Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja z własną łodzią.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piotr999
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 25.02.2007
Chorwacja z własną łodzią.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr999 » 07.03.2007 14:40

Witam. Poszukuje informacji od osób, które były na Chorawcji z własną łodzią motorową. Interesuje mnie przedewszystkim droga przez Czechy, Słowacje i Austrie pod kątem odpowiednich przepisów i dokumentów. Następnie jak to wygląda w Chorwacii? Chodzi mi o to jakie uprawnienia muszę posiadać do prowadzenia własnej łodzi. Posiadam patent starszego sternika motorowodnego ale to podobno za mało, bo należy mieć skończony kurs nawigacji. Czy to prawda? A pozatym proszę o inne informacje pod tym kątem.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 07.03.2007 15:13

Piotr999 napisał(a):Witam. Poszukuje informacji od osób, które były na Chorawcji z własną łodzią motorową. Interesuje mnie przedewszystkim droga przez Czechy, Słowacje i Austrie pod kątem odpowiednich przepisów i dokumentów. Następnie jak to wygląda w Chorwacii? Chodzi mi o to jakie uprawnienia muszę posiadać do prowadzenia własnej łodzi. Posiadam patent starszego sternika motorowodnego ale to podobno za mało, bo należy mieć skończony kurs nawigacji. Czy to prawda? A pozatym proszę o inne informacje pod tym kątem.


Przecież skończyłes kurs, ....tam nie mówili....
Piotr999
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 25.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr999 » 07.03.2007 23:36

A no wyobraż sobie że nic nie mówili. Coś niecoś dowiedziałem się od innych kursantów, ale to była taka nasza wymiana informacji i doświadczeń. Ja tam cos nieco wiem ale mam różne, sprzeczne informacjie np. na temat posiadania odpowiednich uprawnień do prowadzenia łodzi bez specjalnych uprawnień nawigacyjnych.
Jeśli coś wiesz to barzdo proszę -napisz.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 07.03.2007 23:53

Piotr999 napisał(a):A no wyobraż sobie że nic nie mówili. Coś niecoś dowiedziałem się od innych kursantów, ale to była taka nasza wymiana informacji i doświadczeń. Ja tam cos nieco wiem ale mam różne, sprzeczne informacjie np. na temat posiadanania odpowiednich uprawnień do prowadzenia łodzi bez specjalnych uprawnień nawigacyjnych.
Jeśli coś wiesz to barzdo proszę -napisz.


Jest taka książka Franciszka Habera "Vademekum sternika i starszego sternika motorowodnego". Zacznij od tego. Adriatyk to nie jeziorko mazurskie. Widziałem różnych "twardzieli", szczególnie gdy nagle przyszła bora. A tak nawiasem to mam zbyt mało informacji aby Ci pomóc.
Sprecyzuj swoje pytania.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 08.03.2007 00:15

Piotr999 napisał(a):Witam. Poszukuje informacji od osób, które były na Chorawcji z własną łodzią motorową. Interesuje mnie przedewszystkim droga przez Czechy, Słowacje i Austrie pod kątem odpowiednich przepisów i dokumentów. Następnie jak to wygląda w Chorwacii? Chodzi mi o to jakie uprawnienia muszę posiadać do prowadzenia własnej łodzi. Posiadam patent starszego sternika motorowodnego ale to podobno za mało, bo należy mieć skończony kurs nawigacji. Czy to prawda? A pozatym proszę o inne informacje pod tym kątem.


Jeśli masz seniora to wystarczy do prowadznia lodzi motorowych o długości kadłuba do 12 metrow, na wodach morza bałtyckiego i innych morzach zamkniętch, i innych wodach morskich do 20 mil od brzegu. Chorwacja respektuje polskie uprawnienia.

pozdrav
[/i]
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 08.03.2007 00:30

Piotr999 napisał(a):A no wyobraż sobie że nic nie mówili. Coś niecoś dowiedziałem się od innych kursantów


O nawigacji na pewno mówili, a nawet powinni byli Cię z tego egzaminować na starmota.

Może chodzi Ci o licencję VHF?

O pływaniu w Chorwacji zapewne na kursie nic nie było bo niby dlaczego miałoby być? Na forum było to pisane wiele razy i nie w tym rzecz, żebym to wszystko jeszcze raz tutaj przepisywał dla każdej kombinacji łódek, silników, uprawnień, opłat i ubezpieczenia.

Albo przeszukaj forum (na pewno znajdziesz) albo napisz konkretnie jaką masz łódkę (długość, moc silnika, z kabiną czy bez) to wtedy ktoś konkretnie Ci odpowie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2007 14:43

mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.03.2007 17:00

Piotr999 napisał(a):Witam. Poszukuje informacji od osób, które były na Chorawcji z własną łodzią motorową. Interesuje mnie przedewszystkim droga przez Czechy, Słowacje i Austrie pod kątem odpowiednich przepisów i dokumentów. Następnie jak to wygląda w Chorwacii? Chodzi mi o to jakie uprawnienia muszę posiadać do prowadzenia własnej łodzi. Posiadam patent starszego sternika motorowodnego ale to podobno za mało, bo należy mieć skończony kurs nawigacji. Czy to prawda? A pozatym proszę o inne informacje pod tym kątem.


Zobacz link http://www.infolex.hr/htm/34922.htm
članak 4. (3), (4)

Krotko mowionc:
łodz/yacht-muszy być rejestrowany w PL(według PL przepisow)
kierowca-muszy posiadać uprawnienie do prowadzenia(według PL przepisow)

Jezeli PL niema przepisow dla uprawnienie, wtedy kierowca muszy posiadać uprawnienie według CH przepisow.

pozdrawiam

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone