Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

chorwacko-czarnogórskie wakacje :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariasez
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 26.08.2012 22:47

Witam!

Nie udzielałam się zbyt wiele na forum, za to czytałam tysiące wątków i jeszcze więcej relacji. Właśnie dzięki nim znalazłam wspaniałe miejsce na wakacje i odkryłam wiele ciekawych chorwackich zakątków, więc postanowiłam również podzielić się moimi wspomnieniami z Chorwacji - uważam to za bardzo pomocne.

To moja pierwsza relacja i najpierw muszę nauczyć się jak wstawić tu zdjęcia... :D informatykiem to ja niestety nie jestem ;)

Wakacje spędzaliśmy w 5osobowej grupie (w tym jedno dziecko). Pierwszy etap - Chorwacja i Marusici, drugi etap Czarnogóra i Buljarica (niedaleko Petrovaca). Tak więc nie zabraknie w tej relacji porównań tych dwóch państw, ale od razu powiem: Chorwacja zdecydowanie WYGRYWA! 8)

Tyle tytułem wstępu, dopiero dziś wróciłam do domu i zmęczenie mnie ogarnęło. Jutro/pojutrze postaram się wrzucić już pierwsze zdjęcia i pierwsze informacje. Mam nadzieję, że Was nie zanudzę ;)

Ale się cieszę ! :) haha :D

Pozdrawiam
Maria
Anai
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 27.08.2012 04:16

No to se klapne i popacze :D
jerzy26
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 27.08.2012 06:49

Zapisuję się, ciekawi mnie Czarnogóra, byłem w Budwie i Kotorze w 2006 roku.
gentri
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) gentri » 27.08.2012 08:34

Witaj, załapię się chętnie i popatrzę na Marusici ( w którym byłem w ubiegłym roku)Twoimi oczami oraz równie chętnie zwiedzę Czarnogórę, do której jakoś mi nie po drodze, ale kiedyś muszę tam pojechać, gdyż kuszą mnie bardzo tamtejsze tereny :D

Pozdrawiam
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.08.2012 09:07

Bardzo dobrze się składa bo wybieram się na początku września do Chorwacji i Czarnogóry. O ile w Chorwacji byłem o tyle w Czarnogórze nie. Dlatego ciekawy jestem co Ciebie zniechęciło do Czarnogóry. Ponadto interesuje mnie trasa,którą jechaliście no i naturalnie porównanie cen zywności w sklepach, paliwo oraz ceny posiłków w konobach. Co warto zobaczyć, a co nie. Pisz co wiesz, aby dużo :D :D :D . Pozdrawiam Darek1
Elbrus
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elbrus » 27.08.2012 11:47

A ja czekam na fotki fajnych plaż w Marusici :) Za tydzień będę zwiedzać :)
gpaul
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) gpaul » 27.08.2012 13:47

Również zasiadam :D
Czekam najbardziej na część o Czarnogórze :) Jak Bozia da to w przyszły roku chciałbym też połączyć Chorwację z Czarnogórą
Pozdrawiam
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 27.08.2012 14:01

witam i też się przyłączam) Czarnogóra też w planach na przyszły rok :D
mariasez
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 27.08.2012 17:22

Witam się serdecznie z Wami wszystkimi i zapraszam do relacji ;

Widzę, że Czarnogóra kusi coraz więcej osób. Więcej spostrzeżeń napiszę później, ale generalnie jedna rzecz, która od razu mi się rzuciła w oczy to brud. Widać, że turystyka jeszcze tam do końca nie jest rozwinięta, nawet nasi sąsiedzi z apartamentu - Czarnogórzanie (tak się oni nazywają? :D) - powiedzieli, że Chorwacja jest bardziej europejska i że nie dziwią się, że bardziej nam się podobała. Stwierdzenie mojej siostry, że Czarnogóra idzie bardziej w kierunku Turcji, jest chyba trafne ;)

Darek1 , Czarnogóra nie jest zła, np. jeśli chodzi o zabytki itd. to bardzo mi odpowiadała, Kotor jest piękny, Stary Bar też, ale po 2 tygodniach w Chorwacji Montenegro nie spełniło moich oczekiwań ;) Co do trasy, to niestety nie do końca pamiętam, muszę zapytać szwagra :D, ale na pewno w samej Chorwacji kierowaliśmy się na Dubrownik, a w Czarnogórze jechaliśmy przez Herceg Novi...kiepska ta moja pamięć :(

a teraz uwaga...próba wstawienia zdjęcia...jak się uda to zacznę relację ;) może od razu ktoś zgadnie co jest na zdjęciu :D

Obrazek
mariasez
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 27.08.2012 17:24

udało się !!! hurra :D ależ jestem z siebie dumna ;)
gentri
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) gentri » 27.08.2012 17:47

Gratuluję wklejenia pierwszej foty :D
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 27.08.2012 19:02

ja też gratuluję))
mariasez
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 27.08.2012 20:58

Darek, co do cen, to moja pierwsza myśl po wejściu do sklepu w Czarnogórze to 'aaaale tu tanio'. Przeciętnie za zakupy płaciliśmy około 10 euro (zazwyczaj mniej), a kupowaliśmy chleb, pączki, piwa, papierosy i dużo innych rzeczy. Piwa kosztowały z tego co pamiętam mniej niż euro, a papierosy około 1.70. Generalnie cenowo Czarnogóra dużo tańsza niż Chorwacja. Jeśli chodzi o paliwo to jeszcze zapytam, ale wydaje mi się, że w Czarnogórze nie tankowaliśmy ani razu więc nie umiem powiedzieć nic o cenach, za to w restauracjach za 5 dań+napoje nigdy nie zapłaciliśmy więcej niż 50 euro. Zazwyczaj było to około 30/40 euro.

Takie jeszcze jedno porównanie:
na plaży Złoty Róg za wypożyczenie 2 leżaków i parasola zapłaciliśmy ok 70zł. a w Czarnogórze za ten sam zestaw+stolik i dwie kawy ! płaciliśmy 20zł., tak więc różnica ogromna.

Pozdrawiam i zabieram się za relację :)
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 28.08.2012 00:44

Czarnogóra plus - Tania zywnośc,usługi, konoby, czy coś jeszcze.
Czarnogóra minus - Brud. Brud to znaczy .........co za tym się kryje Czy tylko brud ??????
Dlaczego wygrywa Chorwacja przed Czarnogórą?.
Dlaczego porównujecie ją, że zmierza bardziej do Turcji,a nie Europy.

Ostatnie pytanie - jaką trasą wracaliscie do Polski i czy serwują czarnogórcy owoce morza w konobach tak jak to jest w Chorwacji czy może serwują jeszcze coś innego . Pozdrawiam. :hut:

P.S. Zostało mi niewiele do wyjazdu i muszę zdecydować czy najpierw rozpocząć urlop od Czarnogóry czy Chorwacji i podzielić jakoś dwa tygodnie. Ważne jest to ze względu na fakt,że druga osoba, którą zabieram nigdy nie była w Chorwacji. Wolała do tej pory latać do Afrykii i Turcji kwaterując się w hotelach z wypasem. Oby nie przeżyła szoku :D :D :D. Mam zamiar skoczyć też na 1 dzień do Albanii.
mariasez
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 28.08.2012 08:01

Na plus - widoki, zabytki - tam naprawdę jest sporo do zobaczenia. Szczególnie polecam Ci Kotor i drogę nad Zatoką Kotorską, podobno jedna z najładniejszych dróg na świecie. Naprawdę, widoki przednie.
Co do tego brudu, to wydaje mi się, że po prostu turystyka tam nie jest jeszcze tak rozwinięta jak w Chorwacji, przez co nie do końca dbają o otoczenie i żeby było miło i przytulnie i żeby miło powitać turystów ;) w Buljaricy, gdzie mieszkaliśmy, bardzo brudna była plaża, widać, że nikt jej nie sprzątał. To samo przy wejściu na twierdzę w Kotorze - stosy butelek plastikowych i papierków po jedzeniu. Jakoś w Chorwacji nigdy tego nie zauważyłam (a może nie chciałam zauważyć? ;D). To samo jeśli chodzi o sam apartament i podwórko, ale być może to po prostu ja tak trafiłam.

Co do tej Turcji, to chodzi właściwie o to, że w Czarnogórze jest bardzo mało spokojnych miasteczek czy zatoczek jak w Chorwacji, tylko wielkie kurorty z zatłoczonymi plażami i olbrzymimi hotelami - mi się to nie podobało, ale to już rzecz gustu :)

Chorwacja wygrywa widokami i ludźmi! Zdecydowanie ;)

Jak twierdził przewodnik, w Czarnogórze można zjeśc pyszne kalmary....nie mylił się ;) owoce morza jak najbardziej, ryby to wiadomo no i wyczytaliśmy gdzieś, że mają bardzo dobre hamburgery :D z takich bardziej regionalnych dań to sałatka szopska na pewno.

Radziłabym Ci zacząć od Czarnogóry, przynajmniej ze względu na powrót - my mieliśmy podzielony na 2 etapy, ale jazda przez połowę Czarnogóry i caaaaaluśką Chorwację trwa w nieskończoność ;) Kilka dni tam powinno wystarczyć, a reszta urlopu w pięknej Chorwacji ;) My wracaliśmy tak - Buljarica - Budva - Tivat - przeprawa promem przez zatokę - czynna w nocy!- Herceg Novi - Dubrovnik i na autostradę (kierując się na Split) - Słowenia - Austria-Czechy (tam mieliśmy nocleg) - no i Polska ;)
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019