Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja dla niepełnosprawnych-byłam sprawdziłam ;)

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolszyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.10.2008
Chorwacja dla niepełnosprawnych-byłam sprawdziłam ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolszyd » 06.10.2009 11:06

Witam wszystkich forumowiczów,

Wiem, że był już taki temat ale zakładam nowy wątek. Teraz już nie chce pytać bo znam odpowiedzi na różne pytania związane z wyjazdem niepełnosprawnych do Chorwacji. Byliśmy w Orebicu w terminie od 01-14.09.2009 z dzieckiem i z jedną osobą niepełnosprawną poruszającą się tylko na wózku, kwatera sprawdzona......pytajcie chętnie odpowiem a jesli znajdę czas to co nieco opiszę z naszego pobytu :)

Pozdrawiam wszystkich.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 06.10.2009 11:12

witaj,
rozumiem - apartament płasko - a plaża też jakoś dostosowana? (taśma dla wózka itp) bo na zachodzie (Hiszpania) to już standart, a u nas (na wschodzie :@) ) bieda - w Polsce można wykorzystać trakty żeglarskie, a jak w Chorwacji? K.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 06.10.2009 11:26

Cześć Violu

Świetnie, że nadajesz. :D Już czekałam na to od dawna. Mam nadzieję, że wkleisz fotki z plaży, apartamentu.
Jestem też ciekawa co zobaczyliście?
Jakie polecisz miejsca godne obejrzenia?

Mat chyba nie było o których pisze Krystof.... A może jednak?
Liczę, że kiedyś to się zmieni, jak Hr wejdzie do UE.
U nas w kraju powoli, ale zmieniło się na plus. :-)

Serdecznie Cię pozdrawiam. 8)
Ostatnio edytowano 06.10.2009 11:29 przez Ania W, łącznie edytowano 1 raz
wiolszyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolszyd » 06.10.2009 11:28

Witaj Aniu, wyslalam Ci maila, koniecznie przeczytaj :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 06.10.2009 11:30

Dziękuję Ci bardzo za meila.
Postaram się do Ciebie dziś odezwać . :)
wiolszyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolszyd » 06.10.2009 13:50

Witam ponownie,

Krystofie :) taśmy nie było niestety, ale za to wzdłuż całej plaży betonowy pas, dodatkowo takie mini molo betonowe co kawałek (nie wiem jak sie to fachowo nazywa, może znajdę na zdjęciu to pokaże), gdzie również ludzie się opalają i plażują.

Trzeba wziąść pod uwagę, ze Chorwacja jest dla niepełnosprawnych trudno dostępna ogólnie rzecz biorąc. To wiemy wszyscy, którzy tam byliśmy, wszędzie schodki, kamienie.
Połowa sukcesu udanego wyjazdu to pozytywne nastawienie. Tak było u nas. Byliśmy w 5 osób. Ja, mąż, 4 letnie dziecko i moi rodzice z czego tata na wózku a ja o kulach ( w lipcu złamałam nogę w czterech miejscach w stawie skokowym), to jednak nie zniechęcilo nas do wyjazdu na upragnione i wyczekane wakacje :)

Kwatere mieliśmy 10 metrów od morza z prywatnym tarasem z leżakami z którego można było dorzucić kamieniem do wody. W łazience była wanna. Niestety do apartamentu był przy wejściu próg, niemożliwy do samodzielnego pokonania przez osobę na wózku. Wyjazd na balkon bez barier jak i poruszanie sie po całym apartamencie. Trochę były wąskie drzwi do łazienki ale mój Tata spokojnie do niej wjeżdżał bo mial sportowy wąski wózek. Dla zainteresowanych postaram się podac wymiary tych drzwi.
Sam Orebic oceniam jako przyjazny dla niepełnosprawnych. Osoba na wózku spokojnie sama może poruszac się po mieście. Jest betonowa trasa przy samym morzu wzdłuż całego miasta. Prawie dokażdego sklepu są podjazdy.

W miarę wolnego czasu będę dopisywać więcej informacji, pytajcie pozdrawiam.

A i przypomnialo mi się jeszcze, w drodze do Orebica zatrzymaliśmy sie w Omisiu i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu na plaży była dla niepełnosprawnych winda do wody!!!
Plaża również piękna i dostępna bo na części posiana trawa i palemki a dno piaszczyste.

To narazie tyle.....:)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 06.10.2009 14:26

wiolszyd napisał(a):.... w drodze do Orebica zatrzymaliśmy sie w Omisiu i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu na plaży była dla niepełnosprawnych winda do wody!!!
Plaża również piękna i dostępna bo na części posiana trawa i palemki a dno piaszczyste.


Tu mnie mile zaskoczyłaś, o tym nie wiedziałam. To jest bardzo ważna informacja.
Jak masz jakieś fotki to może wklej..... :)

Czekam na ciąg dalszy. :papa:
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 06.10.2009 20:13

Ja także dotrzymam Wam kroku.

Pozdrawiam :D
Chelina
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chelina » 06.01.2015 14:57

Wiem, że minęło już sporo lat ale przeczytałem Twoją wiadomość teraz. Jestem osobą poruszającą się na wózku (sportowym) i gdybyś mogła mi przesłać namiary na tą kwaterę i jakieś zdjęcia byłbym wdzięczny.
Karol (adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl)
Ewelinek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelinek » 14.01.2016 21:09

witam
chciałam wybrać się na wakacje z niepełnosprawnym mężem (porusza się tylko na wózku). moje pytanie:
czy ktoś ma namiary na fajne hotele, pensjonaty cokolwiek do spania byleby było przystosowane? tzn. podjazdy, w łazience prysznic po płaskim, poręcze przy toalecie. z góry dziękuję
angora
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) angora » 15.06.2016 11:59

witam. czy udało się znależć jakieś miejsce na wypoczynek? sama jestem na wózku i również mam problem ze znalezieniem czegoś
_Filip
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.07.2017
Dalmacja dla niepełnosprawnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Filip » 31.07.2017 21:40

Wybieram się w przyszłym roku do Chorwacji i chciałbym zapytać, czy macie namiary na fajne apartamenty dla osób poruszających się na wózku? Wystarczy żeby był na parterze i dojście do plaży było w miarę krótkie i płaskie, będziemy też jechać do cro z dużym psem(labradorem) wiec zwierzęta powinny być akceptowalne. Interesują mnie apartamenty w Dalmacji.
czabak
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) czabak » 16.07.2018 15:01

Dzwoniłem do PZM Travel i powiedzieli mi, że winiety niestety trzeba kupić :-(
Eviss
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eviss » 03.05.2021 17:29

Witajcie, planuję wypad do Chorwacji z osobom na wózku aktywnym i psem. Macie jakieś sprawdzone miejsca ? Po za wymienionym Orebic
_Filip czy udało znaleźć Ci się odpowiednie zakwaterowanie dla osoby niepełnosprawnej i psa ? Gdzie byliście w jakiej miejscowości ?

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja dla niepełnosprawnych-byłam sprawdziłam ;)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone