Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2024

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.08.2013 23:15

maciejk9 napisał(a):Gdzie (konkretnie) można kupić winietę czeską po przekroczeniu granicy w Boboszowie

Konkretnie możesz kupić w sklepiku na przejściu granicznym. :wink:

radpopl napisał(a):Po co z Boboszowa do Mikulova winieta? Wczoraj wróciłem z Cro, w obie strony jechałem przez Svitavy.

Zgadza się, ale trzeba pamiętać aby krótki odcinek płatnej drogi od Brna do Mikulova ominąć zjazdem nr 9 na Rajhrad, jadąc wzdłuż płatnej ekspresówki do Pohorelic. W Pohorelicah ponownie wjeżdżasz na ekspresówkę i dalej do Mikulova.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.08.2013 00:13

maciejk9 napisał(a):Gdzie (konkretnie) można kupić winietę czeską po przekroczeniu granicy w Boboszowie i austriacką po przejściu w Mikulovie? Chodzi mi o konkretne stacje lub jakieś inne punkty (sklepy) czynne 24h bo obie granice będę przekraczał w nocy. Wiem, że pisano o tym już wielokrotnie, ale chcę się upewnić :) Czy winiety muszą być naklejony w konkretnym czy dowolnym miejscu na przedniej szybie? Dzięki za pomoc!

Bylo z 1000 razy, na Austrie na OMV w Wielfersdorf :roll:
Użytkownik usunięty
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2013 00:21

Na ODWROTNEJ stronie winiety pokazali WYRAŹNIE, gdzie trzeba nakleić :!: :!: :!:


Średnio inteligentna małpa to zrobi, co dopiero człowiek :wink:

Winiety są do kupienia od Drasenhofen na każdej stacji benzynowej.
Ta wspomniana przed Dids jest ostatnia przed autobahną :!:
maciejk9
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.06.2007
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejk9 » 25.08.2013 08:42

dzięki za pomoc! tak myślałem, że na każdej winietce powinno być pokazane co z nią zrobić, ale nigdy nie miałem ich w ręku więc wolałem zapytać ;)
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 25.08.2013 12:12

maciejk9 napisał(a):Gdzie (konkretnie) można kupić winietę czeską po przekroczeniu granicy w Boboszowie i austriacką po przejściu w Mikulovie? Chodzi mi o konkretne stacje lub jakieś inne punkty (sklepy) czynne 24h bo obie granice będę przekraczał w nocy. Wiem, że pisano o tym już wielokrotnie, ale chcę się upewnić :) Czy winiety muszą być naklejony w konkretnym czy dowolnym miejscu na przedniej szybie? Dzięki za pomoc!


Uzupełniając wypowiedź walpa - dokładnie winiety na CZ,A kupisz tutaj:
http://goo.gl/maps/vQ53Y
mmr10
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.05.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmr10 » 05.09.2013 22:00

Witam. Jestem nowy. Wybieram się ze znajomymi do Makarskiej w tym roku, wiem że jest tysiąc tematów i tysiąc wątków o winietach trasach itp. Ale oczekuje szybkiej odpowiedzi. Jedziemy przez czechy, austrie i słowenie. Winiety w austrii i słoweni płace w euro, nie chciałbym rozmieniać waluty na korony. Czy istnieje możliwość zapłacenia za czeskie winiety w euro i czy się opłaca i czy w Chorwacji bezpośrednio do Makarskiej jest dużo płatnych autostrad? Interesuje mnie jak najszybszy mimo ceny dojazd. Poratowałby ktoś ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.09.2013 22:05

Zapłać kartą.
Wszystkie autostrady w Cro są płatne, oprócz obwodnicy Zagrzebia.
mmr10
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.05.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmr10 » 05.09.2013 22:10

Bocian napisał(a):Zapłać kartą.
Wszystkie autostrady w Cro są płatne, oprócz obwodnicy Zagrzebia.


mam kartę w Alior Sync, mogę nią płacić nie jest to jednak karta kredytową , nie będa mi ściagali prowizji czy czegoś? nie wiem jak to funkcjonuje. bank odpisał mi że bank jako bank nie ale bankomaty czy cokolwiek to nie mają pojęcia... i jestem w kropce
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.09.2013 22:14

mmr10 napisał(a):
Bocian napisał(a):Zapłać kartą.
Wszystkie autostrady w Cro są płatne, oprócz obwodnicy Zagrzebia.


mam kartę w Alior Sync, mogę nią płacić nie jest to jednak karta kredytową , nie będa mi ściagali prowizji czy czegoś? nie wiem jak to funkcjonuje. bank odpisał mi że bank jako bank nie ale bankomaty czy cokolwiek to nie mają pojęcia... i jestem w kropce

Ile ewentualnie tej prowizji? Płać i nie martw się. To i tak grosze w porównaniu z całymi kosztami. Jak zapłacisz w euro to tak ci przeliczą, ze będziesz bardziej w plecy :)
mmr10
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.05.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmr10 » 05.09.2013 22:15

Bocian napisał(a):
mmr10 napisał(a):
Bocian napisał(a):Zapłać kartą.
Wszystkie autostrady w Cro są płatne, oprócz obwodnicy Zagrzebia.


mam kartę w Alior Sync, mogę nią płacić nie jest to jednak karta kredytową , nie będa mi ściagali prowizji czy czegoś? nie wiem jak to funkcjonuje. bank odpisał mi że bank jako bank nie ale bankomaty czy cokolwiek to nie mają pojęcia... i jestem w kropce

Ile ewentualnie tej prowizji? Płać i nie martw się. To i tak grosze w porównaniu z całymi kosztami. Jak zapłacisz w euro to tak ci przeliczą, ze będziesz bardziej w plecy :)


czyli najlepiej wpłacić złotówki na konto i za benzyne, winiety itp płacić kartą?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.09.2013 22:19

mmr10 napisał(a):
czyli najlepiej wpłacić złotówki na konto i za benzyne, winiety itp płacić kartą?

Powstały na ten temat tutaj prace doktorskie i habilitacje. Są tacy co obliczają koszty swoich wakacji do 4 miejsca po przecinku :) Moim zdaniem najlepiej korzystać z karty bo bezpieczniej niż wozić gotówkę. Wygoda to druga rzecz. Dobry kurs to trzecia. Korzystaj z bankomatów bez prowizji, nie wiem jak to jest w twoim przypadku i o jakie banki chodzi. U mnie karta to podstawa. Płacę nią za co mogę.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.09.2013 22:28

mmr10 napisał(a):Czy istnieje możliwość zapłacenia za czeskie winiety w euro i czy się opłaca i czy w Chorwacji bezpośrednio do Makarskiej jest dużo płatnych autostrad? Interesuje mnie jak najszybszy mimo ceny dojazd. Poratowałby ktoś ?

Płać kartą, jak radzą. Koszt przejazdu od granicy słoweńsko - chorwackiej do Makarskiej to ok. 230 kun - też płać kartą. :wink:
mmr10
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.05.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmr10 » 05.09.2013 22:32

a co do tych autostad w Chorwacji to mogę obliczyć ile by mnie kosztowało ewentualnie podróź , wlot od słowenii aż do samej makarskiej?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.09.2013 22:36

mmr10 napisał(a):a co do tych autostad w Chorwacji to mogę obliczyć ile by mnie kosztowało ewentualnie podróź , wlot od słowenii aż do samej makarskiej?

http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 05.09.2013 23:00

Bocian napisał(a):
mmr10 napisał(a):a co do tych autostad w Chorwacji to mogę obliczyć ile by mnie kosztowało ewentualnie podróź , wlot od słowenii aż do samej makarskiej?

http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/


268 - w jedną stronę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2024 - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone