Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cudowna "dziura" czyli Zecevo Rogożnicko 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012
Cudowna "dziura" czyli Zecevo Rogożnicko 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 28.08.2016 14:28

Jedziemy po raz trzeci do Cro ,bo nie ma co ukrywać ,że od 2012 r kiedy to byliśmy tam po raz pierwszy jest to nasz ulubiony kierunek <3 Krajobrazy,przyroda,historia ,ludzie ,to sprawia ,że zawsze chce się tam wracać i napawać oczy i uszy tym wszystkim po raz kolejny :) Tym razem padło na Zecevo Rogoznicko totalna dziura ....ale za to jaka :hearts: :hearts: :hearts: Zakochałam się w tym miejscu .Cisza ,spokój ,cudne widoki ,wspaniałe zachody słońca i przemili gospodarze naszego dwutygodniowego pobytu ,który miał trwać co prawda 10 dni ale przedłużyliśmy pobyt i to był strzał w dziesiątkę :!: Bo nasz drugi gospodarz okazał się być fantastycznym człowiekiem,jak i cała jego rodzina :P
Pierwszy apartament choć trudno nazwać go apartamentem ,raczej takim malutkim mieszkankiem wynajęliśmy już w zeszłym roku na Airbnb.com .Nieco się zawiodłam,,bo było naprawdę małe i ciasne ale za to za niewielkie pieniądze :lol: w końcu do wszystkiego można się przyzwyczaić a pobyt w mieszkaniu i tak odbywał się w zasadzie tylko w nocy :oczko_usmiech: Za to widoki po przebudzeniu !!! BOMBA :hearts: :hearts: :hearts:
DSC_0066.JPG

DSC_0067.JPG

DSC_0069.JPG

DSC_0070.JPG

Od rana tylko słońce ,cykady ,przyroda ,Adriatyk i wyspy :) W drodze na plaże z lewej strony widać było Rogożnicę ,bardzo fajne miasteczko gdzie "Zmajevo Oko" port rybacki ze świeżymi rybkami i owocami morza ,port z pięknymi jachtami ,mnóstwem knajpek i oczywiście masą ludzi ,która dla nas była fajna tylko na chwilę ;) zdecydowanie wolimy zecevskie klimaty :)
Rogożnica :)
DSC_0081.JPG

DSC_0102.JPG

DSC_0104.JPG


W Rogoznicy sa przepiękne zachody słońca :hearts:
DSC_0132.JPG

A tu kupiliśmy krewetki i rybki prosto z kutra i smakowały wyśmienicie :lol:
DSC_0146.JPG

DSC_0419.JPG


Nasza plaża ....nasza plaża była w różnych miejscach włącznie z wysepką :) Specjalnie zakupiliśmy w Primosten ponton ,żeby można było zapakować do niego rzeczy i przepłynąć na drugą stronę, aby mieć zupełnie inne widoki, tak dla urozmaicenia i być samemu w dziczy :) Trochę szkoda było mi męża,bo codziennie nosił ten ponton ,ale był w sumie bardzo lekki ,na pewno lżejszy niż torba którą miał na plecach :roll:
IMG_4263.JPG

Tam mieliśmy swój kawałek ziemi a nawet zatoczki z fajnym zejściem do morza ,a przede wszystkim nie było tam tyle jeżowców co przy lądzie :evil:
To wysepka :)
IMG_4236.JPG

i nasza mała zatoczka
IMG_4079.JPG

A to widok na lewo za skałami ,po których skakałam jak koziczka :lol:
IMG_4096.JPG

A tą cudną zatoczkę znależliśmy sobie przy lądzie .Fajnie było się wylegiwać na pontonie a nie na skałkach i kalimacie :wink:
IMG_4259.JPG
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.08.2016 14:41

Pierwszy :papa:
neska213
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 23.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska213 » 28.08.2016 15:00

Witam;))) Już tęsknię za tymi widokami...Będę czytać i oglądać z wielką przyjemnością:)
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 28.08.2016 15:02

słoma79 napisał(a):Pierwszy :papa:


Witaj pierwszy :papa: :lool: Bardzo miło ,że tu wpadłeś .Ciąg dalszy już za chwilę i nieco póżniej ,bo wybieramy się na rowerek ,trzeba korzystać póki pogoda ;)
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 28.08.2016 15:04

neska213 napisał(a):Witam;))) Już tęsknię za tymi widokami...Będę czytać i oglądać z wielką przyjemnością:)


My dopiero tydzień po,ale już tęsknię :cry: Relacja będzie spokojnie i powoli bo wiadomo ,że nie wszystko na raz :roll: :D
neska213
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 23.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska213 » 28.08.2016 15:24

Ja też dopiero "tydzień po..." Cierpliwie czekam na rozwój wydarzeń...:)
Ostatnio edytowano 29.08.2016 00:20 przez neska213, łącznie edytowano 1 raz
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 28.08.2016 16:03

Było i smutno :cry: i bardzo wesoło :lool: :oops: i strasno :oops: :devil: :lool: Tak więc po kolei :lol:
Pierwsza wycieczka :hut:
Pierwszy wypad za Zecevo nastapił drugiego lub trzeciego dnia do Primostenu .Przepiękne miasteczko usytuowane na uroczej wysepce :hearts: Zresztą to zapewne wie każdy cromaniak ,ale jak dla mnie z daleka wygląda bajecznie.
DSC_0001.JPG

Zaparkowaliśmy auto na jednym z centralnych parkingów i udaliśmy się na zwiedzanie ....ja niczym japończyk obwieszona i torebką podręczną i torbą z aparatem i obiektywami ...mąz się ze mnie śmiał ,że jestem lepsza niż Japończyk ,bo oni teraz odwrotnie ...noszą wszystko miniaturowe :lool:
Wchodzimy :)
DSC_0063.JPG

DSC_0015.JPG

DSC_0016.JPG

To mój nowy kumpel ,trochę sztywniak ale gdyby go naoliwić ....kto wie :lool:
DSC_0028.JPG

Tu był sklepik cały z rzeczami zrobionymi z metalu ,precyzja wykonania i różnorakie motywy
DSC_0030.JPG

I jesteśmy na szczycie ,gdzie kościół i cmentarz z widokiem na Adriatyk ,w którym pochowane sa całe rodziny również z czasów niedawnej wojny :(
DSC_0036.JPG

DSC_0040.JPG

DSC_0042.JPG

DSC_0046.JPG

Mogliby mnie tak pochować ,gdybym miała świadomość że to mimo wszystko piękne miejsce z widokiem na Adriatyk
W drodze powrotnej po zwiedzeniu wszystkich cudownych uliczek ,gdzie stało nawet takie oto cudo ,rocznik .....nie wiem ale stare jak świat :oczko_usmiech: utrzymane doskonale :lol: Mój mąż się nawet zainteresował ....
DSC_0051.JPG

Udaliśmy się w drogę powrotną i zahaczyliśmy o stragan z naszym oto pontonem ,który to zachwalał nam nie tylko bardzo miły Chorwat ale i sympatyczny Polak ....może to ktoś z was :?: :lool:
DSC_0064.JPG

I tu w tym miejscu zaczął się mój DRAMAT :!: :( :oops: :cry: Okazało się bowiem ,że zniknęła mi torba z obiektywem (300mm)z kablem USB do aparatu i przednią i tylną zatyczką obiektywu .Nawet nie macie pojęcia i ja też nie miałam do tej pory ,w jak szybkim tempie potrafi strzelić w górę ciśnienie i tętno serca .Serce o mało co nie wyskoczyło mi z piersi ,łzy zalały mi oczy ,nogi z pośpiechu merdały mi się jedna z drugą :( KOSZMAR ! Mój mąż jest bardzo opanowanym człowiekiem i starał się mnie uspokoić ,ale nic to nie dawało .Pędem pobiegłam po trasie ale oczywiście kto normalny by stał i czekał aż taka zakręcona pierdoła jak ja wróci po coś takiego ;)Nie ma i nie będzie ...trudno pomyślałam ....nawet przez kilka dni nie mogłam mówić o Primostenie bo normalnie miałam traumę.Znielubiłam nic nie winne miasteczko.Poszliśmy na policję licząc na ludzką uczciwość ,ale komisariat wielkości "budki z lodami" okazał się być zamknięty na cztery spusty :( O robieniu cudownych zbliżeń mogłam juz zapomnieć :cry: Dzięki Bogu ,że aparat z drugim obiektywem był na szyi a ładowarka do niego została w pokoju bo w ogóle mogłabym zapomnieć o robieniu zdjęć :?
Cyknęłam jeszcze kilka zdjęć na rozstanie
DSC_0061.JPG

Oczywiście koniecznie palmy na których punkcie mam świra ...sama w swoim ogrodzie mam w ziemi dwie sztuki i dwie w donicach :)
DSC_0014.JPG

i Bugenwilla moja ulubiona :hearts:
DSC_0032.JPG

I najpiękniejszy Primosten tuz po zachodzie słońca i nocą :hearts:
DSC_0504.JPG

DSC_0144.JPG

Wracamy do Zecevo :) Ciąg dalszy nastąpi ...teraz śmigamy na rowerki :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 28.08.2016 16:29

caliberka napisał(a):Tu był sklepik cały z rzeczami zrobionymi z metalu ,precyzja wykonania i różnorakie motywy
DSC_0030.JPG


Piękne rzeczy! Ostatnio się dowiedziałam, że wychowankowie poprawczaka, w którym pracuję robią coś takiego :) szczególnie figurki orkiestry świetnie im wyszły :)

Piękne te okolice a widoki z balkonu jeszcze lepsze :D

Szkoda tego obiektywu... liczyłam, że w końcu napiszesz, że leżał sobie spokojnie gdzieś tam. :(

A mogę jeszcze zapytać ile taki ponton kosztował?
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 28.08.2016 17:36

Dołączam do grona czytelników.
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 28.08.2016 20:55

ewula91 napisał(a):A mogę jeszcze zapytać ile taki ponton kosztował?


Ponton kosztował 600 kun ale dostaliśmy zniżkę na 500 :lol: Ale trzeba przyznać ,ze jest faktycznie bardzo porządny ,w komplecie były wiosła i pompka a pompowało się go dosłownie 5 min :D chociaż wiosła były nam nie potrzebne bo miałam najlepszy silnik pod słońcem .....mojego męża :lool: który zakładał płetwy i płynął robiąć za silnik i ster :lool: zawsze się przyda na kolejne wyjazdy :lol:
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 28.08.2016 20:57

Ural napisał(a):Dołączam do grona czytelników.

Bardzo miło :P
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 28.08.2016 21:57

Wracamy do naszej oazy spokoju i ciszy czyli do Zecevo .A tam przepiękne zachody słońca :hearts:
DSC_0679.JPG

DSC_0872.JPG

DSC_0876.JPG


Kolejny dzień jak co dzień czyli poranny trening mojego męża na ergometrze ,no bo jakby sportowiec mógł nie zabrać sprzętu ze sobą :wink: ale ćwiczyć z takim widokiem to sama przyjemność :hearts:
13933201_1154661651238582_537835572_n.jpg


Potem kole 11 h ruszamy na naszą boską plażyczkę by trzaskać się na mahoń ,popływać z rybkami i tak dalej ,full relax :D
Po południu kole 17 ruszamy na zwiedzanie Zecevo ,w którym można naprawdę przenieść się w inną epokę 8O
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg


W Zecevo jest była jednostka wojskowa ,której ktoś tam pilnuje ale generalnie jest zamknięta .Przed jednostką jest pomnik z kawałków strąconego samolotu serbskiego w 91 r właśnie tu w Zecevo , były to dwa samoloty ,które przyleciały aby zrównać tą wioskę po prostu z ziemią .Zestrzelono je dokładnie nad Zecevem i spadły tuż obok naszej wysepki :( W czasie wojny od 91 r działy się tam dantejskie sceny niczym z horroru aż trudno o nich myśleć :cry:
A tak to obecnie wygląda ,dla nich to pamiatka historyczna
6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Idąc na drugą stronę naszego lądu postawiono nowe zasieki tak więc coś tam będzie się działo ,ponoć to dla wojsk Nato a ile w tym prawdy ? kto to wie :roll: Mam nadzieję ,że nie zdradziłam tajemnicy wojskowej i nikt za to nie będzie za mną puszczał listu gończego :oczko_usmiech: :lool:
11.jpg

10.jpg

A po spacerku wokół Zecevo czas na małe co nieco ,czyli odrobina przyjemności dla podniebienia i mój ulubiony Prosek ,słodziutki ,czerwony ,kupiony w Studenac ale naprawdę pyszny :hearts:
12.jpg

I tak minął kolejny dzionek :D
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 29.08.2016 00:17

Park KRKA ...co to jest ?to chyba wie każdy ....ale po zeszłorocznej wizycie w Plitvickich Jeziorach nie rzuciło mnie na kolana :wink:
Za to bardzo atrakcyjna okazała się być wycieczka do tego parku a raczej rejs statkiem z Rogożnicy. Krajobrazy ...bajka ...atmosfera super,no i bilet w ręku bez stania w kolejce to podstawa. O godzinie 8'15 rano siedzieliśmy już na statku.Statek ruszył o 9 :D
Na dzień dobry poczęstunek ....ciasteczka i rakija .... 8O .przed południem zanim zacumowaliśmy w Krka dostaliśmy pyszną makrelę z surówką i bułeczką z białym winem a w drodze powrotnej była kawa .To wszystko kosztowało 400 kun od osoby i naprawdę było warto :!: Daniel ..Polak-Chorwat zatroszczył się o nas jak należy :P
I tu było bardzooo śmiesznie :oops: :lool: :lool: :lool: Otóż sytuacja i smieszna i wstydliwa dla mnie ale udało się wybrnąć z opresji :wink: Kiedy na dziobie statku udawałam Rose z Titanica to Titanic zatonął a raczej moje spodenki ,które nie wiadomo dlaczego przy kucnięciu rozeszły się wzdłuż mojego tyłeczka ,pan stojący za mną lekko puknął mnie w ramię i podał do wiadomości iż mój tyłeczek jest całkowicie odsłonięty :oops: :lool: :lool: :lool: Kapitan na pewno był ucha chany po pachy :oczko_usmiech: .Myślę sobie ...hmmm! Co tu zrobić :?: 8O kiedy powiedziałam mężowi i pokazałam co się stało ,to prawie opluł stół ze śmiechu :lool: zresztą śmialiśmy się oboje do rozpuku .Uratowała mnie torebka ,którą cały czas zasłaniałam swoje pośladki i majtki od kostiumu ,które dzięki bogu wzięłam w razie kąpieli w wodospadzie.
Zaczynamy rejs ...Ahoj przygodo :hut:
To nasz Daniel ,który jest Polakiem po matce a Chorwatem po ojcu a studiuje w naszym Krakowie ,pracuje w wakacje w Chorwacji
000.JPG

To nasz statek Seviernaja Zvijezda
001.JPG

Chociaż osobiście wolałabym płynąc takim cudem :P
002.JPG

Wyspy ,wysepki ,wysepeczki co chwila mijamy po trasie
003.JPG

004.JPG

005.JPG

I panorama Primostenu
006.JPG

007.JPG

Twierdza Św.Mikołaja przed Sibenikiem
008.JPG

009.JPG

Panorama Sibenika
010.JPG

Mosty które zawsze tylko czujemy pod kołami a wspaniale się prezentują od dołu
011.JPG

012.JPG

013.JPG

Miasteczko Skradin
014.JPG

I wpływamy w cudowny wąwóz
015.JPG

016.JPG

017.JPG

018.JPG

019.JPG

020.JPG

Wodospady u naszych stóp :P Kąpiel w wodospadzie jest troszkę niebezpieczna ze względu na spora ilość skał w wodzie
021.JPG

022.JPG

023.JPG

025.JPG

026.JPG

027.JPG

Wszędzie masa ludzi :?
Ale i młode łabądki nas przywitały
029.JPG


A po drodze do KRKA jeszcze taka ciekawostka :oczko_usmiech: Fakt autentyczny ,który wydarzył się na 5 dni przed naszym rejsem :mrgreen: Otóż pewien kapitan chyba zapomniał ,ze nie da się robić dwóch rzeczy jednocześnie ...prowadzić jachtu i uprawiać seksu ....niestety słono go to kosztowało bo wylądował na mieliznie :devil: :lool: :lool: :lool:
031.jpg

W drodze powrotnej jeszcze mała panorama Rogożnicy
030.JPG

I tak oto zaliczyliśmy kolejną wspaniałą wycieczkę :hearts:
Załączniki:
024.JPG
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 29.08.2016 08:45

Będąc w Zecevo poznaliśmy bardzo sympatyczną parę -małżeństwo z Polski z Konina ,przez kilka dni dopóki nie wyjechali spędzaliśmy wspólnie wieczorki min.w tej oto restauracji Bila Lucica w Primosten a w zasadzie jadąc od strony Sibenika przed Primostenem przy głównej drodze .Jeśli będziecie gdzieś tam w tych okolicach to naprawdę polecam tą knajpę :idea: Nad samym Adriatykiem ,wspaniałe jedzonko i za przystępną cenę ,znacznie niższą niż np w Rogożnicy :wink:
Tak to wygląda od zewnątrz :)
Bila.jpg

1.JPG

2.JPG

W środku bardzo przyjemnie ,piękny widok na Adriatyk i okolicę
3.JPG

I pyszności na półmisku :D Mniam ! ale bym zjadła :lol: Taki zestaw Fish mix dla 2 osób kosztuje u nich 290 kun i spokojnie można się najeść .
4.JPG

5.JPG

6.JPG

Mama zawsze mówiła ,żebym nie bawiła się jedzeniem ,ale co mam zrobić jak nie mogę się powstrzymać :devil: :lool:
7.JPG

Jest jeszcze jeden fajny powód aby odwiedzić to miejsce ...chorwackie koliberki ,które przylatują tu do tych kwiatów :P
8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

Mewom również dostały sie resztki z naszego półmiska z czego były bardzo zadowolone :oczko_usmiech:
14.JPG

15.JPG

16.JPG


Trochę o zecevskiej przyrodzie :)
Idąc z plaży przeleciało mi przed nosem coś czerwonego ale okazało się być szare ,tylko przy rozpostartych skrzydełkach miało coś czerwonego,co to jest ? nie mam pojęcia ,ale podobne do naszego świerszcza ,konika ...nie jestem znawcą robali :oczko_usmiech: do przystojniaków raczej nie nalezy :roll:
17.JPG

18.JPG

drzewa oliwne ...wspaniałe wieloletnie okazy ,których w Zecevo było mnóstwo .Najstarsze drzewo oliwne w Chorwacji ma 600 lat i jest ogromne :!:
19.JPG

20.JPG

21.JPG

Sosna pinia i jej cudowny specyficzny zapach ....
22.JPG

23.JPG

Figi to chyba zna każdy ....kto je uwielbia ? ...ja bardzo :hearts:
24.JPG

25.JPG

26.JPG

A to nasza koleżanka Modliszka przy porannym śniadaniu ...dobrze ,ze była sama bo mogłaby nam obrzydzić jedzonko :wink:
29.JPG

i kolega Stefan na kuchennej scianie ...Dawaj Stefan ! Dawaj ! Gibamy ! Gibamy! tylko Juliana brak :( :oczko_usmiech:
30.JPG

Była przyroda lądowa to teraz nieco o pięknościach pływających ,bo każda z tych jednostek na swój sposób dla własciciela jest piękna .Trzeba przyznać ,ze panuje tu wielka różnorodność łódek ,łódeczek,pontonów ,jachtów ,statków wszystko zalezy od przeznaczenia i zasobności portfela .Ruch w każdym razie niczym na Marszałkowskiej 8O
31.JPG

32.JPG

33.JPG

34.JPG

35.JPG

36.JPG

37.JPG

38.JPG

39.JPG

40.JPG

41.JPG

42.JPG

43.JPG

44.JPG

45.JPG

46.JPG

47.JPG

48.JPG

A to nasz :) Z Polski
49.JPG

50.JPG
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 31.08.2016 11:58

Zečevo jest super. Byliśmy tam dokładnie rok temu. W tym roku też, ale krótko, w odwiedzinach u naszej zeszłorocznej gospodyni - Branki. Chyba już zawsze będziemy tam wracać. Nie jest tak rajsko i cudownie, jak w Borku na Pelješcu, gdzie spędziliśmy tegoroczne wakacje, ale Zečevo ma w sobie to coś.
A nie wiem, czy wiesz, ale jakieś 2-3 km od Zečeva jest hodowla, gdzie można kupić świeże ryby i mule :)
Ja z kolei nie wiedziałam o tym terenie wojskowym, ale takie rzeczy akurat mnie niespecjalnie interesują więc niewiele straciłam ;)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Cudowna "dziura" czyli Zecevo Rogożnicko 2016
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone