Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CROFOTKA na tapetę!

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 09.02.2007 13:54

Ale Trsteno jest koło Dubrovnika!!!
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 09.02.2007 13:56

rich72 podoba mi się fala złapana w kadrze, dzięki niej zdjęcie jest sporo ciekawsze w odbiorze.
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 09.02.2007 13:59

e.zetka napisał(a):Ale Trsteno jest koło Dubrovnika!!!


Oczywiście!(nieścisła wypowiedż)
Ale dla mnie plan na Peljesac wiąże sie z okolicami Dubrovnika i Mostarem.
Traktuje to jako przyszły wyjazd razem!!!
Ostatnio edytowano 09.02.2007 14:20 przez m82m, łącznie edytowano 1 raz
Elaj203
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 278
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elaj203 » 09.02.2007 14:06

1. Obrazek
Fluktus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 15.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fluktus » 18.02.2007 17:17

Fotki które prezentuję są już w temacie Podgora ale co mi tam tutaj


http://www.panoramio.com/user/31651

można znaleźć je w oryginalnym rozmiarze. Skany z negatywów więc nie ma się co za bardzo podniecać rozdzielczością bo na zoomie robi się niestety pikseloza :oops:
Po kliknięciu zdjęcia pod spodem jest opcja "Original size "

Ja mam na pulpicie teraz to

http://www.panoramio.com/photos/origina ... odgora.jpg
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.02.2007 10:06

m82m napisał(a):rich 72 :D sentyment do Hvaru?


no jak nie jak tak :wink:
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 19.02.2007 12:26

Rysio napisał(a):
m82m napisał(a):rich 72 :D sentyment do Hvaru?


no jak nie jak tak :wink:


Też odliczam niecierpliwie do dnia ZERO!!! :D :wink:
POZDRAV!!!!
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 20.02.2007 15:42

Fluktus napisał(a):Skany z negatywów więc nie ma się co za bardzo podniecać rozdzielczością bo na zoomie robi się niestety pikseloza :


Pikseloza jak pikseloza. Mnie natomiast przeraziło ziarno. Na jakim materiale robiłeś te zdjęcia i czym skanowałeś? Skanerem płaskim z przystawką czy dedykowanym sprzętem do negatywów/pozytywów?
To bardziej przypomina skan odbitki wykonanej na matowym papierze.
Przy moich hi-resolution skanach z negatywów, nawet z ISO800 takiego ziarna nie ma.

Pozdrawiam
Rafał
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 20.02.2007 15:54

asikx napisał(a):
Fluktus napisał(a):Skany z negatywów więc nie ma się co za bardzo podniecać rozdzielczością bo na zoomie robi się niestety pikseloza :


Pikseloza jak pikseloza. Mnie natomiast przeraziło ziarno. Na jakim materiale robiłeś te zdjęcia i czym skanowałeś? Skanerem płaskim z przystawką czy dedykowanym sprzętem do negatywów/pozytywów?
To bardziej przypomina skan odbitki wykonanej na matowym papierze.
Przy moich hi-resolution skanach z negatywów, nawet z ISO800 takiego ziarna nie ma.

Pozdrawiam
Rafał

Czasem się zdarzy, że przy pomniejszaniu z dużego skanu i wyostrzaniu wyjdzie takie duże ziarno, poprostu je również wyostrzy ;)
Fluktus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 15.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fluktus » 22.02.2007 00:35

asikx napisał(a):
Fluktus napisał(a):Skany z negatywów więc nie ma się co za bardzo podniecać rozdzielczością bo na zoomie robi się niestety pikseloza :


Pikseloza jak pikseloza. Mnie natomiast przeraziło ziarno. Na jakim materiale robiłeś te zdjęcia i czym skanowałeś? Skanerem płaskim z przystawką czy dedykowanym sprzętem do negatywów/pozytywów?
To bardziej przypomina skan odbitki wykonanej na matowym papierze.
Przy moich hi-resolution skanach z negatywów, nawet z ISO800 takiego ziarna nie ma.

Pozdrawiam
Rafał


Hehe nie skanowałem tego osobiście oddałem do Kodaka więc nie wiem jaki mają skaner ale można porównać ze zdjęciami z Tatr które tez były robione profesjonalnym skanerem do negatywów a wyglądają o wiele lepiej. Filmy: Kodak Elite Color i Agfa Optima Prestige (200 ISO oba). Jak wiadomo oba filmy z niskiej półki nie są, zwłaszcza jeśli chodzi o ziarno.
Pozostaje jeszcze chyba kwestia monitora na którym oglądamy zdjęcia bez zooma na LCD 19'' u mnie wyglądają OK. Nawet na odbitkach 20x30 nie widać ziarna więc podejrzewam, że coś przedobrzyli z ustawieniami tego skanera. Zdjęcia są surowe tak jak je Pan Bóg stowrzył :D :D :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.02.2007 10:39

Ja robię zdjęcia na Fuji Superia ISO 200 (od ponad roku), a przesiadłem się z Konicy. Czasem ziarno wychodzi duże, czasem małe. Też daję do Kodaka i skanują mi wywołany negatyw w rozdzielczości 2000x3000 pix co daje odpowiednik matrycy cyfrowej 6 MPix. Z tego skanu już można robić odbitki 25,4x17 cm :D bez uszczerbku dla jakości zdjęcia. To już dużo. Natomiast odbitki nigdy nie będą tak dobre ze skanu jak z samego negatywu. Sprawdzone, przetestowane ;). Owszem skan daje możliwości wprowadzenia komputerowych korekt, ale po obróbce to już zawsze będzie tylko kopia negatywu z pozmienianą siatką pixeli.

Pozdrav :papa:
Fluktus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 15.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fluktus » 22.02.2007 13:25

Co ciekawe na monitorze w pracy 17'' CRT wyglądają rzeczywiście jak wielkie ziarno 8O o wiele wiele gorzej niż na moim domowym monitorze tak więc to kwestia skanu jednak :evil: . Do tego dochodzi jeszcze przeskalowanie którego dokonuje panormio.com.
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 22.02.2007 14:40

Split w trzech odsłonach.........

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 22.02.2007 16:30

Fluktus napisał(a): podejrzewam, że coś przedobrzyli z ustawieniami tego skanera. Zdjęcia są surowe tak jak je Pan Bóg stowrzył :D :D :D



Mogą domyślnie miec włączoną opcję wyostrzania. Trzeba zwrócić uwagę, żeby nie wprowadzali żadnej korekty przy skanowaniu.
Ja swego skanowałem negatywy w Fotonie przy Wolskiej w Warszawie. Skaner z tego co wiem, mieli Fuji - przyzwoity sprzęt jak na lata 2000 - 2002. Później przerzuciłem się na Kodaka vis`a vis - nędza. Skończyłem w MM - lepiej (O dziwo!) od Kodaka, ale nie to samo co w Fotonie.
Przy dobrym skanerze w zasadzie nie powinno być zauważalnej różnicy przy odbitce wykonanej tradycyjnie, a z pliku uzyskanego poprzez skan negatywu.

Pozdrawiam
Rafał
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 22.02.2007 21:19

Może jedno od siebie..

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
CROFOTKA na tapetę! - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone