Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie kapieliska termalne

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Chorwackie kapieliska termalne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.11.2009 16:37

Był ktoś w :
Varaždinske Toplice
Stubicke Toplice
Krapinske Toplice
kąpał,nocował?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 30.11.2009 16:50

Byłem w Varazdinskich Toplicach. Jest kilka zdjęć i mały opis w
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=175 ... sc&start=0
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.11.2009 17:24

Nigdy nie byłam, ale może daruvarske toplice (słyszałam pochlebne opinie)...

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.11.2009 17:43

Dzięki.
Forumowa wyszukiwarka była bezradna.
Pozwolę sobie zacytować całego posta z tamtego wątku,zainteresowanym ,byc może bedzie łatwiej trafić.
Cenowo,nawet uwzgledniając ,że to dwa lata temu,wygladało faktycznie super.
A jak wyglądały mozliwości noclegowe-jakis kamp w stylu wegierskich przybasenowych czy tylko hotele a może jakies apartamenty w miasteczku?
Może jakis rząd wysokości cen noclegu-w porównaniu do cen nad morzem,jeśli nie pamiętasz tych z przed dwóch lat?

maciek1956 napisał(a):Po 13 dniach pięknej pogody (2 dni były "takie sobie") przyszedł czas powrotu. Zaczęła się dla nas najciekawsza część urlopu, część na którą czekaliśmy kilka miesięcy. Dla tej części pojechaliśmy do Cro przez Węgry, dla tej części zmieniliśmy nawet częściowo plany towarzyskie. Postanowiliśmy
"zaliczyć" kilka basenów termalnych w Cro i na Węgrzech wybierając na początek taką trasę, aby jak najmniej zbaczać z kursu. Długo nie mogliśmy zdecydować się na wybór term w Cro, wybraliśmy Varażdzinske Toplice, wybór okazał się wyśmienity. Trafiliśmy na promocję, cały dzień kąpieli z obiadem plus deser za 110 kun za 2 osoby, bardzo tanio.
Varażdinske Toplice to miejscoaowść niedaleko Varażdzinu, 2 tys mieszkańców, położone malowniczo na łagodnych wapiennych stokach Kalniaka, opadających ku dolinie rzeki Badnja. Kąpielisko mieści się w rejonie hotelu Minerva, ma kilka basenów krytych, czynnych cały rok, baseny termalne otwarte, basen olimpijski dla pływających i aquapark ze zjeżdżalniami, natryskami, kąpielą bąbelkową, wodospad. Sporo terenów sportowych. W hotelu usługi teraupeutyczne i rekreacyjne, gabinety fizykoterapeutyczne, sauna, masaże, wodny aerobik, fitness. Woda z dużą zawartoscią wapnia pochodzi ze żródła o temp. 53 st. Woda jest praktycznie ciągle wymieniana. Działa na choroby kręgosłupa, reumatyzm, choroby neurologiczne i jako terapia pourazowa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Woda z "natrysków" leci pod bardzo dużym ciśnieniem, jest to wyśmienity masaż wodny kręgosłupa, szczególnie szyjnego, a także klatki piersiowej. Woda ma temperaturę ok 28/30 st.
Obrazek

Inne znane mi kąpieliska w Cro to
Krapinske Toplice--11 basenów, 6 krytych, woda ze żródeł o temp. 39-42 st. Pełny zakres usług fizykoterapii, polecane dla osób chorych na serce i układ krążenia.
Tuheljske Toplice--duży kompleks czynny cały rok, 8 basenów, 5 zewnętrznych z wodą o temp 33 st. Prowadza też tutaj kurację miejscowymi błotami, reumatyzm i choroby kobiece.
Lipik--czynny sezonowo, otwarte baseny.
Daruvarske Toplice--w hotelu Termal i okolicy. Woda w basenach dochodzi
do 38 st. Choroby ginekologiczne, narządów ruchu, reumatyzm, rehabilitacja pourazowa.
Bizovacke Toplice--bardzo duży "Aquapolis", zjeżdżalnia 112 m
Topusko--ładne położenie, u stóp Petrovej Gory. 6 basenów, tylko jeden całoroczny, od 26 do 35 st.
Istarske Toplice--woda ciepła, siarkowa o lekko radioaktywnym działaniu. Liczne zabiegi np. elektroterapia, kąpiele błotne, aromaterapia, inhalacje.

Część informacji pochodzi z przewodnika p. Adama Kułaga, część to nasze doświadczenia.

cdn



Mapka ze wszystkimi (chyba?) toplicami ;)

http://toplice.com/kamo_u_toplice.htm
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 01.12.2009 16:51

Nie nocowałem i nie szukałem noclegu w Varażdińskich Toplicach, nocleg miałem na Węgrzech. Nie znam więc cen, ale tabliczki w oknach z wolnymi pokojami widziałem.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 01.12.2009 19:46

Wracając z ubiegłorocznych wakacji, na odsapkę zatrzymaliśmy się na kąpielisku w Stubičkich Toplicach. Co nieco możesz poczytać i pooglądać w TEJ części mojej relacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2010 12:59

Przy okazji wejście na słoweńskie toplice(Lendava,Ptuj ale nie tylko)

http://www.terme-lendava.si/terme.php?p=29049&ln=hrv
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 15.02.2017 00:01

Witam. Czy ktos sie orientuje w sprawie kempingu w Varazdinskich Toplicach? M.
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010
Baseny termalne w Slavonii

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 18.04.2017 17:26

Poszukuję opinii o kąpieliskach termalnych zlokalizowanych na terenie północnej Chorwacji i w Slavonii.

Może ktoś podzielić się wrażeniami z pobytu w poniższych miejscach ?
1. Toplice Sveti Martin
2. Varażdinskie Toplice
3.Tubelj
4. Bizovackie Toplice Aquapolis
5. Kapinskie Toplice
6. Stubickie Toplice

A może ktoś zna inne , godne polecenia miejsca z basenami w Chorwacji ?
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 18.04.2017 18:41

Dziękuję za podpięcie mojego wątku do już istniejącego.
Staram się korzystać z wyszukiwarki ale chyba tym razem nie udało mi się odnaleźc właściwego wątku.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 05.06.2017 22:34

Czy w Varaždinske Toplice jest coś ciekawego do zobaczenia (nie licząc basenów rzecz jasna) ??? Jakieś domy zdrojowe, zabytki, tężnie ??? Może będę przejeżdżał i nie wiem czy jest sens się zatrzymywać.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 08.06.2017 07:54

Użytkownik usunięty napisał(a):Był ktoś w :
Varaždinske Toplice
Stubicke Toplice
Krapinske Toplice
kąpał,nocował?


O Tuchlejskich Toplicach znalazłem:

termy-tuhelj-t50488.html

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Chorwackie kapieliska termalne
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone