy.

To jak Polacy, za granicą jak trusie, a u nas bez trzymanki :D
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 04.08.2011 20:25

Witam

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi!

Jeszcze jedna prośba do Szanownych forumowiczów. Czy macie może zdjęcia poniżej wymienionych czeskich autostrad i ekspresówek, a mianowicie:

1. Autostrada D1 na odcinku Bohumin - Ostrava - Lipník nad Bečvou
2. Ekspresówka R35 na odcinku Lipník nad Bečvou - Ołomuniec
3. Ekspresówka R46 na odcinku Ołomuniec - Wyszków
4. Autostrada D1 na odcinku Wyszków - Brno
5. Ekspresówka R52 na odcinku Brno - Pohorelice

Powyższe odcinki to w sumie droga z przejścia granicznego Gorzyczki/Bohumin przez Ostrave, Ołomuniec, Wyszków, Brno do Mikulova.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 05.08.2011 09:09

Jesteś bardzo dociekliwy :) Tu powinieneś znaleźć odpowiedzi, nie tylko na te pytania
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=565578

Czechy
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=236040

[A1] Pyrzowice - Gorzyczki (CZ)
Termin na 31.03.2012r czyli dwa lata spóźnienia.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=542716

Inne terminy oddania budowanych dróg
http://ssc-mapa.googlecode.com/svn/trun ... hetman.png
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 27.08.2011 10:55

sezamek1 napisał(a):...

Jeszcze jedna prośba do Szanownych forumowiczów. Czy macie może zdjęcia poniżej wymienionych czeskich autostrad i ekspresówek, a mianowicie:

1. Autostrada D1 na odcinku Bohumin - Ostrava - Lipník nad Bečvou
2. Ekspresówka R35 na odcinku Lipník nad Bečvou - Ołomuniec
3. Ekspresówka R46 na odcinku Ołomuniec - Wyszków
4. Autostrada D1 na odcinku Wyszków - Brno
5. Ekspresówka R52 na odcinku Brno - Pohorelice

Powyższe odcinki to w sumie droga z przejścia granicznego Gorzyczki/Bohumin przez Ostrave, Ołomuniec, Wyszków, Brno do Mikulova.


Jeśli nadal jesteś zainteresowany - to są zdjęcia sprzed roku, chronologicznie od wjazdu na dwupasmówkę w Ołomuńcu do gdzieś na autostradzie Brno - Bratysława (dwa ostatnie).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żaba nie chce udostępnić 2 zdjęć z nawierzchnią betonową - chyba Czesi nałożyli bana :lool: na te typy zdjęć.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 20.03.2015 21:54

Witam,

Przed tegoroczną podróżą chciałbym odświeżyć temat i dopytać Szanownych Państwa Croforumowiczy o aktualny stan czeskiej ekspresówki R46 relacji Ołomuniec - Wyszków oraz autostrady D1 relacji Wyszków - Brno. Szczególnie interesuje mnie stan techniczny odcinków zbudowanych z betonowych płyt - proszę o opinie i komentarze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2015 22:31

sezamek1 napisał(a):Witam,

Przed tegoroczną podróżą chciałbym odświeżyć temat i dopytać Szanownych Państwa Croforumowiczy o aktualny stan czeskiej ekspresówki R46 relacji Ołomuniec - Wyszków oraz autostrady D1 relacji Wyszków - Brno. Szczególnie interesuje mnie stan techniczny odcinków zbudowanych z betonowych płyt - proszę o opinie i komentarze.



Jechałem tam ostatni raz w grudniu i od Ołomuńca do Wyszkowa jest nowy asfalt, zero płyt :!: :D

Od Wyszkowa do Brna remontują płyty, tylko kilka kilometrów było w kiepskim stanie. Do lata wszystko zapewne będzie wyremontowane i pojedzie się komfortowo :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.03.2015 22:33

A właśnie pisałem żeby Lednice spytać :oczko_usmiech: :mrgreen:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czeska droga ekspresowa R52 i autostrada D2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone