Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CRO ma Pani prezident

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002
CRO ma Pani prezident

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 11.01.2015 23:20

Kochane Polki kochany Polaci
Chorwacja od pare minut temu ma nowego prezidenta czyli prezidentowom Kolinde Grabar Kitarović.
Kolinda jest bil minister spraw zewnecznich z HDZ. Ivo Josipović jet pierwszim prezidentem ktory nie mial drugiego mandatu. Wigrana Kolindi jest "ciasna" bo tylko 1%.
I tak calkiem niewarzne wigral moj kandidat.
Pozdrawiam Leon
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 11.01.2015 23:37

Gratulacje :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2015 08:31

Leon napisał(a):Kochane Polki kochany Polaci
Chorwacja od pare minut temu ma nowego prezidenta czyli prezidentowom Kolinde Grabar Kitarović.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Kolinda_Gr ... rovi%C4%87

Gratulacje :idea:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 12.01.2015 10:41

Serdeczne gratulacje dla nowo wybranej Pani Prezydent. :D

A tak na marginesie.

Bardzo sympatyczną Panią prezydent będą mieli teraz nasi Chorwaccy Przyjaciele, której niezaprzeczalnym i dodatkowym atutem, oprócz niebanalnej urody oczywiście, jest również znaczące doświadczenie, nabyte zarówno w trakcie działalności w polityce wewnętrznej Chorwacji jak też i w dyplomacji.

A tak, troszeczkę po kumotersku, dla wszystkich miłośników tego wspaniałego kraju. :oops:

Uważam też, iż wybór Pani Prezydent, jest dobrym prognostykiem na przyszłość dla całej Chorwacji, co dla nas Polaków ma również niebagatelne znaczenie. :wink:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 12.01.2015 11:05

Čestitam na pobjedi novoizabranoj predsjednici! :D
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 12.01.2015 11:39

Szczeże ZAZRASZCZAM...oby było Wam lepiej...niż innym...Spoko kobitka..Gratulacje dla Leona i wszystkich Chorwatów,którzy na Nią głosowali...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.01.2015 11:56

Gratulacje!

Jednak szansa na zahamowanie recesji, pojawi się zapewne dopiero pod koniec roku,
wraz z nowymi wyborami parlamentarnymi.

Trzymamy kciuki. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2015 12:01

Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.01.2015 19:52

Tyle, że ta pani opiera swój program na zdaniu, że ona chce tego co naród a naród tego co ona :) I to są konkrety. To nie wiem co może być bardziej ogólne :) Jedzie na uczuciach i wspomnieniach...
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 12.01.2015 20:22

Bocian napisał(a):Tyle, że ta pani opiera swój program na zdaniu, że ona chce tego co naród a naród tego co ona :) ...


Jestem ciekaw co Ty na jej miejscu, jako polityk, byś wymyślił?

Może to i ogólnikowe stwierdzenie lecz myślę, że powinno przyświecać każdemu parającemu się polityką.

Tyle tylko, że to pobożne życzenie i czysta utopia.

Ale ładnie brzmi. :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.01.2015 00:45

lechocz napisał(a):
Bocian napisał(a):Tyle, że ta pani opiera swój program na zdaniu, że ona chce tego co naród a naród tego co ona :) ...


Jestem ciekaw co Ty na jej miejscu, jako polityk, byś wymyślił?

Może to i ogólnikowe stwierdzenie lecz myślę, że powinno przyświecać każdemu parającemu się polityką.

Tyle tylko, że to pobożne życzenie i czysta utopia.

Ale ładnie brzmi. :papa:

Ładnie brzmi i zadziałało. To twierdzenie pod tytułem "kiedyś było lepiej". Josipovic miał program mówiący o bardziej konkretnych rzeczach, zmianach ustaw, itp.
Ja nie jestem politykiem.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 13.01.2015 09:03

Bocian napisał(a):
Ja nie jestem politykiem.

Ale może będziesz :wink: kiedyś się odgrażałeś, że na emeryturze :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.01.2015 17:00

PabloX napisał(a):
Bocian napisał(a):
Ja nie jestem politykiem.

Ale może będziesz :wink: kiedyś się odgrażałeś, że na emeryturze :D

Musiałem być jak zwykle nawalony :)
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 13.01.2015 17:54

Bocian napisał(a):
lechocz napisał(a):
Bocian napisał(a): Josipovic miał program mówiący o bardziej konkretnych rzeczach, zmianach ustaw, itp.


A widziałeś kiedy polityka, który by, przed wyborami oczywiście, nie mówił o konkretach?

Oni wszyscy maja plany, wizje, programy, chcą zmieniać ustawy itd itp. 8O

Tyle, że jak już wygrają, to każdy z nich, bez wyjątku, dostaje amnezji wstecznej, i nagle nic, oprócz trzymania własnego stołka go nie interesuje.

Myślę, że to przypadłość prawie wszystkich polityków. No może z małymi wyjątkami, potwierdzającymi regułę.

Więc może stwierdzenie, że: "... ona chce tego co naród a naród tego co ona..." jest po prostu takim zbiorowym, a co najważniejsze chwytliwym hasłem wyborczym, bez wdawania się w zbędne, z ich punktu widzenia, szczegóły? :papa:
Ostatnio edytowano 13.01.2015 18:00 przez lechocz, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.01.2015 18:00

O tym właśnie pisałem, że ta pani tego nie miała, tylko wspominkowo-narodowe frazesy.
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
CRO ma Pani prezident
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone