Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CB Radio na trasie do CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 03.07.2007 07:53

parrot napisał(a):toudee, z całym szacunkiem, należy pamiętać o tym, że kanał 19 jest ogólnym wywoławczym w Polsce, po przekroczeniu granicy wskakujemy na 28:) Byłeś więc blisko.
pozdrawiam :)



Parrot, z całym szacunkiem, ale kanał 19 w Polsce jest kanałem drogowym, a ogólnym wywoławczym jest 28 - dlatego m.in. przyjęło się korzystanie z niego za granicą.
W +5kHz drogowym jest, podobnie jak u nas, "19" - tyle, że w przypadku naszych sąsiadów jest to modulacja FM.

Pozdrawiam
Rafał
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 03.07.2007 08:12

Parrot, z całym szacunkiem, ale kanał 19 w Polsce jest kanałem drogowym, a ogólnym wywoławczym jest 28 - dlatego m.in. przyjęło się korzystanie z niego za granicą.
W +5kHz drogowym jest, podobnie jak u nas, "19" - tyle, że w przypadku naszych sąsiadów jest to modulacja FM.

Pozdrawiam
Rafał


Jasne - racja, dlatego odsyłałem do bardziej doświadczonych. Modulacja, czy ona w AM czy w FM, jak również "zera" i "piątki", to również temat tłuczony na innym forum do upadłości. Można też poczytać o wstęgach, DX-ach itp, ale to "chińszczyzna" właśnie na forum o CB, tam można chwalić się wiedzą.

Dla toudee`ego istotne było, jak sądzę, żeby znaleźć rozmówcę i taki był cel mojej informacji. Rzeczywiście wyraziłem się nieprecyzyjnie, ale to chyba mało ważne istoty problemu (toudee nie nawiązał łączności, bo nie wiedział, że za granicą trzeba słuchać i wołać na 28 )

Wszystko można zrozumieć opacznie, czego najlepszym przykładem jest częsty przypadek, kiedy to "kierownikowie ciężarówek" ( w odróżnieniu od Trucker`ów), bacząc na 19 kanał jako na kanał drogowy, uznają go za przeznaczony do drogowych pogaduszek, a nie traktują właśnie jak wywoławczy.

pozdrawiam
barster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 16.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) barster » 12.05.2009 19:53

zbylan napisał(a):
GRZEGORZ 04567 napisał(a):Ja osobiści polecam Ci radio CB na taką wyprawę, będziesz zadowolony.
Zresztą sam zobaczysz jak dobrze jedzie się jedzie na dwa auta wyposażone w CB.

Pozdrav
Grzegorz :)


Dzięki Grzegorz
Wczytuję się też w linki podane przez asikx
Z zadziwieniem stwierdziłem, że nagle na forum pojawiły się temat/y dotyczące CB radia. Zapewniam, że używając uprzednio szukajki na haśle "CB radio" w różnych odmianach, wynik był zero. Czy możliwe, że jest coś "nie tak" z f-cją szukania ?


i ja dzis tj. 12.05.2009 roku miałem ten sam problem co KOLEGA
przy wykorzystaniu opcji "szukaj" i wpisie hasła "CB radio" wynik ZERO postów !
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
CB Radio na trasie do CRO - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone