Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Czarnogóra - nowe państwo w Europie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004
Czarnogóra - nowe państwo w Europie

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 21.05.2006 22:35

Czarnogóra opowiedziała się w dzisiejszym referendum za niepodległością - wynika z sondażu powyborczego.

Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 56,3 proc. głosujących - poinformowało niezależne Centrum Monitoringu nadzorujące przebieg głosowania.

W związku z tym "rozwód" Serbii i Czarnogóry powiększył Europę o jeszcze jednego członka.

Czarnogóra pozostawała od 2003 roku w luźnej federacji z Serbią. Jej niepodległość to zwieńczenie rozpoczętego na początku lat 90. ubiegłego wieku proces rozpadu federacji jugosłowiańskiej. Pozostałe cztery republiki związkowe - Słowenia, Chorwacja, Macedonia oraz Bośnia i Hercegowina - utworzyły niezależne państwa.

wiecej na http://fakty.interia.pl/news?inf=750796

Pozdrawiam :)
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 21.05.2006 23:04

No ciekaw jestem jak w najbliższym czasie zareaguje mocno ugruntowana część społeczeństwa Seribii. I jak ukladać się będzie współpraca, wszak każdy posiada asy w rękawach (np. morze po stronie Czarnogóry).
A co z wojskiem serbskim stacjonującym w tym miejscu?

Pozdrawiam.
Leon
Rezydent
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 21.05.2006 23:10

....a ja sie nie dziwie ze az tak dlugo czekali. Dopuki z Serbamy rabowali po sasiednich republikach to wsio bilo caci....Po wojnie jak sie lupi skonczyli i jak widac ze Serbia niema prziszlosci Europejskiej i ze sie roby coraz mniejsza poprzez swoja impotencje politiczno-umislowa (traca Kosowo, niedugo czas i na Vojvodine) czarnogurci odchodza od matky Serby...Tak naprawde Czarna gora od zawsze miala wolnosc i panstwowosc i prawdziwich Czarnogurcow cenile za dume jednak wiekszoszc sie w czasach ostatniej wojni "upilo" obiecankamy Milosevica i innich Serbow tak ze niszczily Dubrownik marzanc ze jednego dnia bendzie nalezal do nich. W sumie Czarnogurci sa teras przeciw Serbom bo Serbowie Czarna gure widza jako swa plaze, a czarnogurci z tej plazy planuja dobrze zic i do tego sa im niepotrzebne widatki na Serbske wojskoi inne faderalne pozeracze forsi...
Czy bendzie rozruba??..moze dzisz wieczorem...mam nadzieje ze nie bo czarnogurci tez licza na sezon...chiba ze wojsko serbskie cos wymisli tak jak w Slowenii, Chorwacji i Bosni

Powrót do Regiony i miejscowości turystycznecron
Czarnogóra - nowe państwo w Europie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019