Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w Pradze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009
Ceny w Pradze

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 12.05.2010 22:03

Wybieramy się wkrótce na wycieczkę do Pragi. W ramach imprezy mamy opłacone śniadania i obiadokolacje oraz bilety wstęp.ów Proszę o informacje na temat aktualnych cen w kawiarniach, restauracjach, barach ( kawa , piwo, jakieś przekąski itp. )
I jeszcze jedno pytanie - może ktoś polecić jakiś fajny lokal w centrum na wieczór dla większej grupki 30-40 latków ???
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 12.05.2010 22:23

Powiem tak, Praga jest bardzo droga. Stolica, a do tego atrakcja turystyczna. Dlaczego twierdzę że bardzo droga? Miałem okazję przebywać w miejscowości ok. 70km od Pragi i ceny były 50% praskich. Wydaje mi się jednak, że jest to w pełni uzasadnione - takie są prawa metropolii i atrakcji turystycznych :) Najdroższe piwo jakie piłem w Pradze kosztowało ok.15zł z tego co pamiętam (2 lata temu).
Pozdrawiam
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 12.05.2010 22:52

Ja w Pradze nie byłem już dość dawno, ale wtedy kiedy bywałem to drogo było tam gdzie powinno być drogo (Vaclavske Nam, Staromestske Nam, okolice Mostu Karola i Hradczan itp). Natomiast wystarczyło zapuścić się w mniej oblegane turystycznie zakątki - nawet w centrum - gdzie można było zjeść i wypić za rozsądne pieniądze. Najlepiej popytaj na jakimś forum dot. Czech, może uzyskasz jakieś konkretne namiary? Powodzenia
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 12.05.2010 22:53

masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 14.05.2010 19:57

Lider16 napisał(a): Najlepiej popytaj na jakimś forum dot. Czech, może uzyskasz jakieś konkretne namiary? Powodzenia


Mam już jedno ulubione forum :wink: i raczej nie będę się "zapuszczać" na inne bo wiem że na TYCH forumowiczów można liczyć nie tylko w tematach związanych z Chorwacją. Pozdrawiam :)
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 14.05.2010 19:59

AndrzejJ. napisał(a):http://www.malostranskapivnice.cz/EN/jidelni-listek

Dzięki Andrzej - okazało się że mamy w programie wycieczki wizytę w tym lokalu :) (ale z konsumpcją na własny koszt )
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 14.05.2010 22:38

piter83pl napisał(a):Powiem tak, Praga jest bardzo droga. Stolica, a do tego atrakcja turystyczna.

Hm! Musisz uważać na to co zamawiasz, czego oczekujesz, i mniej więcej jak to się ma do naszych realiów. Co niektóre restauracje nawet te świetnie prosperujące, a zwłaszcza kelnerzy, jeśli tylko usłyszą konwersację w języku polskim pauzują...
Ostatnio w marcu zwróciliśmy obiad. W Ich mniemaniu był to "gulasz z pohutkom," , czyli 2 pyzy z 3 nieomal jak paznokieć kawałkami wołowiny. Mój mąż zaniemówił... Jedna porcja kosztowała 390 koron, ŻAŁOSNE...
Wniosek? Niestety, nie jesteśmy tam tolerowani, ewentualnie wskazana jest tam konwersacja w jakimkolwiek języku, ale niestety nie w polskim.
Sprawdziliśmy to i w następnej restauracji rozmawialiśmy wyłącznie po angielsku, wówczas rzeczywistość przeszła wyobrażenia...
Hm, cała Praga...
Jednak jest przepiękna... Byłam tam kilka razy, z niesamowitą ochotą ciągle wracam, kolejny raz odwiedzam Hradczany, Most Karola, Vaclavskie, czy Staromiejskie Namoste, ewentualnie Kriżkikove Fontanny... :papa:
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 14.05.2010 23:16

Byłem na ŁYK-endzie majowym.

SEUPER

Jedzonko miałem zapłacone, więc tylko przyjemności:

Piwko od 40 do 80 koron,
Kawa espresso 50-60,
lody do 120 (w pucharze)
50-ka Becherowki cytrynowej (polecam) 60

Jak przybędzie troche czasu to będzie relacyjka
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 15.05.2010 00:05

majeczka napisał(a): Mój mąż zaniemówił... Jedna porcja kosztowała 390 koron, ŻAŁOSNE...

To może zapodaj gdzie jedliście wpiszemy na czarną listę CZ .
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.05.2010 00:22

AndrzejJ. napisał(a):
majeczka napisał(a): Mój mąż zaniemówił... Jedna porcja kosztowała 390 koron, ŻAŁOSNE...

To może zapodaj gdzie jedliście wpiszemy na czarną listę CZ .


Chętnie, ale niestety dopiero pojutrze, jeśli odszukam paragon, ewentualnie wizualnie naświetlę plan lub dane restauracji; znajdowała się jednak w centrum Pragi.
Jutro niestety mam ciężki, ale zarazem przyjemny dzień. Halka w Operze, i Noc w Muzeach, być może do tego blubry starego Marycha.... :papa:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 15.05.2010 13:05

Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.05.2010 13:31

Idąc z Hradczan przez most Karola dochodzimy do pierwszych świateł,przechodzimy przez ulicę i idziemy wzdłuż niej w lewo,chyba za trzecim skrzyżowaniem na rogu jest dobra i tania knajpka,dla przykładu pizza z szynką parmeńską i rukolą ok 90koron,lub jeszcze lepiej niedaleko Hradczan jest hotel Piramida,na przeciwko hotelu ekstra pizzeria(polecam tortellini(bomba),nie wiem gdzie znajdowaliście piwo w takiej cenie?,w szynku pod hotelem w ubiegłym roku Staropramen lub Starobrno 0,5l to koszt 23-28koron
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.05.2010 17:38

AndrzejJ. napisał(a):
majeczka napisał(a): Mój mąż zaniemówił... Jedna porcja kosztowała 390 koron, ŻAŁOSNE...

To może zapodaj gdzie jedliście wpiszemy na czarną listę CZ .


Obiecałam Wam wizualizację owej nieco żałosnej restauracji, chociaż ogólnie sprawiała bardzo sympatyczne wrażenie... Otóż schodząc z Hradczan i kierując się w prawo, mijamy pewnego rodzaju pasaż. Restauracja znajduje się właśnie w owym pasażu; na zewnątrz wystawione ma stoliki, przy których siedzi mnóstwo turystów, degustujących piwo. Dysponuje kilkoma salami na poziomie górnym i dolnym. Coś w rodzaju koliby Szwejka... Z zewnątrz ogólnie ciepła, miła, wręcz sympatyczna atmosfera, wewnątrz również.
Jednak samego obiadu tam nie polecam. :papa:
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 19.05.2010 20:54

Dziękuję za odzew i pomoc. Sama szperając w necie natknęłam się na stronę http://www.allpraha.com/
Jest tu chyba wszystko na temat Pragi - jak dotrzeć i jak podróżować po mieście , gdzie spać, gdzie i za ile zjeść , co zobaczyć, gdzie wypocząć , zrobić zakupy czy się zabawić itd. itp.
Mnóstwo informacji i pomocnych linków. Polecam wszystkim , którzy będą szukać informacji tak jak ja .
A jak wrócę napiszę też co i jak. Pozdrawiam :)
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 19.05.2010 21:34

Byliśmy w Pradze w ostatni weekend.

Piwo w knajpce na Hradczanach - 100koron
Obiad z piwem w knajpce CZESKA GOSPODA na Malej Stranie ok. 150-200 koron
Bułka ze smażonym serem w fast foodzie na Waclawskich namesti - 25 koron

( 100 koron - ok 16,80 zł.)

Nie jest źle , Praga jest piękna
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone