Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja- hmm za drogo

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 16.11.2014 15:50

maniust napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Jeżowce to zmora ale można się przyzwyczaić. Kolce potem dwa tygodnie wyciągam.
8O 8O
A wystarczyło by tylko kupić buty do wody , koszt 30 zł max .
No chyba że na tym też lepiej przyoszczędzić.

Ja w tym roku miałem buty jak zawsze ale za to położyłem rękę na jeżowca pływając sobie beztrosko.... Niestety kolce łatwo nie wychodzą.... :(
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.11.2014 16:47

giba0909 napisał(a):
maniust napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Jeżowce to zmora ale można się przyzwyczaić. Kolce potem dwa tygodnie wyciągam.
8O 8O
A wystarczyło by tylko kupić buty do wody , koszt 30 zł max .
No chyba że na tym też lepiej przyoszczędzić.

Ja w tym roku miałem buty jak zawsze ale za to położyłem rękę na jeżowca pływając sobie beztrosko.... Niestety kolce łatwo nie wychodzą.... :(

Wniosek? Dokupić rękawice :)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 16.11.2014 17:06

Buty z silikonową podeszwą markowe. Kolce przebijały na wylot nawet przez przez wkładkę. Górę też. a z rąk też swoje się nawyciągałem ale konsekwencji nie było. Takie dno i jak się nurkuje to dna się nie wybiera a jakoś trzeba przepłynąć. Poboli ale dwa trzy dni i po krzyku. Teraz poszukam najbardziej twardych trampek czy czegoś podobnego jakie znajdę.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 19.11.2014 21:06

Czy drogo w Cro?? Hmmmm... Za 2 Karlovacko na tarasie widokowym w Dubrovniku 90 kun... Za małe piwko i sok świeżo wyciskany 75 kun w knajpce na murach Dubrovnika. Na plaży przy zniszczonym hotelu Belvedere w Dubrovniku frytki, hamburger itp. 100 kunasów ;)
Za 2 hot-dogi na Shellu zapłaciłem w PL 100 zł bo mnie kasjer oszukał ;) Także w Cro za drogo nie jest ;)
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 19.11.2014 21:11

sviva napisał(a):Czy drogo w Cro?? Hmmmm... Za 2 Karlovacko na tarasie widokowym w Dubrovniku 90 kun... Za małe piwko i sok świeżo wyciskany 75 kun w knajpce na murach Dubrovnika. Na plaży przy zniszczonym hotelu Belvedere w Dubrovniku frytki, hamburger itp. 100 kunasów ;)
Za 2 hot-dogi na Shellu zapłaciłem w PL 100 zł bo mnie kasjer oszukał ;) Także w Cro za drogo nie jest ;)

Dubrovnik to kosmos jeśli chodzi o zwykłego zjadacza chleba... :(
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 22.11.2014 00:02

sviva napisał(a):Czy drogo w Cro?? Hmmmm... Za 2 Karlovacko na tarasie widokowym w Dubrovniku 90 kun... Za małe piwko i sok świeżo wyciskany 75 kun w knajpce na murach Dubrovnika. Na plaży przy zniszczonym hotelu Belvedere w Dubrovniku frytki, hamburger itp. 100 kunasów ;)
Za 2 hot-dogi na Shellu zapłaciłem w PL 100 zł bo mnie kasjer oszukał ;) Także w Cro za drogo nie jest ;)


Wiesz, jeśli chcesz możesz zapłacić nawet 150 kun za 2 Karlovacko na tarasie widokowym w Dubrovniku. Podobno wszystko jest tyle warte, ile ktoś za to jest w stanie zapłacić. :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2014 00:19

Płaci się za miejsce płacenia :wink: I okoliczności płacenia 8)

Znajomy zapłacił na Placu Wacława w Pradze 120 koron, czyli 20 złotych, czyli 5 euro za jedno piwo :!: :roll:
Jak w Niemczech, Austrii, Włoszech, w drogiej knajpie 8)

Kilkaset metrów dalej piwo koztowało połowę tej sumy,
kilometr dalej jeszcze mniej...
Monti
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monti » 22.11.2014 09:12

Czytając to forum przed wyjazdem do Chorwacji, uwierzyłem że drogo itp itd. Najlepiej jednak przekonać się samemu.
Na miejscu, w porównaniu z naszymi nadmorskimi miejscowościami, stwierdzam, że droga w porównaniu z Polską to jest woda w butelkach i napoje. Reszta porównywalnie, a widoki i pogoda bezcenne.

Po powrocie, we wrześniu wybrałem się w Polsce na zakupy do Tesco i trafiłem na wyprzedaż artykułów letnich. Były tam maty na plażę, identyczne jak w Chorwacji. UWAGA, w Tesco były po przecenie po 69zł/szt. W Chorwacji, w sierpniu na straganie na głównej promenadzie Pakostanu (najdrożej w mieście) kupiłem jedną za 70 kun! Wtedy jakieś ok. 39zł.

pozdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 24.11.2014 11:41

Lednice napisał(a):Znajomy zapłacił na Placu Wacława w Pradze 120 koron, czyli 20 złotych, czyli 5 euro za jedno piwo :!: :roll:
Jak w Niemczech, Austrii, Włoszech, w drogiej knajpie 8)

Na Stradunie wypiłem piwo za 55 kun, czyli ok 9 euro.

Wypiłem tylko jedno, bo zakładałem, że może kosztować dużo, ale nie że będzie kosztować aż tyle.



Monti napisał(a):stwierdzam, że droga w porównaniu z Polską to jest woda w butelkach i napoje. Reszta porównywalnie.

Wątek "Trochę humoru 2" jest w Hyde Parku. :mrgreen:
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Chorwacja- hmm za drogo - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone