Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja w Unii Europejskiej??? Czy wydać gen. Gotowinę???

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 05.07.2005 13:59

....kiedy to polaci staneli przed referendum, czy do eu czy nie to na tym foru.m przewidzale co sie stanie z konstitucja EU, bile i jeszcze bardziej skepticznim i powiedziale ze sie rozpadnie.
Chorwaci sa ostrozniejszi niz naszi politicy. Biliszmy jusz w Federacji ktora sie z idei szlachetnej przetworzila w kociol pelen krwi. Tak z boku paczymy na grozbi skierowane w naszim kierunku ze nas nie prijmujecie do EU..dopuki...a samy sie kucicie o konstitucje...
Polaci siedza za piecem jako ubogi krewni, po tym jak wam (niestety) w konstitucji nie przeszla zmianka ze Europa powstala na fundamentach katolicizmu. Papierz (swientej pamienci ktory bil ceniony u nas bardzo i ktorego kochamy nadal) zostal troszke "wikiwani" przez Angoli i Francozow jak nieraz Polaci. Poniewarz obiecali mu ze jezeli zrobi lobii dla EU prawdopodobnie w konstitucji bendzie wzmianka o tym ze Europa powstala na tradicjach katolickich. U was sie o tym nie moi poniewaz jusz jestescie w EU. A jake dopiero macie straty w "odpliwie mozgow" szkolicie dobrich lekazy, inzenierow, naukowcow a ony wam 2 lata po studiach uciekaja do "przijacol".
Chorwacja jusz jest ofiarom ogulnej globalizacji, tak ze wejscie do EU morze nas tylko dobic...a potem sie wszisto rozleci tylko ze nasze wybrzeze jusz bendzie powikupione od strony dzemojadow, zabojadow, makaroniaazy i innych i bendziemy koloniom. Moze jestem glupim ale czytale takie ksiarzki ktora sie zajmuja chistoriom i zauwarzile ze sie pewne sprawi powtarzaja. Ze nibi "idealne" twori upadaja z chukem. Czytale tagrze "SPRAWA CHONORU" i nie wiem czemupowtaracie blendy namiast sie na nich uczic.
Przecierz Gotowina zrobil to co wy powiniscie w 2 wojnie swiatowej. Odbic swoje tereni za Bugu. Tak pozatim to chorwaci nie moga odac Gotowiny bo w akcie oskarzenia nie osondza sie jego jako faceta tylko cala operacje uwolnienia. On jest tylko figura ktora sie kojazy z ofenziwom bo byl dowudca. Tak postawione oskarzenie nie jes do prijencia dla Chorwacji. Wielki w ten sposob chca zmniejszic ruznice miendzi ofiaramy a sprawcamy "naszej" wojni. I jako karte przetargowom do wejscia do EU wybrali zlo karte bo teras nie wyedzo jak bez gotowyni wpuscic Cro do EU a niektory bardzo chca bo im sie koncza mandati maja tyle interesow do zalatwienia w CRO...przecierz nie zaloza interesu gdziesz w Turcji...
Maciej Winiecki
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Winiecki » 05.07.2005 15:01

Proszę mi wybaczyć drogi p. Leonie, ale jakbym słyszał niejakiego Leppera, czy Giertycha. Mogę mieć tylko nadzieję, że te demony nie zawładną moim krajem (wtedy rzeczywiście trzeba będzie wyjechać do, jak pan to ujął zgryźliwie, "przyjaciół". Tak na marginesie wolę tych przyjaciół z Zachodu, czy zza Oceanu, niż ze Wschodu). Co się zaś tyczy Chorwacji, to mi jest zupełnie obojętne, czy HR wejdzie do UE, czy nie, czy Chorwaci chcą tego, czy nie. Ich sprawa. Z poważaniem M.W.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 05.07.2005 15:57

PRVI APRIL

Albanac Srbina uzeo za kuma,
Slovenac Makedoncu najbolji drug.
Bosanac zbog pameti sisao sa uma-
Jugoslavija vratila devizni dug.

Crnogorac radi u trecoj smeni,
Hrvat Srbinu rekao "brate",
Srbin spremio dorucak zeni-
cela Jugoslavija podigla plate.

Bosanac zavoleo Ljubljanu,
Crnogorac na poslu grize,
Slovenac Slovencu nasao manu-
Jugoslavija izisla iz krize.

Srbin Srbinu ne preotima zenu,
Vojvodjanin Albancu cimer,
Makedonci ne pitaju za cenu-
Jugoslavija sluzi za primer.

Hrvat iskljucivo cirilicom pise,
Slovenac i Bosanac- olicenje sloge,
Albanac se ne razmnozava vise-
Jugoslavija stala na svoje noge.

Nije vazno sto nije:
vazan je stil.
Ziveli mi!
Ziveo - prvi april
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 05.07.2005 17:44

Prawie w całości zgadzam się z Tobą, poza poniższym:

Leon napisał(a):...Przecierz Gotowina zrobil to co wy powiniscie w 2 wojnie swiatowej. Odbic swoje tereni za Bugu.

Ale, to całkiem inny temat ...
Maciej Winiecki
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Winiecki » 05.07.2005 20:33

"Odbilibyśmy" te tereny...i dopiero byłby "kocioł bałkański" bis, ale oczywiście to już zupełnie inny temat.
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 05.07.2005 21:13

No cóż,przykro przyznać,że w 1945 roku, z takich czy innych przyczyn ,nie byliśmy w stanie walczyć dalej o swoje.
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 05.07.2005 23:33

Dzięki Leon za inne spojrzenie z Cro na te tematy....

Moge powiedziec od siebie,że:
- My w Polsce czuliśmy oddech "wielkiego brata" bardzo blisko. gdyby w 1970 czy 1981 roku ktoś zaproponował nam członkowsto w UE ( której jeszcze wtedy jako takiej nie było), to całowalibyśmy go po rękach. Jugosławia miała pewna odrębnośc w czasach komunizmu i ponoć nawet sklepy mieliście pełne::):):) Mozna się oburzać,że UE to wymysł socjalistyczny , co z pewnością jest prawdą.....ale z kim można prowadzić interesy w naszej sytuqacji? Zamknięcie się na UE spowodowałoby bliższe kontakty gospodarcze z rosją. ja jednak boje sie tej przyjaźni. bałbym się. Różnica w podejściu do praw człowieka, demokkracji jest troszkę inna w Rosji a troszkę inna w krajach ogólnie UE......
- I teraz sprawa gotowiny......Dla mnie sprawa jest oczywista. Przykład: wyobraźmy sobie rok 1945, historia toczy się troszeczkę inaczej.....kilka miesięcy po wojnie w jakims smiesznym trybunale zarządzonoby, aby państwa biorące udział w wojnie wydały Hitlera, Andersa, Hessa. na przykład. Takie zestawienie. wymieszanie agresorów z ofiarami.
Czytałem niedawno artykuł w "Gazecie wyborczej" własnie na te tematy: karadzić, Gotowina, Mladić itp.....i stwierdzam,że jesli ktos mnie przekona ,że jest jeszcze jakas głupsza gazeta w Polsce, która mieni sie na fachową prasę, to jade dziś do niego z piwem!!! Gościom z Wyborczej poprawnośc polityczna zasłoniła już oczy w sposób tragikomiczny!!!!! Szkoda słów na polemikę ....wniosek ogólnie był taki. Żeby było sprawiedliwie niech i Serbowie i Chorwaci wydadzą po 5, 6 generałów żeby pokazać,że mają dobra wole polityczną! Prawdziwy socjalizm....po równo...nieważne kto agresor, kto obrońca, po równo....
kurna.....
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 06.07.2005 12:17

Koja su tri srbina na polju elektrotehnike?
1) Tesla- izmislio struju
2) Milosevic- izmislio izolaciju
3) Arkan- izmislio uzemljenje
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 07.07.2005 14:07

....szanuje opinije pana Macieja Winiecki i Krystek ale ja z powodow subjektiwnich ktore powstale na ostatniej wojnie mam poglandi jak to lubio mowic leko niektory ich naziwaja patrioticzne inni zas prawicowe. Nie jestem za izolacijom krajow ale cierzko zdobitom suwerenosc zbit leko sie odaje, a potem znowu inni musza o nia walczyc. No to jak ta EU jest taka niby idealna czemu Anglici nie robia zadnich ustepstw ? Czymaja to co maja i chca wiencej...i lubia kierowac nurtamy na scenie miendzinarodowej. Niech to i robia z tymi co im na to pozwalaja.
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 07.07.2005 14:28

Jestem chyba jedną z niewielu osób które były przeciwne wejściu Polski do tej "wspaniałej" Unii . Jest dokładnie tak jak pisze Leon - jesteśmy traktowani jak ubodzy krewni i to trochę głupiutcy. Ale nasz naród niestety nigdy się na błędach nie uczył. Prawdą jest co kiedyś napisał poeta ...przed szkodą i po szkodzie głupi ". Poszlismy za tą wielka falą unijną i po co ???No ale to nie miejsce na politykowanie. Poniosło mnie troszkę i przepraszam za to :)
Szkoda Chorwacji dla Unii - to kraj ze wspanialymi tradycjami i wielkimi wartościami. Nie musi być kolejnym "euroregionem".
Zacytuję Leona :
Chorwacja jusz jest ofiarom ogulnej globalizacji, tak ze wejscie do EU morze nas tylko dobic...a potem sie wszisto rozleci tylko ze nasze wybrzeze jusz bendzie powikupione od strony dzemojadow, zabojadow, makaroniaazy i innych i bendziemy koloniom.

Szkoda by było ...naprawdę szkoda :(
Mam nadzieję kiedyś odwiedzić Chorwację - to moje marzenie -ale tą prawdziwa ,wolną ,piękną i wartościową- a nie kolejny paskudny unijny twór
pozdrav
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 07.07.2005 14:32

drusilla napisał(a):Jestem chyba jedną z niewielu osób które były przeciwne wejściu Polski do tej "wspaniałej" Unii . Jest dokładnie tak jak pisze Leon - jesteśmy traktowani jak ubodzy krewni i to trochę głupiutcy. Ale nasz naród niestety nigdy się na błędach nie uczył. Prawdą jest co kiedyś napisał poeta ...przed szkodą i po szkodzie głupi ". Poszlismy za tą wielka falą unijną i po co ???No ale to nie miejsce na politykowanie. Poniosło mnie troszkę i przepraszam za to :)
Szkoda Chorwacji dla Unii - to kraj ze wspanialymi tradycjami i wielkimi wartościami. Nie musi być kolejnym "euroregionem".
Zacytuję Leona :
Chorwacja jusz jest ofiarom ogulnej globalizacji, tak ze wejscie do EU morze nas tylko dobic...a potem sie wszisto rozleci tylko ze nasze wybrzeze jusz bendzie powikupione od strony dzemojadow, zabojadow, makaroniaazy i innych i bendziemy koloniom.

Szkoda by było ...naprawdę szkoda :(
Mam nadzieję kiedyś odwiedzić Chorwację - to moje marzenie -ale tą prawdziwa ,wolną ,piękną i wartościową- a nie kolejny paskudny unijny twór
pozdrav


Dlatego jesteś z Librii jak podpisałaś swoją fotografię. :wink:
W państwie Libria zawsze panuje pokój między ludźmi. Zasady funkcjonowania systemu libriańskiego są proste. Jeżeli będziesz się cieszyć - trafisz do aresztu. Jeśli będziesz płakać - przedstawiciele prawa wezmą się za ciebie. Jeżeli przeczytasz zakazaną książką lub choć spojrzysz na przemycony obraz - popełnisz poważne wykroczenie. A jeśli zapomnisz zażyć swoich leków - zginiesz.
Tak wygląda szokujący, futurystyczny świat EQUILIBRIUM. Jego fabułę osadzono w przyszłości, w której zakazano wszelkich przejawów emocji, ponieważ uznano, iż stanowią one źródło przestępstw i wojen. Aby spokój nie uległ zachwianiu, ludność musi codziennie zażywać dawkę Proziumu, potężnego medykamentu, który całkowicie zabija emocje, powodując u wszystkich jednakowy stan odczuwania. Jeżeli odmówisz przyjęcia "lekarstwa", specjalny oddział policji, wyszkolony niczym wojownicy ninja w unikalnych technikach zabijania, wyruszy na polowanie.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 07.07.2005 15:04

Hmmmm a może to właśnie Unii bliżej do takiego 'idealnego' systemu? Tak sobie tylko pomyślałem.
Dodam że do Unii mam bardzo mieszane uczucia, widzę tyle samo za co i przeciw. W referendum nie głosowalem, byłem wtedy na Wyspie, spory kawałek od Londka i ambasady i nie byłem aż tak zdeterminowany żeby pojechać.
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 07.07.2005 15:10

Brawo Dyrektorze :)
Tylko ...jeśli nie zażyjesz prosium nie giniesz - zaczynasz ODCZUWAĆ
Ponieważ pokazałam emocje śmiem twierdzić że klerycy Grammatonu wkrótce się za mnie wezmą :wink: :lol: - zostanę...spopielona 8O
Pamiętasz jak skończyło się Equilibrium ? Uczucia zwyciężyły :)
To post w ogóle nie na temat :roll: a Librię mam pod fotką już od pewnego czasu...
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 07.07.2005 15:24

drusilla napisał(a):Brawo Dyrektorze :)
Tylko ...jeśli nie zażyjesz prosium nie giniesz - zaczynasz ODCZUWAĆ
Ponieważ pokazałam emocje śmiem twierdzić że klerycy Grammatonu wkrótce się za mnie wezmą :wink: :lol: - zostanę...spopielona 8O
Pamiętasz jak skończyło się Equilibrium ? Uczucia zwyciężyły :)
To post w ogóle nie na temat :roll: a Librię mam pod fotką już od pewnego czasu...

Post jak najbardziej na miejscu.O odczuwaniu.Co odczuwamy myśląc o unii ,co odczuwamy będąc w Chorwacji ,co odczuwamy rozmawiając z sobą.Czy chodzi tylko o zysk,ceny,korzyści,a reszta nieważna.Czy coś jeszcze odczuwamy to ważny temat?
A może tylko sobie tak ,,popierdalamy''? :wink:
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 07.07.2005 15:33

Ja mogę odpowiedzieć tylko za siebie :) - nie "popierdalam" - piszę o swoich odczuciach. Nie wzięłam codziennej dawki prosium :wink: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka

cron
Chorwacja w Unii Europejskiej??? Czy wydać gen. Gotowinę??? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone