Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czerwiec czy Wrzesień "+" i"-"

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 15.02.2016 20:45

Ech, Tadku-niedowiarku... Jaki interes miałby Kadetdudi w pisaniu nieprawdy? Znalazł superofertę, jego szczęście i tyle. Pamiętaj, że to początek czerwca. Może gospodyni bardziej się opłaca wynająć tak niedrogo niż w ogóle? Standardu nie znamy, fakt, ale skąd Twoja pewność, że to rudera? Byłeś tam? O jakim dopłacaniu do interesu piszesz?

Poza tym w Krakowie czy Warszawie deweloperzy sprzedają nawet 14-metrowe apartamenty, hehe.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 15.02.2016 20:57

srebny napisał(a):zgodzę się z niskimi cenami, sam byłem już 4 razy w czerwcu jak i w I tak i w II połowie. ostatnie dwa wyjazdy to rodzinka 2+1 9dni i jeszcze nie przekroczyłem 4tys zł za całe wakacje i to jest pierwszy wielki plus.

drugi plus. jakie korki?!, parkingi na autostradzie czyste od turystów, aaa i czasem na autostradzie przez wiele kilometrów zero samochodów. co za tym idzie mało turystów na plaży w mieście w barze itd...


minus to zimna woda.



I brak wyboru świeżych owóców/warzyw, a także mniej stabilna pogoda niż w I połowie września.

Ponad 10 lat temu byliśmy w Czarnogórze na początku września. Canj czyli spore zadoopie, ale tanie. Mieliśmy tam właśnie taki pokój z dostępem do wspólnej kuchni i tarasu. Fakt, że duży i rzut gaciami do plaży. I już wtedy płaciliśmy 25€. Tak że te rewelacje o kwaterze w HR poniżej 20€ w 2015/2016 brzmią dość kosmicznie.

Licytować się cenami wakacji nie ma zresztą sensu. Ja mogę np. napisać że wydałem na rodzinę 2000, tylko że będzie to 5 dni w maju albo październiku, pokój dla 4 osób kilometr od morza i wyżywienie w postaci zupek chińskich i słoików z gulaszem.

Niestety tak jeździć można, jeśli się jedzie we dwójkę, albo z dziećmi nie chodzącymi jeszcze do szkoły. Od tego są wakacje szkolne i lato aby jechać z dzieciakami. Nie zamierzam zarywać młodym nauki tylko dlatego, aby jechać poza sezonem, bo co będę robić z nimi w wakacje?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.02.2016 21:00

Krzychooo napisał(a):Ech, Tadku-niedowiarku... Jaki interes miałby Kadetdudi w pisaniu nieprawdy? Znalazł superofertę, jego szczęście i tyle. Pamiętaj, że to początek czerwca. Może gospodyni bardziej się opłaca wynająć tak niedrogo niż w ogóle? Standardu nie znamy, fakt, ale skąd Twoja pewność, że to rudera? Byłeś tam? O jakim dopłacaniu do interesu piszesz?

Poza tym w Krakowie czy Warszawie deweloperzy sprzedają nawet 14-metrowe apartamenty, hehe.


Cuda się zdarzają, ale bardzo rzadko, baaaaaaaaardzo :wink:

Ja kiedyś miałem niemiłą rozmowę ze znajomą. Jej koleżanka z pracy nagadała jej o apartamentach w Makarskiej za 50 euro dla rodziny nad samą plażą w szczycie sezonu, :wink:
Generalnie sam miód, pierwsza linia brzegowa, klima, super wypas, plaża bajka, spokojna, bez ludzi, itd... :wink:


No i znajoma się obraziła NA MNIE, bo chciała, żebym jej poszukał apartmanów za 50 euro w Korczuli, nad samym Jadranem, na plaży, w lipcu, z full wypasem,
a ja na to, że to niemożliwe :D

Rozumiem wszystko, ale to forum czytają "świeżaki".
A jak nie znajdą tych apartamentów 2+2 za 18 euro, w rozumieniu polskim ( 2 pokoje z kuchnią i łazienką dla 4 osób ),
nie chorwackim
( rozumienie według prawa chorwackiego nikogo w Polsce nie interesuje :wink: ),
to do kogo będą mieć pretensje :?:
No, do cro.pl, do "kropelki", bo tak na naszym forum napisali :wink:
nosferatu7
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosferatu7 » 16.02.2016 22:03

Zrobiłem wywiad spośród kontaktów, z którymi pisałem w sprawie apartamentów i tak:
Średnio cena to o 10 eur wyższa po 15 czerwca
Rekordzista zaproponowała 90 eur, przy cenie na początku czerwca 60 eur za 3 pokojowy apartament dla 6 osób.
Rok wcześniej wszystkie dni na początku czerwca słoneczne, temperatura wody ok 20 stopni, więc jedziemy z początkiem czerwca.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 16.02.2016 22:32

2 lata temu w pierwszym tygodniu czerwca tez były upały ponad 30 stopni. W drugim tygodniu (naszym) pogoda się posypała.
izka823
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 03.02.2015
Re: Pag czy Orebic co wybrac??

Nieprzeczytany postnapisał(a) izka823 » 17.02.2016 08:33

Jeszcze mam jedno pytanie do Was... zawsze jeździłam na przełomie lipiec-sierpień teraz mam dwa terminy do wyboru czerwiec-lipiec lub od 15 sierpnia. Wiem, że pytanie głupie ale podpowiedzcie kiedy Waszym zdaniem lepiej pojechać??
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 17.02.2016 08:55

Byliśmy dwa razy w Chorwacji, raz w czerwcu od 15 na 7 dni (Riwiera Makarska + Dubrownik), a raz we wrześniu po 20tym (Istria, Rijeka) też na tydzień.

W czerwcu (rejon Makarska) upały ponad 30 stopni były, ani jednej chmurki, deszczyku czy czegokolwiek zakłócającego słońce. Plusem jest długi dzień. Turystów z dnia na dzień coraz więcej było, ale znośnie, nie było problemu z miejscem plażowym, czy zatłoczonych miejsc, do których pojechaliśmy (Split, Trogir, park narodowy Krka, Medjugorie, rejs po okolicznych wyspach, plaza Zlatni Rat), wszystkie bary, restauracje pootwierane. Ciepłe noce w okolicach 20 stopni. Cenowo płaciliśmy 20 euro za kwaterę dwuosobową z aneksem kuchennym i łazienką w Baska Voda, od plaży około 500 m, widok na góry. Woda ciepła, ok. 24 stopnie.

Rok później pojechaliśmy w późnym (20tego)wrześniu w okolice Rijeki (dokładnie Crikvenica, plus zwiedzanie Puli i okolic oraz Jezior Plitvickich). Po godzinie 18tej robiło się już ciemno. Większość kwater pozamykanych, dużo barów wzdłuż plaży pozamykanych. Turystów w zasadzie nie było w Crikvenicy, na plaży około 20 osób. Temperatura powietrza około 24 stopni za dnia, nocą schodziło do 10. Deszcz nie padał, ale często chmurzyło się na kilka godzin. Chyba był tylko jeden dzień bezchmurny. Woda ciepła jak w czerwcu. Więcej turystów było przy dużych atrakcjach, jak koloseum w Puli, czy Jeziora Plitvickie. Cena za kwaterę z aneksem kuchennym i łazienką, widok na morze, do plaży ok. 100 m to 25 euro.
Oba wypady w ciemno, bez uprzedniego szukania, czy nawet przeglądania kwater w internecie.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.02.2016 09:02

klerjeser napisał(a):I brak wyboru świeżych owóców/warzyw, a także mniej stabilna pogoda niż w I połowie września.

Dokładnie....
Raz czerwiec i pięć razy wrzesień (rożnie od 3-21).
Czerwcowi już dziękuję. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pag czy Orebic co wybrac??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.02.2016 09:24

izka823 napisał(a):Jeszcze mam jedno pytanie do Was... zawsze jeździłam na przełomie lipiec-sierpień teraz mam dwa terminy do wyboru czerwiec-lipiec lub od 15 sierpnia. Wiem, że pytanie głupie ale podpowiedzcie kiedy Waszym zdaniem lepiej pojechać??

Jeden i drugi termin dobry - więc rzuć los :oczko_usmiech:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Pag czy Orebic co wybrac??

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 19.02.2016 10:22

izka823 napisał(a):Jeszcze mam jedno pytanie do Was... zawsze jeździłam na przełomie lipiec-sierpień teraz mam dwa terminy do wyboru czerwiec-lipiec lub od 15 sierpnia. Wiem, że pytanie głupie ale podpowiedzcie kiedy Waszym zdaniem lepiej pojechać??

W sierpniowym terminie na pewno będzie znacznie więcej ludzi. Zachodnia Europa a w szczególności Włosi jeżdżą na urlop głównie w sierpniu.
Ja byłem kilka razy na przełomie czerwca i lipca. Nie ma problemu ze znalezieniem miejsca na plaży, pamiętam też pustawe ulice w Dubrowniku :wink: Z moich obserwacji wynika, że turystów w Chorwacji zaczyna gwałtownie przybywać po 10 lipca.
W tym terminie jest też znacznie dłuższy dzień :)
zaako
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaako » 23.02.2016 22:38

Witam,
Zawsze jeździłem w sierpniu do Dalmacji-lubię wakacyjny gorący klimat.Tym razem chce się wybrać w okolicach 10 czerwca na KRK.Ciekawy jestem jak na wyspie wygląda pogoda i tem.morza w tym okresie.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 23.02.2016 22:56

zaako napisał(a):Witam,
Zawsze jeździłem w sierpniu do Dalmacji-lubię wakacyjny gorący klimat.Tym razem chce się wybrać w okolicach 10 czerwca na KRK.Ciekawy jestem jak na wyspie wygląda pogoda i tem.morza w tym okresie.


Woda będzie tam raczej chłodniejsza +/-20st. Pogoda - ... powróżyć Ci z fusów? 2 lata temu od połowy czerwca było super, choć dalej na południe różnie, na Krk 1dzień zachmurzony na dwa tygodnie, woda średnia. Połowa września Pag średnio 26-28st woda ok. Od połowy czerwca w ubiegłym roku okolice Zadaru, pogoda mieszana, ale kurtki nie musiałam zakładać (choć ranki nieco chłodne), kilka dni zachmurzone ale ciepło, woda cieplutka.
zaako
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaako » 24.02.2016 18:43

Dziękuje,będę obserwował pogodę parę dni przed wyjazdem.Jak będzie nie pewna to Costa Brava.
wegorz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 26.02.2016 12:37

Byłem w maju, czerwcu. Dwa razy wrzesień. Raz październik, powrót 27.10.2014, powrót do domu a tu zima. Polecam zdecydowanie wrzesień, pogoda, wysyp owoców. Było przepięknie.
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 05.04.2016 14:39

Oba terminy dobre, cechy wspólne to niższe ceny kwater i większy luz niż w top sezonie.
Czerwiec - dłuższe dni, bardziej zielono ale owoce/warzywa droższe lub ich brak, woda może być chłodniejsza (krótszy czas nagrzewania).
Wybór zależy od preferencji - chce mieć dłuuugi dzień jadę w czerwcu, chce mieć "morze owoców i warzyw jadę we wrześniu.

pzdr f
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Czerwiec czy Wrzesień "+" i"-" - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone